689 Shares 7250 views

Co warto zobaczyć w Woroneżu: zabytki, muzea

Co warto zobaczyć w Woroneżu, gdy nagle człowiek musiałby być kolebką marynarce? To niesamowite, jeśli wziąć pod uwagę, że to miasto nie jest portem morskim. Znajduje się na brzegu rzeki Woroneż, niedaleko od miejsca, gdzie wpada do Don.


predestynacja

Ponad siedemset tysięcy w roku na rozkaz Piotra I tutaj uruchomiła pierwszy statek linii. Przyczyna i zwiedzanie należy rozpocząć od pomników poświęconych Navy. Battleship, wspomniano wcześniej, jest nazywany „Goto Predestynacja”, co oznacza po łacinie „przejrzenia Boga.” Ponieważ statek został zaprojektowany do chodzenia w płytkich wodach Morza Azowskiego, a projekt to odpowiednio mniejsza.

Rosyjski cesarz dokonała zmian w rysunku. W ten sposób dostał wyjątkowy statek, który zapobiega przepływowi w przypadku uderzenia z linka. W 2010 roku zarząd postanowił rysunków Woroneżu ponownie odtworzyć statek „Goto predestynacji”, która została wykonana w 2014 roku. Dla statku zidentyfikowanego stała koja na molo przy Placu Admiralicji, w celu uczynienia go muzeum. Ekspozycja tego wspaniałego statku-muzeum wiele elementów, które mówią o żeglarzy XVIII wieku i ich kampanii.

Admiralicja Kwadrat

Admiralicja Square, który jest niesamowite muzeum, jest także pomnik. Znajduje się na nabrzeżu Piotra. Ozdoba jest Kolumna rostralna, który został wzniesiony w 1996 roku na cześć trzechsetlecia Marynarki Wojennej Rosji. W tym samym roku, a wzniesiono Łuk Triumfalny, który jest wejście do kwadratu. Oto stary budynek – Wniebowzięcie Kościół Admiralicji. Pierwsza drewniana konstrukcja została zbudowana w 1660 roku. Zbudowany z kamienia pojawiły się pod koniec XVII – początku XVIII wieku. Przez długi czas istniał klasztor, ale Peter przeniósł go, ale w tym miejscu nie było kościoła, gdzie znajdują się wszystkie uroczystości wodowania statków i usług.

ulice miasta

A teraz spójrz na słynnych ulicach Woroneża, które zostały nazwane na cześć lokalnych bohaterów.

  1. Malinowski ul. Znajduje się na obszarze kolejowym. Jej nazwa pochodzi od Marszałek Związku Radzieckiego, dwa razy Bohatera Związku Radzieckiego.
  2. Ulica Lizy Chaykinoy. Znajduje się on w tym samym obszarze jak w Malinowskiego. Nazwany na cześć partyzantów. Elizaveta Chaykina zorganizowała jednostkę partyzancką, bohater Związku Radzieckiego.
  3. Zoe Ulica Kosmodemyanskoy. Znajduje się na obszarze kolejowym. Zoya A. jest zwolennikiem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.
  4. Ulica Rašková. Nazwany na cześć radzieckich pilotów, nawigator.
  5. Ulica Pauline Osipenko. Znajduje się na Leninsky Prospekt, dzielnicy na lewym brzegu Sekwany. Ulica została nazwana na cześć radzieckich pilotów.

Pokrowski i Katedra Zwiastowania

Kolejna świątynia miasta, zachowana od początku XVIII wieku, jest Katedra wstawiennictwem, długo uważana za model klasycyzmu. Dopiero od połowy lat trzydziestych do końca lat czterdziestych XX wieku kościół był zamknięty dla wiernych, ale latach powojennych zostało poddane działania.

Nie Woroneż i nowoczesny ośrodek religijny – Katedra Zwiastowania. Wielkości jest trzeci w całej Rosji. Znajduje się na pierwszym ogrodu – to w centrum miasta. Ta cerkiew została otwarta i poświęcona w 2011 roku. Na dziedzińcu z pomnikiem św Mitrofan, pierwszego biskupa Woroneżu.

Pervomayskiy ogród i inne ogrody

Pamiętając Pervomaiskii ogrodzie, nie pamiętam jego historię. Więc teraz jest on nazywany, ale wcześniej był nazywany po prostu – Urban Garden. Po raz pierwszy w tym piękne miejsce, porośnięty drzewami i oświadczył miasto już w połowie XIX wieku. Tu jest miejsce, gdzie można odpocząć w Woroneżu, powoli chodzenia i korzystających z natury. Pomimo faktu, że ogród jest obecnie należącego do diecezji, wejście jest otwarte dla wszystkich chętnych. Miłośnicy świeżego powietrza, przyrody spacery, jogging rano docenią także innych parków Woroneż.

Wśród nich można wymienić las drzewo Północna przedszkola, gdzie każdy może karmić stożki linią białka i innych naturalnych materiałów budowlanych. Koltsov Plac zachwyci swoim gościom piękną fontannę z oświetleniem, wiele ławek do odpoczynku i obecności Wi-Fi, gdyż znajduje się w centrum miasta.

Sad jabłkowy przyciąga fanów jak spacery i sesjach zdjęciowych na tle kwitnące jabłonie, czy zima. Plac Piotra na pierwszym miejscu jest interesujący, ponieważ jest tu raz przeniesiony pomnik Piotra I. W parku jest wyposażony ciekawych ławki, fontanny. Park „Orlik” – jest kolejnym interesującym miejscem. Jest piękny fontanny, przejażdżki dla dzieci jasny, światła, mające w stylu lat 50-tych ubiegłego wieku, biblioteki ulicy na Bukkrossing.

