207 Shares 9387 views

technologia sieciowa w edukacji i wychowaniu. Rola Quest Technologies

Technologia sieci w dziedzinie kształcenia i procesu dydaktycznego jako pojęcie stosunkowo nowe. Muszę powiedzieć, że wielką rolę odegrał nie tylko psychologów dziecięcych, ale także pojawił się kilka lat temu, Gry komputerowe questów gatunek. Rozważmy podstawowe aspekty związane z rozumienia tego procesu, a nie z naukowego punktu widzenia, i porozmawiać na ten temat z języka uniwersalnego, że każdy może zrozumieć, na przykład, że takie technologie poszukiwanie w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Następnie definiujemy podstawowe zasady interakcji między nauczycielem a studentem (lub grupy uczniów), a także dać kilka prostych przykładów stosowania takich innowacji w nauce i formacji dziecka jako osoby.

Co to jest technologia Quest w szerokim sensie zrozumienia?

Zacznijmy od podstaw. Może to być interpretowane jako „szukaj” lub „przygoda” bardzo angielskie słowo poszukiwań. Faktycznie, w poszukiwaniu rozwiązań dla pewnych konkretnych technologii zadanie i dążenie siedzibą w edukacji.

Jak wiemy, dzieci procesu edukacyjnego wystarczająco często, aby dostrzec, co nazywa się „wrogość”. Jest to szczególnie ważne, kiedy materiał karmione sucha nasycona fakty. A na pewno zdyscyplinować dzieci, nawet na wczesnym etapie rozwoju raczej nie uczyć się wcale. Naturalnie, wolą regularnych gier szkoleniowych. Aby zainteresowanie dzieci dyscyplin edukacyjnych, i to było zalecane, aby użyć grę jako jednej z metod nauczania, to w trakcie gry dzieci jest postrzeganie danego materiału i tworzą własne zdanie o tym, co się dzieje, nie mówiąc już o podział na pozytywne i negatywne bohaterowie, co z kolei może być wystarczająco silne, aby wpłynąć na psychikę dziecka i tworzą poprawnego światopoglądu.

Trochę historii

Same technologie poszukiwanie w edukacji i wychowaniu dzieci jest szeroko wszedł do użytku w 1995 roku, kiedy to profesor na Uniwersytecie w San Diego Bernie Dodge proponowanych do wykorzystania w procesie uczenia się pewną wyszukiwarkę, która miała się znaleźć rozwiązanie problemu z upływem etapów pośrednich, z których każdy wymagane do wykonywania pewnych działań lub znaleźć klucz, aby wyjść do następnego poziomu.

W rzeczywistości, początkowo następnie internetowej technologia Quest składał nawet starać się o logiczne rozwiązanie, jak miało raczej zainteresować dziecko, tworząc proces podobny do gry. Gra go (w żadnym z ich manifestacji) i stał się jednym punktem, który był rozwój w tym kierunku nauczania. Wraz z rozwojem techniki komputerowej, takie procesy stały się interaktywne, pozwalając im przyciągnąć jeszcze więcej młodych odbiorców, ponieważ współczesne nastolatki często spędzają grając w gry komputerowe jest znacznie dłuższy niż w przypadku pracy domowej i rozwoju materiałów edukacyjnych, przekazanym do szkoły.

A potem gry komputerowe?

Mówiąc o tym dążeniu są technologie w wieku przedszkolnym (przedszkola instytucje edukacyjne) lub w szkołach średnich, nie możemy zaniedbać kwestii gier komputerowych dążeniu gatunku.

Generalnie, technika wyszukiwania stosowane w nich od zarania stworzenia. Jednakże, jako rodzaj gier komputerowych, ale pojawił się nieco później niż w słynnej „Akcji” i „strzelanek” jak Duke Nukem 3D, Quake, Doom, i tak dalej. D. Te gry położyli podwaliny pod stworzenie całej tej dzisiaj należy do gatunku Quest lub MMORPG. Nic dziwnego, że większość questów i nazywają to „Action”, aby osiągnąć cel w każdym epizodzie gry mijania trzeba iść i szukać czegoś rozwiązać niektóre zagadki i znaleźć właściwą decyzję w danej sytuacji, aby przejść do następnego etapu.

