675 Shares 8830 views

Czyszczenie kamienia na zębach

Piękny uśmiech – to nie tylko kryterium atrakcyjności, ale także ważnym wskaźnikiem zdrowia każdego człowieka. Dla pełnej pielęgnacji jamy ustnej, bez zębów, które szybko tracą biel czysta, niedostateczne regularnego szczotkowania lub stosowania gumy do żucia. Spożycie pokarmu opóźnia powłoki na szkliwie w kieszeniach przyzębia, a jeśli to nie jest usuwany w czasie, w dawnym domu olśniewający uśmiech nie wróci. Czyszczenie zębów kamienia nazębnego – to niemal dzieło profesjonalny dentysta i dokładnie wykonać go samodzielnie niemożliwe.

Jak pozbyć się płytki nazębnej w klinice dentystycznej?

Ta procedura jest przeprowadzana wyłącznie do rehabilitacji jamy ustnej. Należy stwierdzić, co najmniej raz na 10-12 miesięcy. Czyszczenie kamienia na szkliwie zębów ponosi nie tylko funkcje higieniczne. Ze względu na usuwaniu płytki nazębnej z powierzchni utwardzonej korony lekarz jest w stanie obiektywnie ocenić stan zębów, do wykrywania próchnicy na etapie jego urodzenia i wyboru uszczelki odcień identyczny z naturalnym tonem szkliwa.

Aby usunąć stwardniałe formacji, korzystnie zgromadzonego w kieszeni dziąsłowej, dentyści robią całą gamę terapeutycznej i profilaktycznej działania:

 1. Pierwszy wyeliminować starą patyną. Należy wziąć pod uwagę pewne cechy postępowania, jeśli weźmiemy pod uwagę ocen czyszczenie kamienia nazębnego może dostarczyć ból lub dyskomfort, ale dlatego, że czasami wymaga znieczulenia miejscowego.
 2. Drugi etap polerowania powierzchni, dzięki czemu korona przybiera świeżego jednolity sygnał.
 3. Na koniec – fluoryzacji szkliwa. Końcowy etap, w którym osadza się wzmocnienie powierzchni powłoki szkliwa.

Metody oczyszczania i Profesjonalne wybielanie zębów szkliwo

Do tej pory istnieje kilka metod czyszczenia zębów stwardniałe płytki nazębnej. Najstarszy – metoda obsługi w celu usunięcia kamieni. Czyszczenie odbywa się przy użyciu curette, który powinien posiadać każdy dobry dentysta. Pomimo dostępności innowacyjnych podejściach do urządzeń sanitarnych jamy ustnej, ręczny sposób, aby usunąć kamień nazębny jest dziś popularne. Ponadto, żaden z nowoczesnej maszynie nie jest w stanie uzyskać pod dziąseł, aby usunąć podstawową płytkę nazębną bez uszkodzenia tkanek miękkich.

Rozwiązanie kamienie ręcznie za bardziej czuły i jakość niż, na przykład, metody chemicznego oczyszczania powierzchni zębów. Jego istotą jest wykorzystanie specjalne substancje zmiękczające, które wpływają na „depozyty” długotrwałe. Ze względu na agresywność składników i wysokie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, pranie jest rzadko używany.

Jeśli chodzi o procedurę laserowego oczyszczania szkliwo, korzystanie z takiej usługi jest możliwe tylko w drogich klinikach prywatnych. W tym przypadku, wysokie koszty manipulacji nie zawsze z powodu jego skuteczności – w celu uzyskania pożądanego efektu często wymagają wielokrotnego podawania leku.

USG z kamienia i płytki nazębnej

Czyszczenie zębów z kamienia za pomocą ultradźwięków – najbardziej poszukiwany technika nie oznacza szkodliwy wpływ na szkliwo. Jest to najnowszy procedury stomatologiczne, jest absolutnie nieszkodliwe dla pacjenta i delikatne ich ustach. Ponieważ jest oczyszczenie płytki nazębnej i kamienia ultradźwiękami jest najbardziej popularna metoda transformacji uśmiechu, warto patrząc na jego opis w sposób bardziej szczegółowy.

