454 Shares 3576 views

Metronidazol tabletki i świece

Lek ten jest środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwpierwotniakowe. Metronidazol przywraca grupy 5-nitrowej, który współdziała DNA w komórkach bakteryjnych, hamuje syntezę kwasów nukleinowych, co prowadzi do śmierci mikroorganizmów.

Do tego leku nie jest wrażliwy fakultatywnie beztlenowe i organizmów tlenowych, ale nie stymuluje procesy naprawcze i sprawia, że guz bardziej wrażliwe na promieniowanie.

Najczęściej stosowanym lekiem w tabletki dopochwowe Czopki metronidazol stosuje się w ramach całościowego leczenia. Oprócz tych postaci znajduje się na półkach w aptekach żelu dzień i na zewnątrz pochwy użytkowania, krem, który jest nakładany na powierzchnię skóry, a także roztwór do infuzji.

Chorób, w których stosuje się pastylki, czopki i roztwór metronidazolu:

 1. Choroby ośrodkowego układu nerwowego, w tym ropień mózgu, ropień płuca, zapalenie płuc, bakteryjne zapalenie wsierdzia, ropniak, zakażenia stawów i kości.
 2. Zakażenia pierwotniakowe (pozajelitową i amebiaza jelit, rzęsistkowica, balantidioza Giardia, Trichomonas zapalenie cewki moczowej i zapalenie pochwy).
 3. Spowodowane przez Bacteroides spp., Clostridium spp sepsy i zakażenia tkanek miękkich.
 4. Jako profilaktyki powikłań w okresie pooperacyjnym po usunięciu wyrostka robaczkowego, operacje na jelicie grubym, żeńskich narządów płciowych, część odbytnicy.
 5. Związane ze stosowaniem antybiotyków rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego.
 6. Stosuje się jako czynnik zwiększania wrażliwości na leczenie nowotworów radioterapią, oporność nowotworu, gdy jest to spowodowane przez niedotlenienie komórek.
 7. Alkoholizm.
 8. Jako środek do stosowania miejscowego do leczenia trądziku, trądziku różowatego, troficznego owrzodzenia, niegojących się ran, tłustych łojotok i łojotokowe zapalenie skóry, szczeliny odbytu, tym hemoroidów, odleżyn, infekcji skóry.
 9. choroby układu pokarmowego, w tym wrzodów żołądka, wrzodów dwunastnicy związanych z aktywnością bakterii Helicobacter pylori, zanikowego zapalenia żołądka, stan po wycięciu żołądka do podejrzeniem raka.

Contra, w których nie można używać tabletki, żele i czopki metronidazol:

 1. Pierwszy trymestr ciąży.
 2. Leukopenia.
 3. Laktacja.
 4. niewydolność wątroby.
 5. Nadwrażliwość na metronidazol.
 6. Organic CNS.

Czy mogę używać tabletki i czopki metronidazol w 2. i 3. trymestrze ciąży? Jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy korzyść dla matki przewyższa ryzyko dla dziecka, ponieważ łożysko nie opóźnia lek, i przechodzi przez siebie.

Metronidazol: Struktura i skład

Najczęściej stosowane pigułki. Struktura każdej części 0,25 g metronidazolu. Każde opakowanie – 10 sztuk. W kartonie może być 1, 2 i 5 z opakowania plastra miodu.

Drugą najwyższą częstość używania – 0,5% roztwór do infuzji, jasny, z lekkim odcieniem zielonym. Jeden ml roztworu zawierającego 5 mg metronidazolu. Roztwór jest odprowadzany do butelek po 100 ml i pakowany w pudełka kartonowe.

Ponadto, tabletki i czopki roztwór metronidazol stosowany (czopki dopochwowe), owalny kształt z jednym ostrym i jednym tępym końcu. Taka świeca może zawierać 0,125, 0,25, 0,5 g metronidazolu plus dodatki, takie jak tlenek etylenu. W jednym pudełku zawierał 10 czopek.

Metronidazol tabletki instrukcje rozwiązanie zapłonowe do stosowania:

Dzieci, które nie zostały jeszcze toczone 12, wziąć tabletki trzy razy dziennie w zależności od ich ciężaru własnego – za każdy kilogram liczyć od 5 do 16,7 mg leku dziennie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 przepisane się stosowanie leku trzy lub cztery razy dziennie do 250-750 mg dziennie.

Przy wprowadzeniu do pochwy, dawka wynosi 500 mg raz dziennie wieczorem przed snem.

Dożylnie w 500-750 mg do trzech razy dziennie do osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Dokładne dawkowanie dobiera lekarz. Bez jego rad sam nie może brać lek ponieważ metronidazol ma szeroki zakres efektów ubocznych (takich jak omamy, wymioty, biegunka, etc.).