Przypomnijmy, co najmniej bardzo pierwsze wydanie gry Quake. Miał znaleźć klucze do drzwi, aby zakończyć misję na pewnym poziomie. Oczywiście, jest to najbardziej prymitywna technologia. Jednakże przemysł komputerowy w jego rozwoju oferowane i gry zespołowe, gdy kilka osób miało koordynować swoje działania ze sobą. I tylko od poprawności rozwiązań i jasne wraz interakcji zależało od wyniku.

Rodzaje Quest Technologies

Ale to wszystko w tle. Teraz porozmawiajmy o tym, co jest poszukiwanie jak technologia pedagogicznej w sposób bardziej szczegółowy.

Do tej pory, według różnych szacunków, aby rozróżnić kilka rodzajów szkoleń oraz procesów edukacyjnych, ponieważ w większości przypadków, nauczyciel nie jest tylko nauczyciele, którzy uczą pewnego materiału, lecz także pedagogiem, by tak rzec, przewodnika moralnego. W ogólnej klasyfikacji są następujące:

  • liniowa (rozwiązanie problemu pozwala rozwiązać poniżej);
  • napad (za pomocą sterowania żądania uczestnik wybiera sposób rozwiązać problem);
  • pierścień (w rzeczywistości, to samo dążenie liniowy tylko kilka instrukcji, które zaczynają się od różnych punktów).

W ogóle, jeśli spojrzeć na takiego procesu uczenia się, to można zauważyć, że technologia poszukiwanie w szkole podstawowej lub innej instytucji edukacyjnej mają wiele podobieństw do gier komputerowych, na podstawie których są one w rzeczywistości, być zbudowany. Po pierwsze, jest to głównym celem poszukiwań rozwiązań poprzez pośrednie. Po drugie, system poprosi (choć nie zawsze występują, co komplikuje poszukiwania odpowiedniego rozwiązania). Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że brak przewodnikiem na wyprawę często służy jako bodziec do twórczego myślenia i znajdowaniu innowacyjnych rozwiązań. Zgadzam się, ponieważ dzieci mają czasami do zaoferowania jest, że dorosły nie mieści się w głowie, ale po bliższej analizie okazuje się, że dziecko ma rację.

W niektórych przypadkach, logika dziecka można porównać z tym, co nazywa się „skalpel Ockhama”, termin dzisiaj. Zasada ta sugeruje, że pierwszy jest proste rozwiązanie problemu, które przyszło mi do głowy, i to jest prawidłowe.

Struktura questów technologii

Teraz kilka słów o tym, co w strukturze tych procesów. Należy zwrócić nie stosuje się do ucznia, a może nawet dla całego zespołu, ponieważ na obecnym etapie rozwoju człowieka tylko wspólne działanie może zapewnić najlepsze rezultaty.

Tak, to wszystko sprowadza się do następujących czynności:

  • Sformułowanie problemu (wprowadzania) a role;
  • lista zadań (etapy przejścia, lista pytań, etc …);
  • kolejność wykonywania zadania (kary, premii);
  • Ostatecznym celem (nagroda).

Na tej podstawie, to łatwo zauważyć, że technologia dążenie do przedszkolaków, lub dokładnie ten sam proces dla starszych dzieci całkowicie kompatybilne ze sobą. Różnica może być tylko w złożoności zadań i metod znalezienia optymalnego rozwiązania dla osiągnięcia ostatecznego celu.

Cele i motywacja

Teraz dochodzimy do tego, co się nazywa motywacja w osiąganiu tego celu. Jak interesie dziecka lub grupy dzieci jest to, że można je wykonać określone zadanie, rozwiązać zagadkę albo znaleźć najbardziej proste rozwiązanie, aby osiągnąć końcowy wynik?

