665 Shares 8795 views

Jak podlewać storczyki prawda?

Aby dowiedzieć się, jak do podlewania storczyków, trzeba mieć ogólne pojęcie o tej wspaniałej rośliny. Storczyki rosną w niemal wszystkich regionach z wyjątkiem najbardziej północnej, ale najbardziej znany i popularny z nich to mieszkaniec tropikach i lasów monsunowych. Nie zawsze jest ciepłe i wilgotne, a obfitość bujnej roślinności tworzy wielopoziomowego potrzebną cień od gorącego słońca.

Storczyki to rośliny zielne, a ich piękno jest przypisana do legendy, że sama Wenus podczas miłości radości spadła na ziemię jego buta, zamienił się w kwiat. Zbiór tych drobnych stworzeń są epifityczne charakter. Oznacza to, że żyją na innych roślinach, karmienie na konkretnym podłożu z cząstek martwej korze, ptasie odchody i wody utworzonej w ich mediach (nie mylić z pasożytów, które żywią kosztem soków jego ofiary). W procesie adaptacji do środowiska tych wspaniałych kwiatów dostał gęste liście i grube mocne korzenie, które, na przykład, mogą rosnąć w glinianym garnku. Dlatego rośliny sadzone są zazwyczaj w jasnych plastikowych pojemnikach – są mniej ogrzewane w kontakcie z nimi, promieni słonecznych.

Jak często należy podlewać storczyka? To zależy od pory roku. W lecie roślina potrzebuje wody raz na 2-3 dni w zimie – 2 razy w tygodniu. Ważne jest, aby pamiętać, że znakomity piękno nie toleruje podmokłych, jak w środowisku naturalnym, wszystkie części są dmuchane wolnego powietrza. Dzięki temu w naczyniu powinno specjalnego podłoża i dużą liczbę otworów.

Jeśli wlać wodę z góry, jak w przypadku innych kolorów, kwestia, ile trzeba do podlewania storczyków, pozostają bez odpowiedzi, ponieważ woda w najlepszym przypadku będzie całkowicie w dół przez luźnym podłożu. W najgorszym przypadku, może gromadzić się w dolnej części, tworząc warunki dla chorób roślin.

Istnieje kilka sposobów, w jaki sposób , aby woda storczyki poprawnie. W pierwszym przypadku, garnek kwiat trzeba umieścić w misce z ciepłą wodą, który bronić i czekać dziesięć minut. Podłoże absorbuje niezbędną ilość płynu, a nadmiar wody wypłynie przez otwory. W drugim – kwiat jest okres kwitnienia () znajduje się pod ciepłą prysznicem słabym strumieniem i w temperaturze około czterdzieści stopni Celsjusza.

Każdy, kto ubiega się o uporczywe kwitnienia i zdrową roślinę, trzeba mieć informacje na temat sposobu podlewania storczyków. W przeciwnym razie, można dostać bolesną naukę na korzeniach roślin i pomarszczone liści (trochę wilgoci), lub wręcz przeciwnie, widzą w ciemnych zielonych domowych gnicie korzeni (dużo wody). Ponadto należy wziąć pod uwagę wystarczającej wilgotności otaczającego powietrza, utrzymując ją przez rozpylacz.

Horoskop kwiaty orchidei należy do konstelacji Ryb. Dlatego jest bardzo kapryśna. Ale ci plantatorzy, którzy czekali na ich kwitnienia oddziałach, zazwyczaj zapomnieć, jak zmagał się z problemami, takimi jak woda storczyka, w której podłoże jest sadzić, jak światło, i tak dalej. D. Piękno kwiatów tej rośliny jest naprawdę fascynujące. Niektóre odmiany mogą kwitnąć przez pięć lub sześć miesięcy w roku.