894 Shares 6843 views

AirPlay: to, co jest potrzebne i jak włączyć?

Apple, jak żadna inna firma, zwany dla technologii bezprzewodowej i odcina przewód przy pierwszej okazji. Jednym z najważniejszych i najbardziej obiecujących kroków do bezprzewodowej transmisji danych było ogłoszenie AirPlay. Co to jest? Jak to działa? I to, co jest konieczne? Te i wiele innych pytań nasuwa się dla wszystkich, którzy przynajmniej w pewnym stopniu zaznajomiony z urządzeniami Apple. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na większość z nich.


AirPlay: Co to jest?

AirPlay – technologia ta transmisja treści audio i wideo z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego do zewnętrznego źródła, czy to system telewizji lub stereo. Technologia została opracowana przez firmę Apple w połączeniu z zespołem rozwoju BRIDGEco. Technologia prezentacja odbyła się w 2010 roku na imprezie września. Stiv Dzhobs powiedział w czasie około AirPlay, to najbardziej przystępne i prosta technika istniejącego streamingu.

AirPlay pracuje w trybie automatycznym. Aby znaleźć odbiorników i związków stosowanych Wi-Fi lub Bluetooth (w zależności od urządzenia i odbiornika nadawczej). , но существует немало других проигрывателей, работающих с данной технологией. Kluczowym urządzenie do stosowania z AirPlay jest Apple TV, ale istnieje wiele innych graczy pracujących w tej technologii.

Jak AirPlay na iOS?

Pomimo najprostszych funkcji wykonawczych, wielu użytkowników nadal masz pytania dotyczące AirPlay. Jak można włączyć i w jakich warunkach to działa? Na urządzeniach mobilnych, technologia Apple może pracować w trzech różnych trybach:

 • Pierwszy – demonstracja obrazu na ekranie. Aby włączyć tę funkcję, należy włączyć Wi-Fi i Bluetooth, a następnie otwórz Centrum sterowania i wybierz AirPlay. Urządzenie przejdzie odbiorników tryb wyszukiwania i wyświetla wszystkie dostępne. W ten sposób możliwe jest nadawanie gry uruchomione w trybie pełnoekranowym. A jeśli deweloper uczestniczył pełne wsparcie dla technologii, będzie miał dostęp do spółdzielni gry i zmodyfikowany interfejs.
 • Drugi tryb – film demonstracyjny na ekranie zewnętrznym. Będzie to wymagało by to film na urządzeniu mobilnym, która wbudowaną obsługą AirPlay: iPhone lub iPad. Aby zacząć, to uruchomić film na telefonie lub tablecie, znajdź logo AirPlay w dolnej części ekranu, kliknij na niego i wybierz miejsce docelowe.
 • Trzeci tryb – Transmisja dźwięku do zewnętrznego źródła. Aby to zrobić, należy otworzyć centrum sterowania, przesuń, aby przejść do ekranu odtwarzacza, kliknij przycisk AirPlay i wybrać odpowiedni system stereo (stereo system nie musi wspierać AirPlay, wystarczy mieć Bluetooth w wersji 4).

Jak AirPlay do komputera Mac?

Na pulpicie systemu AirPlay działa na takich samych zasadach, na tych samych warunkach:

 • Pierwszy – demonstracja obrazu na ekranie. третьего или четвертого поколения). Aby aktywować demonstracyjnego należy kliknąć na logo AirPlay na górze ekranu na pasku narzędzi i wybrać odpowiedni odbiornik (TV trzeciej generacji firmy Apple lub czwarty).
 • Drugi tryb – film demonstracyjny na ekranie zewnętrznym. Aby to zrobić, należy uruchomić program wideo lub zasób, który obsługuje AirPlay (większość popularnych witryn takich jak YouTube, już obsługują tej funkcji). Po trzeba znaleźć logo odtwarzacz AirPlay i wybrać odpowiedni odbiornik.
 • Trzeci tryb – Transmisja dźwięku do zewnętrznego źródła. Wymagać od gracza, który obsługuje tę opcję. или совместимую стереосистему (стереосистема необязательно должна поддерживать именно этот протокол, достаточно наличия Bluetooth 4-й версии). Transmisja może być wykonywane na Apple TV lub kompatybilny system stereo (stereo system nie musi obsługiwać ten konkretny protokół jest wystarczający, aby mieć Bluetooth w wersji 4).
 • в качестве второго экрана. Tryb czwarty – użyć Apple TV jako drugi ekran. доком" и иже с ними. Po podłączeniu do telewizora, może być skonfigurowany jako drugi wyświetlacz funkcyjny, z ich komputerów, „doku” i ich pokroju.

AirPlay dla Windows i Android

programiści Apple nie lubią dzielić się swoją technologię i bardzo rzadko daje dostęp do nich. Na szczęście, to nie stosuje się technologię AirPlay. Dla funkcji Windows, jak obcych, więc jest nadzieja, tylko na graczy trzecich. Jednym z takich graczy jest Playcast, pracując zarówno na pulpicie i na telefon Windows. Program jest dostępny w systemie Windows aplikacji sklepu i sprzedał go za 4 $. Ci, którzy nie są gotowi zapłacić, można pobrać oficjalną wersję iTunes ze strony Apple i nadawane treści audio i wideo do kompatybilnych odbiorników. в качестве второго дисплея для Windows – утилита AirParrot ценой в 13 долларов. Jest to zaawansowane rozwiązanie dla tych, którzy chcą korzystać z Apple TV jako drugi wyświetlacz dla Windows – narzędzia, ceny AirParrot z $. 13

Android, istnieje kilka skutecznych programów nadawanych treści multimedialnych za pomocą protokołu AirPlay. Jednym z takich programów jest wolny AllCast.

Obsługiwane urządzenia i oprogramowanie

Aby pracować z AirPlay niezbędnych urządzeń mobilnych (telefon lub tablet), działająca w oparciu o iOS 5 lub nowszym. Lub komputery:

 • iMac, wydany nie później niż w roku 2011;
 • MacBook, nie wydany później niż do roku 2015;
 • MacBook Air, nie później wydany w 2011 roku;
 • MacBook Pro, nie później wydany w 2011 roku.

подойдет любой компьютер, работающий на базе Windows и поддерживающий беспроводные сети Wi-Fi (с соответствующим программным обеспечением). Ale również można użyć dowolnego komputera, który działa w systemie Windows i obsługuje sieci bezprzewodowej Wi-Fi (z odpowiednim oprogramowaniem).

zamiast wniosku

или совместимого плеера. Teraz, że masz informacje na temat funkcjonowania AirPlay, jest to, w której tryby pracy i jak się połączyć, można poważnie myśleć o zakupie Apple TV lub kompatybilnego odtwarzacza. Opcja ta rozszerza możliwości komputera i urządzenia mobilnego, a także przyczynia się do utworzenia jednolitego systemu multimedialnego domu.