To proste. Na mecie powinna być nagroda! Może to być dobra ocena, promocja czy cokolwiek innego. Aby wyjaśnić tę sytuację może być bardzo prosty przykład. Jeśli ktoś jeszcze pamięta wcześniej w radzieckim obozie pionierem niezbędny środek każdej zmiany został militaryzacji grę o nazwie „Lato Błyskawica”, w którym wyznaczony oddział zamieszczonych go do rozpoznania, a następnie do prowadzenia ofensywy i tak dalej. D. To jest zbliżona do amerykańskich gier harcerzy, którzy kończą wynik musi uchwycić proporzec lub flagę przeciwnej stronie.

Oczywiście, lekcji do przeprowadzenia takiej operacji byłoby niezwykle trudne, ale pod względem wiedzy, na przykład, pewne wydarzenia historyczne, literatura, czy rozwiązywania problemów matematycznych na szybkości, a następnie wykazując pewne punkty i szacuje najwybitniejszych graczy z obu stron – jest to dość proste.

Nawet jeśli spojrzeć na technologii questów w przedszkolu, można łatwo zorganizować coś w rodzaju konkursu znaleźć „złoty skarb” w detsadika. W swoim czasie w obozach dla młodszych grupach uprawiających takie metody. Aby znaleźć jedzenie, dzieci musiały wykonać wiele zadań i przejść przez wiele prób. Ale jako nagrodę otrzymali poczęstunek w ogóle. I tu jego wiodącą rolę odgrywają technologie poszukiwanie w pracy wychowawczej. Sędzia dla siebie, bo nawet małe dzieci są w stanie zrozumieć, że wynik końcowy zależy od ogólnego wysiłku. Jeśli jeden członek zespołu nie udało, reszta będzie musiała zacząć wszystko od nowa, albo mu pomóc. Dlatego każde dziecko i stara się wyglądać, jeśli nie gorzej niż inni, to przynajmniej inwestować maksymalny wkład w zwycięstwo zespołu. Zespół – co to jest? Z grubsza rzecz biorąc, społeczeństwo, w którym następnie trzeba żyć, dopasowując swoje jawne i ukryte zasady postępowania, jak również ogólnie przyjęte normy moralne.

Technologia sieci w klasie matematyki

Trzeba mieszkać w takich przedmiotów jak matematyka, który znajduje się w regularnym systemie edukacyjnym. Dzieci nie lubią tę naukę najbardziej. Technologia sieci w szkole podstawowej lub innych instytucji edukacyjnych mają dużo unikalne w świecie, nawet wśród dorosłych, którzy wolą rozwiązywać zagadki i zadania praktycznie niemożliwe na własną rękę.

Na przykład, ten sam program, „Fort Bayard” nie używać takich technologii, które są w linii questów. Ale jeśli mówić o matematyce, dajemy przykład. Dla przykładu, klasa dzieli się na trzy grupy. Każda grupa w trakcie wykonywania innego zadania (na przykład decyzje nierówności), otrzyma jedną z nieznanym, który jest stosowany w poniższym równaniu, a może nawet podpowiedź, aby znaleźć rozwiązanie następujących zadań.

W tym przypadku, zespół ma prawo do wyboru jednego gracza, który odpowie na pytania (Dlaczego nie zaprogramować „Co? Gdzie? Kiedy?”). Zatem rozwiązanie tego samego równania tyle, ile w szybkim tempie (i zwykle jest on dany ograniczony czas) zachęca wszystkich uczniów, aby pokazać swoje umiejętności na najwyższym poziomie. W tym przypadku prawo lub zła decyzja jest uzasadniona przez każdego z członków zespołu. W ogłoszeniu o poprawności wyników każdy rozumie decyzję. Ale matematyka może być rozumiane w ten sposób. W każdym razie, nawet nieuk patrzy w rozumieniu decyzji (oczywiście, chyba że ma interes w tym).

wydarzenia historyczne

Jeśli chodzi o historię, obecnie uznawana jest fakt, że napisanie kroniki – jest to dość niewdzięczne zadanie, zwłaszcza, że wszystko jest tak upolityczniony, że wiele z nich jest często nie do odróżnienia prawdy od fikcji. Jednak modelowanie niektórych wydarzeń historycznych może wyjaśnić wiele sytuacji. Tutaj technologia poszukiwanie w historii klasa może odegrać decydującą rolę.