Manipulacji przechodzi przez specjalne urządzenie, – skalowania. Urządzenie wykonuje drgania ultradźwiękowe delikatnie i bezboleśnie działające na pożółkły szkliwa. W odróżnieniu od innych form leczenia, przeznaczonych do kanalizacji w jamie ustnej, w tym manipulacje dentystyczne może skutecznie wybielania zębów i zapobiega powstawaniu osadów wapniowych w strefie korzeniowej i dokładnie czyścić kanał wzmocnienie dziąseł.

Ponadto, koszt ultradźwiękowych czyszczenia zębów płytki nazębnej i rachunku różni się znacząco od drogiego sesji laserowej, a zatem uważane za bardziej dostępne. W tym przypadku, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem i dziś jest ręczny sposób szkliwa oczyszczania.

To nie jest pożądane, aby przeprowadzić czyszczenie ultradźwiękowe?

Niezależnie od możliwości finansowych pacjenta do procedury wyboru należy podchodzić odpowiedzialnie. Przed przystąpieniem do czyszczenia kamieni za pomocą ultradźwięków, dentysta ma obowiązek sprawdzić stan zębów. Kiedy nadmierne rozrzedzenie powierzchni szkliwa ultradźwiękowego leczenia jest przeciwwskazane. Eksperci nie polecam do przeprowadzenia postępowania, oraz w kilku innych przypadkach. Tak więc, czyszczenie zębów z kamienia nazębnego ultradźwiękami nie jest wskazane dla kobiet w ciąży i innych pacjentów, którzy:

 • implantów szczęki;
 • cierpi na choroby układu oddechowego (astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli);
 • niedawno przebytej zakaźnego zapalenia jamy ustnej;
 • My nie osiągnęły wiek 16 lat;
 • chory na gruźlicę, HIV, zapalenie wątroby.

Większość odwiedzających gabinecie stomatologicznym przed rozpoczęciem procedury są martwi, obawiając nadejście bólu i dyskomfortu. Jednak, jak pokazują doświadczenia, w przypadku braku przeciwwskazań wszystkie doświadczenia są daremne – USG nie ponosi żadnej szkody dla zdrowia jamy ustnej. Aby uzyskać oczekiwany rezultat świadczenia usług, pożądane jest, aby skontaktować się z wykwalifikowanym lekarzem.

Jak wygląda procedura?

Sama procedura czyszczenia zębów ultradźwiękowe można opisać w następujący sposób:

 • Najpierw dentysta przygotowuje sprzęt. Skalujący jest zamontowany w instalacji maszyny, do jamy ustnej pacjenta, jest umieszczony wyrzutnik śliny – urządzenie, co eliminuje nadmiar cieczy podczas procesu.
 • Na początku skaler wykonuje gwałtowne wahania wystarczającej częstotliwości ultradźwiękowej na uderzenia, który pomaga oddzielne i kamienia nazębnego z emalii.
 • Równolegle do głównego urządzenia jest do podawania wody lub słabo stężenie roztworu leku, przemycie traktowanego zęba.
 • Ukończyć dysza kamienie czyszczenia jest prowadzona wzdłuż powierzchni szkliwa.
 • Po zakończeniu procedury przeprowadza polerowania szkliwa. Umieścić na dodatkowym przywiązania i stosować specjalną kompozycję ściernego.
 • powierzchnia fluorowanie przeprowadza się zazwyczaj przez pacjenta. Celem tego etapu jest ochrona zębów po czyszczenia kamieni, zapewniając zapobieganie próchnicowego zniszczenia.

Nawiasem mówiąc, przetwarzanie lakierowana (polerowanie, fluorowanie) prowadzi się nie tylko po obróbce ultradźwiękowej. Po wyjęciu kamienia nazębnego sposób ręczny lub przy pomocy lasera może być również częściowe ekspozycji zębiny kanałów, co samo w sobie stwarza duże zwiększenie wrażliwości na zimno, gorąco, kwaśny itp

