571 Shares 8412 views

Struktura organizmu, metabolizm

W naszym organizmie, istnieje wiele organów, każdy wykonując określoną funkcję. Ludzki szkielet i mięśnie to organy odpowiedzialne za wsparcie i ruch serca i naczyń krwionośnych są organami, aby zapewnić ciągły przepływ krwi. Działalność wszystkich naszych narządów jest zjednoczony przez układ nerwowy, dzięki czemu są w żywym organizmie współdziałają w harmonii.

Nasze ciała, jak również narządy zwierząt składa się z tkanek, które zawierają dużą liczbę różnych komórek w zakręcie. Sama komórka jest tak mały, że można go zobaczyć tylko pod mikroskopem. Ogólnie rzecz biorąc, komórki mają ciała jądra, a w większości komórek znajdujących się jeden lub więcej procesów. Korpus składa się z komórkowego tworzywa sztucznego o bardzo złożony skład chemiczny – protoplazmie.

Ogromna liczba komórek, połączone w jeden kompletny pochodzenia systemu i o takiej samej strukturze, działających pewnych funkcji, wraz z substancją, która jest w przestrzeniach między komórkami, zwaną tkaniną. Istnieje nabłonka łącznej, mięśni, układu nerwowego oraz innych tkanek. Są one różne od siebie pod względem ich struktury i funkcji, która jest przypisana do każdego z nich w życiu organizmu. Ale wszystkie one mają wspólnego, że regularnie występować przemianę materii i energii.

Nasze życie jest sposobem istnienia ciał białkowych, których punktem kulminacyjnym jest ciągła wymiana substancji z otaczającą naturą. W żywy organizm otrzymuje regularnie od wszelkiego rodzaju środowiskach i substancje usunięte z organizmu substancji do środowiska mają niechciane ciało i złe dla niego. W badaniach na zwierzętach i na ludziach, przy oddychaniu, tlen dostarcza się do ciała i na odwrót, dwutlenek węgla usuwa się z jedzeniem otrzymuje niezbędne do życia substancji odżywczych i przez nerki, przez skórę, przez jelito przenika niepotrzebnego materiału. Zatrzymać ten metabolizm prowadzenie do końca życia, śmierci.

W całym swoim życiu, w naszym ciele, a po południu w jawy i godzinach pracy, a noc w ramionach „Morfeusz” nie zawsze jest widoczna, ale praca ciągła. Każda sekunda, mięsień serca jest ograniczona, to zapewnia stały przepływ krwi przez nasze ciało. Około 18-20 razy na minutę kompresuje i powiększa piersi, wyciskając powietrze, a potem ssać go do płuc. Każda sekunda jest w stanie aktywnym naszego układu nerwowego. Ogromna praca mechaniczna wytwarzana mięśni. Wiemy, że wszelkie prace związane z energią przy użyciu górę. Gdzie energia jest tak niezbędne do ciągłej pracy mięśni i narządów?

Ta energia jest uwalniana, gdy kompleks chemiczny skład materii rozkładają się na proste. Taka przemiana chemiczna jest wywoływana dysymilacja one ciągle występować w organizmie. Są one ze sobą ściśle powiązane są w sposób ciągły w procesie asymilacji i ciała, to znaczy przekształcenia chemiczne, które prowadzą do tworzenia kompleksu o strukturze chemicznej substancji z prostych substancji.

Kiedy dysymilacja r. N. energia chemiczna zostaje przekształcona w energię cieplną, energii elektrycznej i mechanicznej, więc niezbędne dla organizmu do pracy mięśni i innych narządów, i utrzymania ciała stałego t. Energia potencjalna jest przechowywany gdy proces asymilacji.

Tak więc., Metabolizm w organizmie jest ściśle związane z metabolizmem energii, to znaczy przejścia jednej postaci energii do drugiego.

Większość naszego ciała, nie licząc wody, uzupełnić białek, węglowodanów i tłuszczów. Są one złożone w ich składu chemicznego substancji podczas rozkładu energii jest uwalniane. Węglowodany, tłuszcze i białka w naszym organizmie pochodzi z pożywienia. Możemy zatem powiedzieć, że jedzenie i zawiera naturalne witaminy są źródłem energii.