Z tym wszystkim nie jest to konieczne w celu uwzględnienia wszelkich lokalnych imprez w danym kraju lub regionie. Aby rozpocząć pracę jako podstawy niezbędne do korzystania z przykładów, które nie mogą być kwestionowane. technologia sieciowa jest łatwo zastosować, powiedzmy, do wojny trojańskiej. Bitwa pod Waterloo, kiedy jeden z największych strategów czasów cesarza Napoleona został solidnie pokonał też mogą być symulowane.

Klęska Krzyżaków na Pejpus, w ogóle, można grać, jeśli umieścisz na stole dla dzieci, figurki z tworzywa sztucznego, określający strategiczne położenie sił.

Oczywiście, wynik jest z góry znany. Ale co ciekawe: jakie rozwiązanie będzie uczestnicy poszukiwań? Czy oni wykorzystują te same taktyki, które w przeszłości sugerował, że Aleksander Newski, lub pójść własną drogą? Tutaj nie jest lepiej najpierw porozmawiać o tym, jak bitwa została wygrana, i umożliwienie twórczej eksploracji. Tylko wtedy możliwe jest porównanie studentów decyzję, że to było w rzeczywistości. Zauważ, że w ten quest na bazie technologii w edukacji samym morale i dumy w ich kraju i jego poprzedników, będzie odgrywać znaczącą rolę dla każdego dziecka.

Rola i znaczenie Quest Technologii w Edukacji

Jest rzeczą oczywistą, że rola technologii Quest we współczesnym świecie nie można lekceważyć po prostu. Dokonywanie dziecka do angażowania się w pamięć, oczywiście, możliwe, ale, wiesz, nic dobrego z tego nie wyniknie. Z grubsza rzecz biorąc, będzie to pamiętać żadnego konkretnego zinterpretowane zbiór wiedzy, co w praktyce będzie całkowicie bezużyteczne. Ale kiedy przychodzi zrozumienie procesu, jest inna sprawa. I muszę powiedzieć, że czasami dzieci są w stanie zapamiętać materiał nawet na poziomie podświadomości (taka sama tabliczka mnożenia). A jeśli proces jest przedstawiony z coraz w zabawny sposób, nikt nie będzie odmówić udziału w nim.

zamiast wynik

Jak widać, każda technologia Quest jest przeznaczony nie tylko do poprawy percepcji, powiedzmy, materiał nauczania lub przyczyniają się do powstawania moralnym dziecka jako jednostki, ale także może stymulować intelektualnego i moralnego rozwoju dzieci. Ponadto, w zasadzie, technika ta ma podwójne znaczenie, na tyle dziwnie, dwa wzajemnie wykluczające się przepisy: Find poprawnego myślenia logicznego i stosowanie niekonwencjonalnych metod, aby rozwiązać ten problem. Ale jeśli kopać w historii, osobistości, które wykorzystywane nie tylko czysto naukowe podejście do rozwiązania problemu, można znaleźć wiele.

Jest rzeczą oczywistą, że mieszkają na grach komputerowych lub symulacja nie jest konieczne. Jednak z tych samych hitów MMORPG gdy chcesz stworzyć armię, by bronić się przed wrogami, aby utrzymać gospodarkę na powierzchni, tworzenie nowych miast, podbijać nowe terytoria – czy to nie najlepszy rodzaj nauczania przedmiotów ekonomicznych administracji państwowej? Ale dzisiejsze gry są przeznaczone do nieprzewidywalnych rezultatów. Tutaj wersje przejścia zależy tylko od tego, co będzie podjąć decyzję sam stratega. A dzieci, nawiasem mówiąc, w porównaniu z dorosłymi w stanie poradzić sobie z tym znacznie lepiej. Spójrz na ocenie gatunku MMORPG gry online! Co tam jest średnia wieku uczestników? 10-15 lat? Oto, co to jest …