779 Shares 1038 views

Jak przygotować się do wykładu? Wskazówki i sztuczki

Aby wykład był sukces, trzeba dobrze przygotować się do niego. W tym celu, wykładowca musi dokładnie o tym, co chce przekazać publiczności myśleć i czytać wszystkie zalecenia starannie. Bądź przygotowany, aby stwierdzić, że niezbędne informacje musiałby poświęcić trochę czasu, aby zagłębić się w kilku źródłach. Tak więc, w jaki sposób przygotować się do wykładów i zachwyci publiczność? Załóżmy zbadać.


etapy przygotowania

Dla dobra wydajność wymaga starannego przygotowania, powinno być przeprowadzone w czterech etapach.

 • Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, co materiał mówić do publiczności, aby zidentyfikować główne punkty do rozważenia w jakiej kolejności zostaną wykonane materiały teoretyczne i praktyczne.
 • Drugi etap – poszukiwanie środków, za pomocą których będzie można przekazać informacje. Można użyć techniki szkoleniowe z udziałem publiczności w dyskusji lub dialogu, rozwijając w ten sposób ich myślenia. Może to być kłopotliwe pytania, nieprawidłowe oświadczenia, informacje i tak szok. D.
 • Trzeci etap – a abstrakty rekord i tekst. Na wykład dwugodzinnym charakterystyczny 16-17 stronach materiału, jak również dodatkowe tabele, aplikacje, schematy i tym podobne. N.
 • Czwarty etap – test przygotowanej materiału. Konieczne jest, aby powiedzieć na głos tekstu pisanego, jeśli to konieczne, próby jej kilka razy. Po tym wszystkim, to byłoby zupełnie absurdalne, jeśli się pomylisz w trakcie wykładu i niejasnym informacji.

Jak wybrać motyw

Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do wykładu, należy rozpocząć od wyboru tematu. To określa format spotkania obejmuje kilka kluczowych elementów, które są konsekwentnie ujawniają materiały czytelny.

Tematyka wykładów można zmieniać, jest możliwe do podjęcia naukowej lub popularnym materiałem, który jest bardzo interesujący dla zwykłych ludzi. Ponadto, aby wybrać temat wykład poprawnie, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • Celem spotkania;
 • gdzie odbędzie się spotkanie;
 • wyposażenie dla wykładów;
 • wyznaczonym terminie;
 • Co jeszcze będzie w programie;
 • po uruchomieniu prelegenta.

Jak zbierać materiały

Temat zostanie wybrana, wszystkie warunki są brane pod uwagę, powstaje pytanie, w jaki sposób przygotować się do wykładu na temat? Nadszedł czas, aby przejść do treści. Bardzo ważne jest, aby zebrać ciekawy materiał, konieczne jest, aby nauczyć się kilku czasopism lub książek na temat istotnych zagadnień, wybierz klawisz myśli, które ujawniają motywu najbardziej wyraźnie, szukać potrzebnych informacji w Internecie, aby siedzieć przez długi czas w bibliotece.

Jeśli temat jest nauka, to jest bardzo ważne, dokładność informacji. Trzeba zaznaczyć tekst, w którym mówił o różnych osiągnięć, przeprowadzanie eksperymentów. Jest to możliwe do przeprowadzenia analizy porównawczej, które nie były lekcje suche i monotonne. Główne zalecenia dotyczące przygotowania i przeprowadzenia wykładów, które już znasz. Nadszedł czas, aby zabrać się do pracy!

Jak zrobić plan wykładów?

Gdy zostanie ustalone, tematem spotkania i zebranego materiału, ważne jest, aby rozważyć przybliżoną planu wykład, który ujawni najwięcej informacji, a spotka się ostateczny cel, a to może być:

 • edukacja;
 • edukacja;
 • rozwija.

Poświęć trochę czasu, aby sporządzić plan, w rzeczywistości, będzie trzymał się na spotkanie, nie przeskakując z tematu na temat. Wszelkie wykład składa się z trzech części:

 • przystąpienie;
 • Prezentacja materiału;
 • Wreszcie.

Część wprowadzająca powinna zainteresować słuchacza. Można to osiągnąć za pomocą niektórych niedokończonych myśli, pytań. Ważne jest, że słuchacz chciał wiedzieć, co będzie dalej. Główną część trzeba wyjaśniać wszystkie podstawowe rzeczy, tworzyć dyskusji i dialogu, a wreszcie wyciągnąć wnioski, podsumowania ujawniony przedmiot, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.

Teraz, gdy wiesz, jak przygotować się do wykładów, wziąć pod uwagę wszystkie niuanse i być na spotkaniu z przodu każdej publiczności. Pozostaje tylko życzyć powodzenia w staraniach!