319 Shares 1233 views

Co luz "Reno Logan"? Charakterystyka Renault Logan

W 1998 roku francuska grupa motoryzacyjny Renault uruchomiła nowy projekt stworzenia niedrogiego rodzina stylu sedan. Gotowy model został zaprezentowany publiczności w 2004 roku. Seryjnej produkcji samochodu pod nazwą L90 rozpoczęła się w Rumunii w „Dacia”. Rok później zespół został umieszczony „Reno Logan” na linii Moskwa Avtoframos zakładu, aw roku 2007, samochód zaczął się zbierać na wspólne przedsięwzięcie „Mahindra & Renault” w indyjskim mieście Nashik. Funkcje „Reno Logan” zostały określone z uwzględnieniem specyfiki prowadzenie pojazdu w regionie, na przykład, moc zainstalowana Brazylii silnik 1 litra, 70 KM, lecz można go uruchomić na niskiej liczbie oktanowej benzyny i etanolu. Silniki samochodowe „Reno Logan” wysyłają do Rosji, spełniają normy Euro 3 i Euro 4, ich objętość 1,6 litra o mocy 105 KM, paliwo dla takich silników wymagają wysokiej liczbie oktanowej.


samochodów klasy ekonomicznej

Na targach motoryzacyjnych w Paryżu jesienią w 2012 roku odbyła się prezentacja nowego „Reno Logan” notchback i hatchback Sandero. Wreszcie, wersja z ciałem „uniwersalny” został zaprezentowany w Genewie w kwietniu 2013 r. Na tym projekcie „Reno Logan” programiści pracowali przez najnowszych metod komputerowych Projektowanie i części składowe technologii-the-art by zaoszczędzić około 20 milionów euro. Przed producentów kruszyw, elementów nadwozia i elektrowni z transmisją miała za zadanie przynieść projekt „Reno Logan” na koszt w ciągu 5000 euro. Samochód został początkowo koncentrowała się na sprzedaży i eksploatacji w krajach trzeciego świata. Udział pracy ręcznej w produkcji samochodu zostało określone jako wysokie automatyczna linia montażowa jest znacznie droższe.

Prześwit – jeden z głównych problemów

Z perspektywy rosyjskiej przejazd drogami klirensu „Reno Logan” obliczonego zasięgu 155 mm, podczas gdy wersja europejska jest tylko 135-140 mm. Ale rosyjskich nabywców kupuje samochód jednogłośnie stwierdził, że niskie. Rzeczywiście, większość maszyn przeznaczonych do pracy w Rosji, prześwit wynosi 170 mm, a nawet ta nie zawsze odpowiadają warunkom pracy na rosyjskich drogach. Ostatnio rosyjski rynek motoryzacyjny tworzy paradoksalnej sytuacji, producenci samochodów osobowych starają się zmniejszyć prześwit zmniejszyć środek ciężkości i poprawić stabilność pojazdu i jeździć ciężej na taki samochód. Powód – zły stan dróg, nierówności, dziury, nierówności. Powstaje pytanie, jaki rodzaj odprawy na „Reno Logan” jest dość istotne. Przed kierowcą stale zbliża problem niskiej lądowania swojego samochodu. A ponieważ każdy problem należy rozwiązać, konieczne jest, aby szukać sposobów, aby zwiększyć prześwit w mniejszym przylgnąć do miski, na dole amortyzatorów wspornik i innych wystających części podwozia do nieprawidłowości drogowych.

prześwit i koło

Jeśli mówimy o wzroście klirensu pojazdu na własną rękę, to istnieje kilka sposobów. Aby podnieść maszynę w odległości półtora centymetra, wystarczy wymienić fabrykę standardowe opony vysokoradialnye. Na przykład, opony 195 / 65R14 195 / 70R14 do. Prześwit w ten sposób zwiększyć, choć tylko nieznacznie. Można to zrobić bardziej radykalne i zainstalować na koła samochodowe R15. W tym przypadku luz „Reno Logan” znacznie wzrosła, ale jest to możliwe, jeśli obrót nadkolami umożliwić większe koła bez dotykania, pocierania i innych pokrewnych zjawisk. Dlatego trzeba wybrać również koła szerokości. Warto również zobaczyć jak wygląda nowy nadkole pasuje do niszy podczas skręcania. Ponadto musimy pamiętać, że po zainstalowaniu koła R15 są nieuniknione błędy w prędkościomierz.

przekładki

Specyfikacje „Reno Logan” luz który musi zwiększyć i pozwalają wprowadzić pewne zmiany. W celu podniesienia samochodu powyżej, należy konstruktywnych sposobów zwiększenia prześwitu. Jednym z nich jest montaż fotelika wiosennej szafie tzw dystansowych. Produkt ten jest konstrukcyjnie prosta promieniowa powtarzania kontur stojak z aluminium. Przez dystansowych dołączony zestaw śrub montażowych. Wysokość tego dystansowego wynosi 20-25 mm, który jest połączony z nowymi kołami może osiągnąć znaczny wzrost poziomu pojazdu. Aby zainstalować spacer, konieczne jest nieznacznie podnieść przód gniazda samochodowego, poluzować centralną nakrętkę i pociągnij sprężyn napinających. Po tym, do zdemontowania stoiska i wbić regularne śruby jej mocowania. Następnie przejazd w nowych dłuższych śrub i zainstalować spacer. W wyniku rozliczenia „Reno Logan” wzrasta do 25 mm. Część tylna jest podnoszona w podobny sposób, ale element dystansowy jest używany z gumy. Oczywiście, przed włożeniem tych przedmiotów, których potrzebują, aby wybrać odpowiedni. W sprzedaży jest zestaw elementów dystansowych o różnych rozmiarach, wykonane z różnych materiałów. Ważne jest, aby zachować pełną zgodność z parametrami nowych części i siedzenia.

Luz i obroty

Często klirens zmniejsza się ze względu na naturalny skurcz osłabienia sprężyny, która ze względu na bagażniku, zaś wnętrze wysokiej stałego obciążenia. W tym przypadku konieczne jest, aby wymienić sprężyny na nowe. Jest możliwe, aby wykorzystać sytuację i zastąpić stare sprężyny wzmocnione standardowe ładunki, które będą bardziej zgodne z warunkami użytkowania pojazdu. Wzrost Własna luz „Reno Logan” w niewielkim zakresie, 15-30 mm, nie pociąga za sobą żadnych negatywnych konsekwencji, z wyjątkiem błędów w prędkościomierz.

Środek ciężkości

Jednak wraz ze wzrostem klirensu 30 mm lub więcej, musi być przygotowany, aby zapewnić, że staje się coraz trudniejsze do zarządzania maszyną. Ponieważ środek ciężkości stał wyżej niż terminy płatności i saldo całego podwozia jest już w pewnym stopniu zakłócony, to musi unikać ostrych zakrętów i łuki, ponieważ mogą one być niebezpieczne. Przed zwiększeniem luz „Reno Logan” jest konieczne w celu określenia optymalnych wartości spodziewanego prześwit, a dopiero potem rozpocząć pracę.