Domowe sposoby usuwania płytki nazębnej i kamienia na zębach

Popularne metody czyszczenia domu i kamienie na szkliwo zębów. Ich stosowanie nie zawsze jest skuteczny w zaawansowanych przypadkach gdy depozyty zostały już wyleczone. Jednak do sporadycznego użytku popularne recepty może być długi czas, aby utrzymać biel zębów i opóźnić podróż do dentysty. Najczęstszym są uważane istnieją naturalne kamienne czyszczących:

 • Rzodkiewka. W celu przygotowania pasty profilaktycznej kompozycji muszą płodu rzodkiewkę, 1 godz. L. sok z cytryny. Ruchy pocieranie miąższ stosuje się do obszarów problemowych, pozostawiając do pracy w ciągu kilku minut. Produkt jest przeznaczony nie dla każdego ze względu na specyficzny zapach, który jakiś czas będzie bardziej przypominać sobie.
 • Miód i skrzyp. Aby rozpocząć przygotowywania bulionu (1 p. L. Dry surowców roślinnych Biorąc 2 łyżek. W wodzie), to jest gotowana. Po napar ostygnie, należy je odcedzić i dodać 1 łyżkę. l. miód. Oznacza użyć jako płukanka do jamy ustnej po każdym posiłku i środka do czyszczenia zębów. Zalecana częstotliwość stosowania – 3 razy dziennie.
 • Kora dębu i orzecha. Analogicznie do poprzedniego przepisu przygotowania bulionu, który płukania jamy ustnej kilka razy dziennie. Obie części są wykonane w równych ilościach (od 1 godz. L.), wymieszano i wlano do zimnej wody. Mieszaninę decocting doprowadza się do wrzenia, pozostawiono, aby gotować na wolnym ogniu, usunięto po pół godzinie.

Nadtlenek wodoru: jak stosować?

Odnosząc się do ludzi zwrotnych eksperymentujących z domu wybielania i usuwania kamienia nazębnego, warto zwrócić uwagę na skuteczność nadtlenku wodoru, który ma butelkę w każdym zestawie. Nawiasem mówiąc, substancja nie jest podstawą system stomatologiczny do usuwania płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Nadtlenek wodoru jest członkiem zawierającego fluor past ściernych stosowanych w dentystycznych zabiegów, ponieważ wpływa na stałe osady, poluzowanie ich działania aktywnego tlenu.

Stosowany w czystej postaci płynu pomaga odpychać się od ścian powłok emalii. Ale też warto pamiętać, że nadtlenek wodoru – substancja jest bardzo agresywne w stosunku do zębów, a więc gdy stosowany nieprawidłowo może prowadzić do zwiększonej wrażliwości i spalić błony śluzowej jamy ustnej. Schemat nadtlenku prosty: w stosunku 1: 3, miesza się go z zimnej przegotowanej wody, a następnie nakłada się na szkliwo zębów w wacik kilka minut, a następnie dokładnie przepłukano wodą. Istotne jest to, że rozwiązanie nie dostać się do przełyku, a także języka, dziąseł, warg.

Hydratów: prosty środki piękne zęby

Soda stosowanie środka do czyszczenia zębów z kamienia nazębnego, jest nie mniejsza niż nadtlenek wodoru. Pozbyć się żółtego tablica na szkliwie i zaciemnienia może, jeśli na kilka dni do pracy na jego powierzchni ściernych. Pomimo względnie bezpiecznego narzędzia, nie jest pożądane stosowanie krwawienie dziąseł i choroby, obecność owrzodzenia, owrzodzenia jamy ustnej, zniszczenia koron dentystycznych.

Bardziej skuteczne w wybielaniu jest kombinacją kwasu cytrynowego z napojem. Ta pasta, jak dziwne, gdyż nizvuchalo, nawet używane do czyszczenia muszli klozetowej z kamieni. Rzeczywiście, zwrot hydraulika dawny splendor może być kilka godzin, bez ogromnych kosztów finansowych. Wytworzonej pasty (zamiast sproszkowanego kwasu cytrynowego są czasami stosowane w ciekłej istotę) nakłada się brudne obszary pozostają przez pewien czas na działanie, po czym płucze się gorącą wodą. Zmiękczona szczotka z kamienia moczowego jest łatwo usunąć.