Victory Park jest bardzo dobrze utrzymane. Istnieje wiele atrakcji dla dzieci, kawiarnie letnie. Następnie spędzić urodziny dla dzieci, wakacje. To miejsce jest bardzo dobrze do aktywnego spędzania wolnego czasu. W Woroneżu, wiele innych wspaniałych placów i parków. Mają wiele pomników poświęconych Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Oczywiście, to nie jest zaskakujące. Po tym wszystkim, w czasie wojny, miasto było w okupacji niemieckiej, a mieszkańcy doświadczyli, czym jest.

Plac Zwycięstwa i Pomnik Chwały

Co warto zobaczyć w Woroneżu, którzy przychodzą, aby oddać hołd dla żołnierzy, którzy bronili naszej ojczyzny podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej? W pierwszej kolejności konieczne byłoby zapłacić wizytę na placu Zwycięstwa. Jest to pomnik, który jest poświęcony obrońcom ziemi Woroneżu. Zwraca również uwagę na siebie składający się z dwóch stelae obelisku. Najbardziej imponująca grupa rzeźb, który przedstawia żołnierzy wszystkich grup sił, które stoją ramię w ramię, a wraz z nimi pracownicy, członkowie Komsomołu, cywile, matka trzyma dziecko.

Pomnik ten każe nam myśleć o tym, jak zjednoczyć cały naród bronił nasz kraj. Następnie można wybrać do odwiedzenia pomnik Chwały. Został umieszczony na zbiorowej mogile żołnierzy, którzy zginęli w czasie wojny.

park

Trzeba odwiedzić Patriots Park. Chodzi o technologię wojskową Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, jak i nowoczesne. Nie jest zaskakujące, że ten park wyglądał, bo Woroneż nazywany jest kolebką rosyjskich wojsk powietrznodesantowych. W środku parku płonie wieczny ogień w pamięci ofiar Woroneżu. Ponadto, istnieje nadal jest zabytkiem przypominając, że Woroneż nazwał miasto chwały wojskowej.

grób masowy i Chizhovski przyczółek

W pobliżu znajduje się stela Polytechnic Institute wojennego bohatera. Oraz w „Orlik” parku – masowym grobie, który jest nekropolia. Jest pochowany bohaterów różnych wojen, począwszy od roku 1919 do 1942 lat. Innym zabytkiem – Chizhovski przyczółek. Tutaj zwiedzający mogą zobaczyć masowy grób, w którym znajdują się trzy żołnierzy. Bardzo interesujące zobaczyć w Sali Pamięci. Na jego ścianach znokautowany nazwiska tych, którzy bronili miasta.

Na ulicach Woroneża, jeśli mu chodzić powoli przypominać mieszkańcom i turystom o chwalebnych momentów historii swoich domów, tablic i pomników. Idąc dalej, można znaleźć coś, co spodoba się miłośnikom sztuki teatralnej.

Teatry

Co warto zobaczyć w Woroneżu? W tym mieście znajdują się teatry działające w zupełnie różnych gatunków. Wielu z nich są interesujące nie tylko jako instytucji kultury, ale także jako architektonicznych atrakcji. Najstarsza – Teatr Dramatyczny Alekseya Koltsova. Raz był to pierwszy teatr publiczny. Pojawił się na początku XX wieku.

Następnego teatr wieku, który został otwarty w latach dwudziestych ubiegłego wieku, jest Teatr Lalek „Jester”.

Budynek, w którym jest teraz, należał do gimnazjum, a następnie – trzeci pracujący w szkole prywatnej. Po budynku został klub studentów i Dom Kultury.

pomnik Bimu

Naprzeciwko Teatru „Jester” to pomnik bohatera słynnego opowiadania G. N. Troepolskogo – pomnik Białej Bimu. Dane Woroneż dumny pomnik. Jest on wykonany z brązu. Na obroży psa, który wiernie czeka na swojego pana, z wygrawerowanym jego imieniem. Ten pomnik w 2009 roku, został nominowany do konkurencyjnego wyboru tytuł nieoficjalnego symbolu miasta. Pomnik zajął trzecie miejsce.

w Woroneżu i teatru muzycznego Istnieje również. Są jeszcze bardziej – to Teatr Opery i Baletu oraz komory i młodego widza.

muzea

W Woroneżu, istnieje wiele muzeów, które warto odwiedzić. Krótko opisać popularne.

  • Muzeum. Bardzo popularny wśród turystów. Ponad 170 tys. Sztuk. Można zobaczyć kolekcję porcelany, ceramiki, broni, rzadkich książek i innych.
  • Dom-Muzeum A. L. Durowa. Ten dział z Woroneżu badaniach regionalnych.
  • Muzeum ognia. Ekspozycja poświęcona pożarów lasów. Istnieje kilka pokoi, każdy urządzony w ich stylu.
  • Muzeum Książki. Jest otwarty w 1982 roku. Przedstawia on dużą liczbę eksponatów, w tym publikacji Tołstoja, Puszkina i innych.
  • Muzeum Sportu. Ekspozycja znajduje się na dwóch piętrach. Prezentowane puchary, medale, parafernaliami sportowych i innych.

wniosek

Teraz jest jasne, aby zobaczyć, że w Woroneżu. Być może w tym kosmopolitycznym mieście, a nie wiele zabytków w starożytnym mieście, ale turyści nie dostać się tutaj nudzić. Planujesz wyjazd do Woroneża, w centrum tego wspaniałego miejsca trzeba zobaczyć. Istnieje wiele atrakcji. Ponadto, ta część miasta jest bardzo piękny.