360 Shares 1467 views

Historia pochodzenia pieniędzy

Historia pochodzenia pieniędzy sięga najdawniejszych czasów. Do pewnego okresu, handel przeprowadzono poprzez wymianę towarów. Ale kiedy to wprowadzono jeden odpowiednik, który miał być obecny na rynkach surowców, pomiar kosztów.


Funkcja ekwiwalentu najpierw przeprowadzić rozmaite produkty. Na przykład w starożytnej Islandii – kraju, rybaków i żeglarzy – „pieniądz” zostało uznane za rybę (wszystko kupić i sprzedać dorsza). W poematach Homera liczba byków wskazywać wartości jednego lub innymi produktami.

Nawiasem mówiąc, pojęcie „pieniądze” na jego pochodzenie blisko słowo „bydło”. Tak, stary książęcy skarbiec nazwano „kowbojka” i skarbnik zwany „pastuch”, pomimo faktu, że większość były skarbiec i złoto złoto i futra.

W dawnych czasach, stała przemieszczenie niektórych innych handlowców towarów wprowadzanych poważne niedogodności. Nie było potrzeba stabilnego odpowiednik. W ten sposób powstały warunki dla pojawienia się pieniędzy.

W 1200 pne był wzorowany muszle kauri pokazuje chiński znak. Stał przez „pieniądze”. W ten sposób, stopniowo zaczął wejściem do równowartości stałego życia.

„Monety” o nazwie Juno (bogini w starożytnym Rzymie), świątynia jest 3-in. BC. e. Mint został położony.

Metal pieniądz stał się pierwszym i najczęściej długo istniejącej formie. Wartość monet przechowywanych we współczesnym świecie. Metaliczny pieniądze służył na różnych materiałach. To był najczęstszym miedź, złoto, srebro. W dzisiejszym świecie produkcja małej zmiany są wykonane z różnych stopów, w której część aluminium jest wykorzystywane, niklu i innych pierwiastków.

Historia pochodzenia pieniędzy jest ściśle związana z pisemnych zobowiązań. „Obiecaj zapłacić” po raz pierwszy pojawił się w Chinach. Zaprezentowali paragon, który jest wystawiony na określonych wartościach, handel w specjalnych sklepach dla składowania.

Naukowcy do tej pory nie można jednoznacznie nazwać kraj, w którym pochodzi historię pochodzenia pieniędzy. Uważa się, że pierwsze monety zostały wydane w 7. BC. e. Historia monet zaczęły w tym czasie w Chinach. Ten sam kraj zaczął produkować i notatki papieru, jednak znacznie później (w. Pne. E. 8 wieku). W Japonii wiele podróżujący po prostu przyjść, aby zobaczyć pierwszą walutę.

Historia pochodzenia pieniędzy (papier) w Chinach jest ściśle związana z pojawieniem się pierwszych fałszerzy. Faktem jest, że podczas gdy papier pieniądze mogłyby być wymieniane na złoto swobodnie niż wielu ludzi i szybko skorzystać.

Jak wiadomo, pierwsza prasa drukarska wynalazł Gutenberg 1440. Oczywiście, został zaprojektowany na publikację książek, ale wkrótce został zaangażowany, oraz do uwolnienia pieniędzy. Tak więc, nie był dość szybki i łatwy sposób rachunki produkcyjnych.

Otwarcie pierwszego państwa Centralnego Banku Szwecji było to bardzo ważne wydarzenie dla całej gospodarki światowej. Stało się to w 1661 roku.

Wystarczająco długi okres żadnym innym kraju nie śmiał otworzyć puszki w domu. I dopiero w 1801 roku zrobił pierwszy bank centralny we Francji.

Nowy poziom gospodarczy osiągnął w USA w 1824 roku, wprowadzenie bezgotówkowych płatności, znacznie ułatwi wypłatę dużych przejęć. W 1944 roku weszła w obieg światowej sławy waluty „dolarów”.

Na początku lat 1990, były pierwszy pieniądz elektroniczny, którego znaczna liczba konsumentów może zapłacić za zakup stażysta.

W 2002 roku weszła w obiegu jest kolejnym znanym waluta – „euro”. W wielu krajach jest on stosowany jako waluty krajowej.