546 Shares 2469 views

Co jest testosteron i dlaczego jest to ważne dla organizmu

Dziś mediów można znaleźć wiele informacji na tematy medyczne. Szczególnie interesujące są informacje odnoszące się do zdrowia układu moczowo-płciowego człowieka i jego zdrowia seksualnego, ale bardzo często jest on stosowany bez odniesienia do faktu, że znaczna część działalności zdrowie seksualne i reprodukcyjne jest związane z hormonalnym, w szczególności takie hormony jak testosteron i estrogen , W dzisiejszym artykule będziemy mówić o tym, co testosteron i jaki wpływ ma na hormon ludzkiego ciała. Rozumiejąc znaczenie testosteronu pomaga lepiej zrozumieć strukturę męskiego układu rozrodczego i jak utrzymać go w dobrym stanie.

Więc, co jest testosteron? Jest to główny „męskie” hormon, którego obecność zapewnia to, co popularnie nazywa się „Zdrowie męska” – w tej koncepcji jest zawarty i męski wygląd, i obfitość włosy, a niski ton głosu, i, oczywiście, pociąg seksualny. Ponieważ nazwa hormon pochodzi od łacińskiego „testikulus”, nietrudno się domyślić, że produkcja testosteronu występuje głównie w męskich jądrach. Ponadto, mała ilość hormonów produkowanych przez jajniki kobiet i nadnerczy u mężczyzn i kobiet.

W celu lepszego zrozumienia tego, co testosteron jest i co jest tak ważne dla męskiego ciała, krótka lista najważniejszych funkcji realizowanych przez tego hormonu:

  1. Dostępność wystarczającej ilości testosteronu sygnalizuje organizmowi spalić tkankę tłuszczową i budowy mięśni, a także wzmacnia kości.
  2. hormon reguluje poziom aktywności seksualnej systemu, w szczególności liczba plemników wytwarzanych i ich zdolność do zapłodnienia, jest odpowiedzialny za stabilność erekcji, zainteresowanie płci przeciwnej.
  3. Testosteron jest odpowiedzialny za powstawanie charakter człowieka – otwarta, zaangażowana, energiczny, w zakresie hazardu skłonność do ryzykownych firm i awanturnictwa.

Jak widać, jest to poziom tego hormonu określa wygląd i charakter, a konstytucję seksualnej. Niestety, istnieją przypadki, gdy poziom testosteronu w organizmie człowieka nie odpowiada naturalnej stopy. Jeśli poziom testosteronu człowieka jest znacznie niższa niż normalnie, to jest szybko przybiera na wadze, jego postać staje się zbyt miękki, ilość roślinności w organizmie zmniejsza się, zmniejszenie libido. Kiedy nadmiar testosteronu w organizmie procesu odwrotnego – człowiek zaczyna czuć się jak „króla i boga”, postać pojawia się zbyt agresywnie, a wygląd zaczyna zbliżać swoją historyczną przodka – Orang. Zdarza się nadmiar testosteronu u kobiet – w tym przypadku, zaczynają „dorosnąć”: jest obfite owłosienie ciała (w szczególności „wąsy”), coarsens głosie zmiana proporcji ciała.

W celu uregulowania hormonów, trzeba zrozumieć, na jaki poziom testosteronu zależy. Głównymi czynnikami, które wpływają na ilość hormonów w organizmie człowieka, są dieta i podstawowa dieta, występowanie nadwagi, jedzenia lub abstynencji od alkoholu (przy okazji, kochany przez wielu ludzi, piwo jest najgorszym wrogiem męskości), aktywność fizyczna, aktywność seksualna i właściwego odpoczynku , Zdrowy styl życia, udane połączenie fizycznego i psychicznego pracy, wypoczynku i prawidłowego odżywiania pomoże mężczyzn, aby utrzymać poziom testosteronu w optymalnej strefie.

Mamy nadzieję, że w tym artykule nasi czytelnicy rozumieją co testosteron jest i jak ważne jest jej wpływ na organizm człowieka. Więc znaleźć problem w życiu seksualnym, pomyśl o tym – może z wyjątkiem objawów, należy zwrócić uwagę na hormony, które mogą być przyczyną żadnych kłopotów.