374 Shares 7124 views

Semenovskaya Matrioszka: historia, opis i podpis. Siemionow mistrz malowane gniazdowania lalek 1600

Semenovskaya Matrioszka – usłyszał nazwisko tego dzieła sztuki, wszystko pamięta dom Khokhloma malarstwo, krzewów mistrzowskich, rzemieślników rzeźbienia w drewnie. Matrioszka początkowo nie było przede wszystkim mistrzów, ale zawsze zakorzenione w rzemiośle ludowych miasta Semenov regionu Niżny Nowogród. Zabawka różni piękno i niepowtarzalny kolor.


Semenovskaya Matrioszka – jeden z najbardziej niezwykłych i najbardziej rozpoznawalnych symboli Rosji. Okazało się to pamiątka pod koniec XIX wieku, kiedy historia kraju, wiele zmieniło się radykalnie zmieniając kulturę narodu rosyjskiego. Jest kwitnienie era „słowiańskim stylu” w tym czasie. Rosnące zainteresowanie nowymi plastyki, jednak ożywił dawne rzemiosła.

Co jest gniazdowania lalki?

Jeśli spróbujesz podać definicję tej zabawki, powie coś takiego: Matryoshka – rosyjski drewnianą lalkę, wewnątrz którego są osadzone podoba, różnią się od siebie pod względem wielkości i malarstwa, takich jak matrioszki.

Pierwsza taka zabawka jest wykonana z drewna został przedstawiony do ludzi w postaci ośmiu przeplotów dziewczęta – chłopcy, którzy trzymali w rękach czarny kogut tak małe tsyplyatok, a ostatni, najmniejszy, został wykonany w formie Swaddled dziecka. Wszystkie osiem lalki były malowane w jasnych kolorach farb z motywami ludowymi. I wyciąć pierwszy matryoshka Mistrz Toy VP Zvezdochkin i malowane przez SV Malyutin.

Historia powstania

Tworzenia dzieł sztuki w „stylu narodowym”, znanych artystów, mebli, a często wynajęci robotnicy wziął próbkę zabawek cudzych. Jest moda na wszystkich Japończyków, ponieważ okazów sztuki orientalnej rozmowy w czasie największego zainteresowania. Wtedy, i to było do naszego progenitorowych gruntów rosyjskich lalek zagnieżdżenia.

Z japońskim mieście Honsiu doprowadzono figurkę buddyjskiego mędrca – Fukurumu w którym kilka tego samego, tylko mniejszym rozmiarze były inwestowane. Najciekawsze jest to, że to pierwsze dzieło sztuki rzeźbione rosyjskiego mnicha, cudownie złowionych na wyspach Japonii.

Według historyków, Siemionow Matrioszka, którego historia rozpoczyna się w 19 wieku, został stworzony na obraz Fukurumu, to jego postać stała się wzorem dla rosyjskich zabawek.

symbolizm

Semenovskaya Matrioszka – symbol macierzyństwa, silne i zdrowe kobiety. Lalka, która niesie ze sobą całą rodzinę, jest również symbolem płodności.

Kobieta – matka, gospodynie domowe. Matka musiała ciężko pracować, aby opiekować się dziećmi, dbać o ich pożywienia, bo potrzebne silne ręce i zdrowia, dlatego Siemionow gniazdowania lalka wygląda tak dobrze karmione i kwitnienie.

Zagnieżdżone lalki symbolizują silną rodzinę, wzajemne wsparcie i duchową bliskość.

Dlaczego nazwa „Matrioszka”

Wyjaśnij nazwę rosyjskich zabawki mogą analizując wszystkie z następujących faktów. Matrioszka, Matrona, Matryosha – korzeń słowo jest pochodzenia łacińskiego. Mater łaciński dosłownie tłumaczy się jako „matka”, to ciekawe, że inne znaczenie tego słowa nie ma.

Matrioszka – pochodna imię Mary, Manya, Marie. Jest to powszechnie stosowane nazwy dla Słowian w każdym czasie.

Matrioszka – nazwa buddyjskiej bogini Matri.

Na zawsze w historii

Na Wystawie Światowej w Paryżu w 1900 Russian matryoshka wygrał powszechnej akceptacji, po którym jego produkcja udał się na wzgórze, a popyt wzrósł kilkakrotnie. I Siemionow – miasto wyrobów drewnianych – zaczął tworzyć nowe pamiątki. Semenovskaya Matrioszka, historia stworzenia, które właśnie się rozpoczęły, stał się najbardziej popularny, jak lokalne rzemieślnicy łatwo przyjęła doświadczenie w produkcji drewnianych zabawek, udoskonalił technologię wykorzystywaną jasne kolory do malowania.

Początkowo grind master, a następnie malowane lalki w domu, a następnie w warsztatach, a później rozpoczął pracę w fabryce, spełniając dużych zleceń.

Siemionow zwany „kapitał Lozhkarev” Rosja i gniazdowania lalki nie były na pierwszym miejscu w produkcji wyrobów z drewna. Zostały one wykonane z odpadów łyżek wykonanych. Z biegiem czasu, przyjmując od podmiejskiej masters doświadczenie w produkcji rosyjskich lalek zagnieżdżone, lokalni rzemieślnicy przedstawili swoje charakterystyczne cechy na zdjęciu Siemionow gniazdowania lalki. Obraz staje się jasne zabawki rozpoznawalny, to zyskuje na popularności nie tylko w Rosji, ale również za granicą.

Narodziny zabawek

Urodził się pierwszy Siemionow gniazdowania dla lalek, który opowiada historię stworzenia w artykule w dzielnicy Semenov we wsi staroobrzędowców regionu Merinova – Niżny Nowogród. Wielu mieszkańców Merinova zarobione przy sprzedaży drewniane naczynia, pudełka odłączane o różnych kształtach, wytwarzane na handlu dziwaczne tokarskie zabawki, a następnie zagnieżdżone lalek.

