456 Shares 4966 views

„Honda Stepvagon”: specyfikacje techniczne, zdjęcia i opinie

„Honda Stepvagon» (Honda Stepwgn) – kompaktowy minivan, który wyróżnia się stosunkowo niewielkich rozmiarów, a więc dziwnego, dobrą wydajność. W przeciwieństwie do swoich kolegów ( „Odyssey” i „strumień”) „Stepvagon” może pomieścić do 8 osób i jest to doskonały pojazd dla rodziny podróży. Po raz pierwszy ujrzał światło w 1996 roku, minivan przeszedł cztery pokolenia. W tej chwili „Honda” rośliny produkują piątą generację samochodu, który jest ogromny sukces na całym świecie.


Pierwsza generacja

Jak wspomniano wyżej, pierwsza generacja „Honda Stepvagon”, którego dane techniczne mogą konkurować z minivanów produkcji innych producentów samochodów, został wypuszczony na rynek w maju 1996 roku i od razu stał się bardzo popularny wśród kupujących. Ze względu na to był fakt, że polityka cenowa producenta samochodów w tym czasie był elastyczny i konkurencyjny, więc za stosunkowo niską cenę można kupić samochód z układem pięcio- lub osiem siedzeń, płaska podłoga z powodu napędem na przednie koła i pięknym przestronnym wnętrzem.

W salonie było czworo drzwi, z których dwa były z przodu, jeden był w ruchu i miało trafić pasażerów w kabinie, a tył bramy otworzyły typu. Osiem sieciowania środkowy rząd siedzeń można obracać, dzięki czemu pasażerowie się twarzą w twarz, lub mogą korzystać z wygodnego siedzenia obrotowe do komfortowego pobytu. Silniki samochodów „Honda Stepvagon” pierwsza generacja wyposażona w zmienne fazy rozrządu DOHC, system sterowania i służył maszynę cztery skrzyni biegów. Były wersje z napędem na wszystkie koła.

druga generacja

Po pięciu latach produkcji, firma „Honda” postanowił zaktualizować sensacyjne minivan, a druga generacja „Stepvagon” został przedstawiony w 2001 roku do publicznej wiadomości. Główną różnicą w stosunku do poprzedniego modelu został zmodyfikowany wygląd, który wyglądał dużo bardziej nowoczesny, ale jednocześnie nadal jest kwadrat. Do 2003 samochodów „Honda Stepvagon” drugiej generacji oddano tylko jeden rodzaj silnika – a mianowicie, dwulitrowy jednostkę inline połączeniu z automatyczną skrzynią biegów i dwoma trybami napędu.

Warto zauważyć, że był mocniejszy niż ich poprzednicy (160 KM. V. 135), a zatem ma lepszy wpływ. Ale w końcu zdecydowano się wyposażyć minivan ma jeden silnik, a mianowicie – K24A 2,4 litra o mocy (162 KM ..), ale ze znacznym wzrostem momentu obrotowego. Oraz przetwarzanie transmisji miejsce, w której pięć prędkości, ale nadal automatycznie.

trzecia generacja

W 2005 roku w celu zastąpienia przestarzałych konstrukcji jest trzecia generacja samochodów „Honda Stepvagon”, którego charakterystyka zmieniły się znacząco w stosunku do poprzedniej wersji. Projekt w ogóle przypomniał jak minivan było wcześniej, ale stał się bardziej elegancki i szybki. Nowe funkcje obejmują wygląd banknotu może być przyjazny, „uśmiechnięte” krata, parapety rosnącej linii sparowany ze stromym pasa vyshtampovki i eleganckie klamki, które zostały połączone.

Dokonano zmian i wielkości ciała, więc na bardziej komfortową jazdę, zdecydowano się skrócić i uczynić go trochę niższa. Salon samochodowy stał się bardziej przestronne, a wystrój został starannie zmodernizowany. Główne zmiany w samochodzie „Honda Stepvagon” dotknął na desce rozdzielczej i konsoli środkowej. W tym ostatnim, w zależności od konfiguracji, może pomieścić radio z ekranem dotykowym lub jako pełny system multimedialny ekran, który pozwala na monitorowanie stanu dowolnego montażu pojazdu, a nawet oglądać DVD-filmów. Najdroższe wersje tych urządzeń ukrywa specjalny kontroler, który pozwala kontrolować dowolną opcję samochód elektronicznego.

czwarta generacja

Trochę nietypowy sposób zachowywał się producent samochodów, tworząc czwartą generację samochodów „Honda Stepvagon” Zdjęcia, które widać poniżej, z tyłu wyższe i długie (warto zauważyć, że wcześniejsze wymiary danych zmienił się w mniejszym boku). Fakt, że zmiany mają wpływ na wielkość kabiny – stało się bardziej przestronne i komfortowe.

Główną cechą jest możliwość składania tylnych siedzeń (trzeciej) rzędu pod podłogą pojazdu. W tym przypadku korzyści są bardziej niż oczywiste. Silników był tylko jeden – dwulitrowy „luka była» R20a, który jest w przednie koła wersja komponować box-CVT i napędem na wszystkie koła – pięć-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Produkcja i sprzedaż czwartej generacji „Honda Stepvagon” trwała przez 3 lata (od 2012 do 2015), po którym pojawia się nowa i najnowsza generacja w tej chwili.

piąta generacja

Opcja ostatnia minivan wygląda prawie nie różni się od swojego poprzednika. Ciało nieznacznie zmienił wykończenia zewnętrznego, stając się bardziej opływowy i elegancki. Kabina jest również prawie żadne zmiany. Jedyną rzeczą, dokładnie dotknął ręką inżynierów – elektrowni. Większość inline „cztery” 2 litra zastąpiony bardziej kompaktowy „poltorashka” turbodoładowaniem systemu i-VTEC.

Jak twierdzą producenci Zwraca mniejszą objętość silnika do turbiny nie różni się od pokazanego K24A objętości 2,4 litra. W każdym razie, nowy L15B dostarcza 150 litrów. a. i jest jednym z najbardziej kompaktowym silnikiem turbo zużycia paliwa. Możliwość jazdy nie zmieniła – 2WD i 4WD, odpowiednio.

"Honda Stepvagon": naprawa

Jeśli chodzi o usługi „Honda” samochodów, starsze modele były zawsze praktyczny, a rynek i do dziś jest pełen częściach pochodzenia japońskiego i substytutów. Jeśli dotkniesz pierwszej i drugiej generacji, dzięki ich masywny wszystko showdown w Rosji i bliskiej zagranicy po prostu przez przeszkody wypełnione części zamiennych do tego modelu. Ale jeśli chodzi o nowsze wersje, mianowicie „Stepvagon» 3-5 pokoleń, a następnie poszukiwanie będzie musiał się pocić szczegóły, a ceny nie są najniższe. W każdym razie, masa tych urządzeń zmniejsza się w Rosji w tej chwili, ponieważ import samochodów z kierownicą po prawej stronie jest wyłączona i trzeba patrzeć na części za granicę.

Japończycy zawsze były znane z pięknych samochodów, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności. Tak, a pierwsza generacja „Stepvagona” jest wciąż w dużych ilościach można znaleźć w przestrzeni poradzieckiej. Po tym wszystkim, nie jest to miejsce, w którym nie są w poręcznej wersji napędu na wszystkie koła w pięknym, przestronnym i wielofunkcyjnym rodzinnego minivana.