244 Shares 3850 views

„Niżyński” ogórek sałatkowy: roślinny delikatność w zimie

Konserwy „Niżyński” ogórek sałatkowy gotuje się bardzo szybko. Wielką zaletą tego przepisu jest to, że nie ma dodatkowej obróbki cieplnej w procesie wytwarzania nie jest wymagane – to jest wszystkie składniki zachowują swój naturalny smak i korzystne właściwości.


składniki

Tak więc, aby rozpocząć, aby określić kolejność, jakie są składniki, których potrzebujemy. Podstawa – jest faktycznie same ogórki (1,4 kg), cebuli (0,75 kg) i młodych koper (około 20 g). Pomimo faktu, że wiele gospodyń domowych mają swoje „sekretiki” czasowo jak gotować „Niżyński” Mizeria, podstawa pozostaje niezmieniona. Jednak oprócz tych produktów potrzebujemy i inne:

  • Czarne i ziele (2-3 grochu);
  • trzy czwarte łyżeczki soli;
  • 5% Ocet (2 łyżek stołowych);
  • Pół łyżeczki. łyżki cukru;
  • Pół liście.

Pierwsze kroki

Najpierw spróbować spłukać ogórki i tnie je na cienkie plasterki (grubość – do 3 mm). Duże warzywa powinny być wstępnie cięte na dwie lub cztery części.

Ponadto, jak zostało powiedziane, „Nezhinskii” ogórek sałatkowy zawiera cebulę. I mamy również czyste i przemyto, a następnie pocięte na pół pierścienie o tej samej grubości.

Jeśli chodzi o kopru, potem wystarczy przepłukać wodą i drobno posiekać, jak to możliwe.

Układać w misce

Przed przystąpieniem do przygotowania sałatki, trzeba przygotować banki, w której będziesz go stosie. Na dole nich kładziemy przypraw, które sprawiają, apetyczne sałatki, smaczne i pachnące. A głównymi produktami są ułożone warstwami na przemian ogórki, cebula i koperek. Pod koniec dodawania składników z listy spowodowało powyżej (sól, ocet, cukier, i tak dalej. D.). Lista oznacza, że proporcja jest oparta na słoik o pojemności 0,5 litra. Po tym jak wszystkie produkty będą w bankach „Niżyński” sałatki ogórka wlać wrzącej wody, tak że od początku szyjki brzegiem wynosiła około 1,5 cm wolnej przestrzeni.

W kolejnym etapie, banki są pokryte przygotowanych pokrywami i pozostawić do ostygnięcia na 20 minut.

sterylizacja sałatka

Wreszcie, banki, który jest naszym puszkach sałatki „Nezhinskii” Ogórki umieszczono w naczyniu z wodą ogrzano do temperatury około 40 ° C. Sama pojemnika pokryte nasadką a puszki są sterylizowane przy łagodnym wrzeniu. Pół litra wystarcza na 10 minut sterylizacji i litr wynosi około 12-13 minut.

Niektóre gospodynie wolą zmieniać smak naczyniu, dodać wszystkie pozostałe składniki pokrojone słodkiej papryki i ostry czosnek.

Druga opcja

Jest też inny przepis sałatka z ogórków „Niżyński”, w którym warzywa są nadal minimalna obróbka cieplna. Po pierwsze, są one cięte, mieszano i pozostawiono na 30 minut, a następnie dodać olej i umieścić na ogień, i doprowadza się do wrzenia, mieszając, pod chłodnicą zwrotną przez 10 minut. Czosnek i ocet dodaje się na końcu. Sałatka wstępnie wysterylizowane słoiki przesunięty bardziej gorąco, a potem odłożył kołdrę i kilka dni muflowym kratę.

Która z tych opcji smakuje lepiej? Aby dowiedzieć się, zalecamy, aby spróbować, a on i inni. Po tym wszystkim, „Niżyński” salad – jeden z najprostszych i najszybszych pod względem przygotowania, a jego praca nie daje kłopotów.