Wracając do tematu czyszczenia kamienia nazębnego sody, należy przytoczyć przykład kilka receptur pasty:

 • C przez 1 godzinę. L. sodowo zaciskowy miesza się z kwasu cytrynowego dodano 10 kropli wody, mieszając i tarcie ruchy zawarte w obszarach zagrożonych uzębienia w ciągu kilku minut.
 • Do 1 godz. L. sodowego dodano 10 kropli nadtlenku wodoru. Następnie mieszaninę pocierać szkliwa przygotowane i przemyć bezpośrednio.

Olej do zmiękczania kamienie na zęby

W praktyce stomatologicznej często używane oleje roślinne (na ustnej idealnego oliwek, sezamu, orzechów kokosowych). Charakteryzują się one zdolnością do zmiękczenia utwardzonych osad.

Aby przywrócić uśmiech dawnej świeżości i uroku, konieczne jest rano i wieczorem do płukania zębów z olejem roślinnym. Nie ma potrzeby, aby wypluć okresowo – raz wystarczy zebrać olej w ustach i przytrzymaj przez 10-15 minut. Po płytki i kamienia nazębnego zmiękczyć trzeba myć zęby szczotką i pastą. Tydzień później, wynik będzie widoczny gołym okiem.

Zapobieganie powstawania kamienia na zębach

właściwości zmiękczające olejów roślinnych są niezastąpione podczas czyszczenia kamieni kałowych. Ważne jest, aby pamiętać, że choroba przewodu pokarmowego są najczęstsze przyczyny przyspieszone powstawanie płytki nazębnej na zębach. Usterki narządów trawiennych zawsze wpływa na stan jamy ustnej. Dlatego zapobieganie tworzeniu się płytek na języku i kamienie na szkliwa ma wiele wspólnego z działaniami dotyczącymi zapobiegania zaparciom, stwardnienie stolca:

 • Każdego ranka, trzeba zacząć od czystej szklance wody i pić na pusty żołądek!
 • Po ostatnim posiłku wypić parę łyżek siemienia lnianego, sezamu i oliwy z oliwek. Nawiasem mówiąc, kolacja powinna być lekkostrawna, nie pozostawiają uczucie ciężkości w brzuchu. Spożywanie żywności, które powodują fermentację, wzdęcia, wzdęcia, najlepiej unikać.
 • Aby zachować zdrowie jelit i piękno zębów zamiast herbaty i kawy, pożądane jest, aby dać pierwszeństwo do buraków lub sok z marchwi, świeżych jabłek.
 • Nie powinniśmy zapominać o higienie. Zawsze przed jedzeniem należy dokładnie myć owoce i warzywa.

Jak czyścić zęby, aby uniknąć kamieni?

ważne jest, aby pamiętać, że tylko regularne wykonywanie działań zapobiegawczych może pomóc zapobiec ponownemu powstawaniu osadów stałych po czyszczeniu kamienia nazębnego. Początkowo są one bardzo cienkie, miękkie Film pokrycie powierzchni szkliwa. Jeżeli nie zostanie w odpowiednim czasie, to tylko kilka tygodni, one przybrać formę wapiennych osadów. Głównie pojawiają się one między zębami w strefie korzeniowej, zwłaszcza kiedy luźne, nie ciasno przylegające dziąsła.

Jednym ze środków zapobiegawczych, mających na celu zapobieganie bezpośrednio kamienie, to właściwy wybór pasty do zębów. Oto co należy wziąć pod uwagę przy zakupie:

 • Jako część pasty powinny być obecne detergenty – Substancje te przenikają nawet najbardziej ukryte i ciasne obszary obu szczęk.
 • Dla zapobiegania kamienia nazębnego może być zawartość ścierne nich informacje, takie jak węglan wapnia.
 • Wybierając pastę do zębów jest to konieczne, na podstawie zasady ochrony i wzmocnienia dziąseł.
 • Po szczotkowaniu pożądane jest stosowanie przeciwbakteryjne płukania jamy ustnej.

Nie staraj się czyścić zęby materiałów kamiennych pod ręką (np igła). Może to doprowadzić nie tylko do uszkodzenia szkliwa, ale również poważny uraz tkanek miękkich zakażenia i powikłania.