Już w 1929 roku, gniazdowania lalki były produkowane w ścisłej Semenovskiy stylu – ze specjalnym malowaniem, ze szczególnym postaci, sposób Zavolzhsky drewnianej sztuki. Pierwszy mistrz-zabawka, która dokonała tych lalek były pochwy Najstarsze rzemieślnicy merinovskie. Ich pierwsze lalki zostały wykonane na wzór tych samych zabawek Niżny Nowogród – brodatych starców z wąsami tak.

Innym merinovsky master – Toy Majorow, przyniósł do domu tą samą lalkę z Niżnego Nowogrodu, tylko że była pusta skorupa, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Najstarsza córka mistrza malowane lalki we własnym obok niej w rosyjskim sukienkę z jasnym czerwonych kwiatów na płycie, „ubrana” głowę jasną kokosznik. I były malowane w merinovski lalek, dobrze, razem z merinovskoy obraz pojawił się i szczególną formą tej zabawki. W ten sposób narodził się fenomen Siemionow gniazdowania lalki.

Wraz z nimi, Semenov szlifować wiele innych drewnianych rozrywki. Artyści malowane je wszystkie w tym samym stylu malarstwa Khokhloma. Rysunki na powierzchni produktów drewnianych początkowo jest proste, a w końcu ornament nasycone jasnych kolorów, bardziej złożonych elementów, dodano więcej wzorów roślinne. Semenovskaya drewniane Matrioszka stał się bardzo piękne i kolorowe.

Jak wykonanych gniazdowania lalek

Matrioszka – lalka jest wydrążony w środku. Już to sprawia, że zastanawiam się o wielkich umiejętnościach rzemieślników, to robi. Zagnieżdżona firma lalka jest bardzo trudne, wymaga dużych umiejętności i cierpliwości. Nie każdy rodzaj drewna nadaje się do produkcji, więc wybór mistrz drewna bardzo poważnie. Często wykorzystują skały jak brzoza, lipa, osika, czasami jest olcha. Drzewo jest ścięte pod koniec zimy lub wczesną wiosną. Wybierz gładką lufę, bez sęków, który następnie przetarte na kilka dzienników, a następnie usunąć korę drzewa i nie pęka po wyschnięciu, krawędzie są rozmazane z gliny. Po drewna Przechowywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu przez długi czas suszy, ale nie wysusza. „Drzewo pierścienie – To, czego potrzebujemy!” – mówi mistrz, a nawet sprawdza go po zapachu. Ruchy dokładne i umiejętne on miele pożądany kształt produktu, pierwszy Matrioszka sprawia najmniejszego. Ukończony obrabiane figura szlifowane, zagruntować i polerowane. Dopiero wtedy zaczynają malować powierzchnię, używając gwasz, akwarela, akryl lub olejne farby.

Cudowny obraz piękno

Siemionow malowane gniazdowania lalki wykonane w słynnym stylu Semenovskiy Khokhloma używane elementy graficzne i motywy starożytnej Rosji. Że zewnętrzne elementy dekoracyjne odgrywają ważną rolę w produkcji pamiątek.

Pierwsze lalki zostały wykonane dla dzieci chłopskich, więc skromny malowane wzory. Z zaostrzonym artystów pióro gęsie stosowane do konturów twarzy i ubrania, a następnie wszystkie elementy były malowane farbami aniliny jasne odcienie szkarłatu, Szkarłat, niebieskim, zielonym i fioletowym. Podstawa Siemionow zagnieżdżone lalka malowanie – duże jasne kolory, zwieńczona kratery, okręgi, łuki, małych kwiatów. Powyżej malowane matreshkas zastosowano warstwę wosku, lakier później użyć.

Odnosi się to do tradycyjnych lalek zagnieżdżenia Semenov, natomiast z czasem zaczęły pojawiać się lalki z pamiątkami w modnej „rosyjskim stylu”, którego zarysy są wypełnione osób historycznych ( „Taras Bulba”, „Napoleon”, „Kutuzow”). Często napotykają gniazdowania lalki stały się znane osobistości królów z rodziny ( „Rodzina Romanowów”), bojarów, pisarze ( „Gogol”, „Puszkin”, „Skrzydła”) oraz bohaterowie ich historii i opowieści ( „Rzepa”, „Gingerbread”).

dziedzictwo folk kraju

Dla wielu Semenov zagnieżdżone lalka sztuka stała się dziedziczna rzeczą. Semenov sklepy, zabawki i koronki spółdzielnia zjednoczone w jednej fabryce. W 1954 roku odbyło się wspólne spółdzielnia „zabawka”, która została przekształcona w fabryce już w 1960 roku. Od tego momentu jest wytwarzanie wielu zagnieżdżenia lalek, lalki są wykonane z 18, 25 zagnieżdżonych lalek. Wiele-zagnieżdżone lalki zostały wykonane w najbardziej znanych wydarzeń i wielkich dat.

Siemionow mistrz malowane gniazdowania lalek 1600

Unikalny obraz Siemionow Matrioszka zaobserwowano do tej pory. Oryginalne pamiątki „Semenovskaya malowanie” fabrykę zaskakujące swój asortyment. Ostatnio Semenov mistrz namalował w 1600 lalek, ale nie zatrzymać. Jako pamiątkę, to zabawka zawsze była i będzie doskonałym obecny na terenie naszego kraju, jak i za granicą. Świadczy to o międzynarodową popularność rosyjskich lalek zagnieżdżenia.