608 Shares 1375 views

Opowieść o Ole. streszczenie

Jednym z najbardziej interesujących historii przez wiele lat była to opowieść o czarodzieja o imieniu Ole. Podsumowanie, niestety, nie może przekazać całą pełnię i piękno dzieła. Ale jeśli nadal nie są zaznajomieni z tej literackiego arcydzieła, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, a następnie zdecydowanie iść do zapoznania się z bajki, który został napisany już w XIX wieku, autor wielkiego dzieci G. H. Andersen.


krótkie wprowadzenie

Zarówno dla dorosłych i dziecko wie, że nie ma na świecie lepszego gawędziarzem niż starca Ole. Fabuła bajki opowieści zaczynają się, mag kładzie do łóżka, każde dziecko na świecie. Ale przed tym, jest ona ściśle monitoruje dziecko. Jeśli w ciągu dnia zachowywał się dobrze, a jego sny będą piękne i jasne. Dzieci, które są złośliwy, nie marzą o niczym. Jest za to mały czarodziej zawsze niesie ze sobą dwa parasole, jeden kolor, przeznaczony do posłusznych dzieci, a drugi – zwykły czarny parasol, który daje tylko ciemność snu.

Tale "Ole": podsumowanie

Kiedy dziecko zaśnie, miły staruszek zaczyna szeptać jego zabawnych i pouczających opowieści. Produkt zawiera 7 wspaniałe historie – 7 snów ujrzał chłopca w ciągu tygodnia. Zacznijmy od poniedziałku, kiedy mag pierwszy przyszedł do Hjalmar. W swoim pierwszym pokoju marzeń przekształcone w bujnym ogrodzie wypełnione dodatkami i przyprawami. Kwiaty stały się drzewa, które rosły jagody, słodycze, bułki i pączki. Ale wszystko to raj zaciemnione ze względu na fakt, że szkolne Hjalmar zaczął jęczeć. W tym śnie magika Ole pokazał, że jego dziecko przepis do niczego, ale problemy matematyki wymaga rozwiązania.

zaczarowana podróż

Następnego dnia, we wtorek, jak tylko dziecko leżało w łóżku, Ole przyszedł ponownie. Streszczenie bajki opowiada, jak Hjalmar wykonane niesamowitą podróż we śnie. Po pierwsze, w pokoju chłopca ożyła Wszystkie przedmioty: meble, pamiątki, książki, a nawet zdjęcia. W jednym z nich i dostaliśmy nasz mały bohater. Dzięki magicznej różdżki Ole, wszedł na pomalowane zieloną trawę i wypłynął na małej łodzi na spokojnej leśnej rzeki. Tam spotkał piękną księżniczkę, która, niestety, nie był w stanie podzielić się z nim swoją miłość.

Trzy magiczne sen

W środę, Hjalmar się doczekać wieczoru, kiedy przyjdzie znowu Ole. Podsumowanie nowej śnie to fantastyczna podróż na latającym statku. Chłopiec poszedł do nieznanych krain i spotkał się tam z nowych zwierząt, który powiedział mu swoje sekrety. W czwartek, Hjalmar zaszczyt uczestniczyć w ślubie myszy w jednym z najpiękniejszych piwnicach swoich domów. A w piątek, przyszedł też do ceremonii zaręczyn, ale teraz – w zaczarowanym domu swoich zabawek.

Najmądrzejszym historia

W sobotę, kreator Ole nie mógł powiedzieć Hjalmar nowa historia, więc jego sen według jednego z chińskich rodzin. Tam dzieci będą uczyć się o tradycji ludu. Ale w niedzielę, Ole Lukkoye rozbawiony chłopak Bajka o pięciu krople wody, które, oczywiście, wie każdy z nas.

Tutaj jest bardzo zabawne i piękne dzieło G. H. Andersen napisał – „! Ole” Fabuła pozwala nam zrozumieć, że opowieść będzie zainteresowanie nie tylko dzieci, ale także do każdej osoby, niezależnie od wieku.