819 Shares 9869 views

Wzór 1. Grand Prix w Soczi: wszyscy zwycięzcy

Na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku, która odbyła się w Soczi, postanowiono wybudować w torze miasta. tor wyścigowy znajduje się na terenie miasta Parku Olimpijskiego. Przed Igrzyskami Olimpijskimi w mieście było kilka zdarzeń w celu zwiększenia udziału w samochodzie rozciąga się na terytorium Federacji Rosyjskiej. W zimie 2013 r mieście Soczi, odwiedził Berni Ekklstoun, aby obserwować postęp prac budowlanych na torze.

Pierwszy Grand Prix Formuły 1 w Rosji: Soczi 2014

Pierwszy wyścig na torze odbył się w połowie września 2014 roku na tydzień przed oficjalnym otwarciem drogi. Po miesiącu obwodzie wziął jeden z etapów cyklu Formuły 1. Według wyników Grand Prix w Soczi 2014 wygrana w trudnej walce udało się Lewis Hamilton. Srebrny medalista zawodów był kolega z zespołu Hamiltona dla „Mercedes' niemieckiego kierowcy Nico Rosberg. Na trzecim miejscu był Fin Valtteri Bottas. Wykazano najszybszy czas na jednym z kół w pierwszym wzorze Grand Prix 1 w Soczi jazdy ostatni 5848 metrów na minutę 1,40,896.

Dzień przed wyścigiem tych pilotów w tej samej kolejności zakończeniu kwalifikacji. Brytyjczyk Dzhenson batton i rosyjskim Daniił Kwiat w sobotnich kwalifikacjach zajęli 4. i 5. miejscu. W Buttona niedzielnego wyścigu powtórzył wynik w kwalifikacjach, ale Kvyat był na pozycji 14.

Grand Prix 2015

Drugie Grand Prix Formuły 1 w Soczi odbyło się w 2015 roku. Na podstawie kwalifikacji zajął pierwsze miejsce Nico Rosberga. Pilot, który miał możliwość rozpoczęcia z pierwszego pola był inny pilot, „Mercedes' Lewis Hamilton, a trzeci był Valtteri Bottas. W ten sposób, drugi sezon z rzędu pierwsze trzy miejsca w sobotnich kwalifikacjach wziął tych samych zawodników, ale piloci „Mercedes” zamienili się pozycjami.

W niedzielę, zwycięzca Grand Prix Formuły 1 w Soczi był drugi rok z rzędu Brytyjczyk Hamilton. Drugi był Niemiec Sebastian Vettel, reprezentujący „Scuderia”, a trzecie miejsce zajął meksykański Perez. Niemiecki pokazał najszybszy czas okrążenia – 1,40,071 min.

Nico Rosberg, który w sobotę zdobył pole position, został zmuszony do końca wyścigu wcześnie z powodu awarii pedału gazu. Valtteri Bottas, który rozpoczął z trzeciej pozycji, miał wypadek i nie dokończył, ale liczy się jako 12-te miejsce Fin jechał zasięg 90%.

Wzór 1 w Soczi 2016

Rozciąga się najpopularniejszym na świecie miała miejsce na torze w Soczi po raz trzeci z rzędu w 2016 roku. Dwa pierwsze miejsca w wyścigu kwalifikacyjnym w sobotę wziął Niemców Vettel i Rosberg. Trzeci i czwarty były Finowie Bottas i Raikkonena odpowiednio, i 5. miejsce w lewo na brazylijskim Felipe Massa.

W niedzielę, w wyścigu wygrał przez pilota „Mercedes' Nico Rosberga. Drugim był Lewis Hamilton, który powstał z drugiego miejsca, z dziesiątą. Piąty był Felipe Massa, a Finowie zamienione – Raikkonen wygrał wyścig o brązowy medal, a Valtteri Bottas pozostało poza podium. Zwycięzcą wyścigu Nico Rosberg był autorem najszybszego okrążenia, okrążenia po przejechaniu 52 minut 1,39,094.

Grand Prix 2017

W kwietniu 2017 roku, czwarty w ciągu ostatnich 4 lat Formuła 1 Grand Prix w Soczi. Na podstawie kwalifikacji pole position Vettel wygrał niemieckiego z „Ferrari”. Kimi Raikkonen zajął drugie miejsce. Z drugiej linii rozpoczęła Valtteri Bottas i Lewis Hamilton, który zajął 3 i 4 miejsca odpowiednio.

Grand Prix Formuły 1 w Soczi w 2017 roku wygrał Fin Bottas, który przeniósł się do „Mercedes” po zakończeniu kariery Niko Rosberg ogłoszone. Partner Valtteri zespół brytyjski kierowca Lewis Hamilton zakończył wyścig na czwartym miejscu. Między dwoma piloci „Mercedes” znajdują się dwa „Scuderia” samochód – Sebastian Vettel był drugi i Kimi Raikkonen zajął trzecie miejsce. Najlepszy czas okrążenia został ustalony na 49 okrążeń Kimi Raikkonen – 1,37,844 min.

Tak więc, w 4 roku Grand Prix Formuły 1 w Soczi za każdym razem zwycięstwo było obchodzone sterownika „Mercedes” Team – Hamilton dwa razy, a raz – Rosberg i Bottas.