522 Shares 4139 views

podwozie samochodu – co to jest?

Dowolny pojazd, niezależnie od jej rodzaju i celu, składa się z trzech głównych części: korpusu silnika i podwozia. Podwozie pojazdu – system składający się z połączonych ze sobą zespołów podwoziem, a mechanizm sterujący transmisją. Jest to jedna z najważniejszych części pojazdu, gdyż pozwala zapewnić odbiór i przekazywanie wszystkich sił działających na nią podczas jazdy.

funkcja podwozie

Coil elementy zawieszenia redukcji i kompensacji wahań obciążenia podczas jazdy po wyboistej drodze i off-road. Rama pozwala ustawić ciało na podwoziu, silnika i innych jednostek. Przednie i tylne osie kół jest transmitowany przez ruch obrotowy, a tym samym zapewnić ruch pojazdu.

Pierwsze samochody wyprodukowane w ubiegłym wieku, miał kontrast dla tych, którzy podróżują na drogach dzisiaj. Wszystkie samochody – i samochody i ciężarówki – stosowane mieć ramę, na której można naprawić wszystkie jednostki i komponenty (body, skrzynia biegów, silnik, itp …). Z biegiem czasu, Akademii Nauk Medycznych podwozia samochodu pozostaje tylko w samochodach ciężarowych i autobusach. W pasażera funkcja rama samochód zaczął przeprowadzać ciało.

Klasyfikacja podwozia

Tak więc, można wyróżnić dwa różne schematy podwozia pojazdów.

 • RAMS podwozie, które na ogół składają się z kilku stałych belek, które są zainstalowane na każdej części pojazdu. Taka konstrukcja pozwala na pojazdy do transportu dużych obciążeń i łatwo uporać się z różnych obciążeń dynamicznych.

 • Monocoque. W dążeniu do zmniejszenia masy samochodów wszystkich funkcji ramki zostały na nowo na ciele. Ta ramka nie może przenieść duże obciążenia, ale jednocześnie zapewnia większą wygodę i szybkość.

W zależności od użytkowania pojazdu, mogą być stosowane następujące rodzaje struktur:

 • spar;

 • rdzeniowego;

 • urządzeń peryferyjnych;

 • rozwidlony-rdzeniowego;

 • kraty.

ciężarówki podwozie

Najczęstszym są uważane sparing ramkę. stanowią dwa wzdłużne belki połączone za pomocą elementów poprzecznych. Kształt tych belek mogą być bardzo różne: rurowe X- lub C-kształtny. W najbardziej obciążonego części ramy ma powiększony przekrój próg. Równoległe pręty obwodu (belki usytuowane w równej odległości całej obudowy) jest używana w samochodach ciężarowych. Samochody mogą być stosowane dźwigarów terenu, które mają pewne rozbieżności zarówno w osi poziomej i pionowej płaszczyzny.


Rdzeniowy ramy stanowi jedną podłużną belkę nośną, na której zamontowany jest wspornik poprzeczny. Często ta belka ma okrągły przekrój poprzeczny, tak, że może być umieszczone elementy przenoszące. Taka rama zapewnia większą wytrzymałość na skręcanie niż prętów. Zastosowanie rdzenia typu podwozia obejmuje zastosowanie niezależnego zawieszenia na wszystkich kołach.

Rdzeniowy-rozwidlony ramki wzdłużna belka ma gałąź w części przedniej lub tylnej. Oznacza to, że łączy w prętach i parapet.

Reszta ramy podwozia nie są stosowane do samochodów.

Drugie znaczenie tego słowa

Oprócz powyższej definicji słowo „podwozie” jest używany do opisania samobieżne pojazdy przeznaczone do instalowania różnych maszyn i mechanizmów. Ponadto, termin ten jest używany w tej części samolotu, który jest używany do przemieszczania się na lotnisku, od startu i lądowania. Jak to jest w przypadku podwozia samochodu, ten kawałek łagodzi wstrząsy i obciążenia podczas ruchu naziemnego statku powietrznego. Samoloty podwozie, w przeciwieństwie do samochodu może mieć konstrukcję z kołami, narty lub pływaków.

Często wartość słów podwozia mylone z pojęciem napędu samochodów. Błędna interpretacja terminów ze względu na fakt, że są one niemal jedna i ta sama strona pojazdu. Właściciele samochodów swobodnie powiedzieć, że ich samochód ma podwozie 4×2. Należy jednak rozumieć, że 4×2 – to tylko schemat układu, z którym liczba kół napędowych można znaleźć, ale nie więcej. O tym samym, że to podwozie zostało powiedziane powyżej. Pomimo faktu, że koła i napęd jest zawarty w systemie podwozia jest niewłaściwe stosowanie terminu tylko w tym wąskim opisem.

typy zawieszenia

podwozie pojazdu mogą mieć różne rodzaje zawieszenia:

a) stowarzyszone:

 • na wzdłużnych sprężyn płytkowych;
 • sparowany z ramion prowadzących;
 • dwa wzdłużne dźwigni;
 • dyszel;

b) były niezależne.

Zawieszenie wyposażone w dźwignie, klocki, amortyzatory i sprężyny. Głównym celem montażu pojazdu jest pochłanianie wibracji i drgań podczas ruchu. Przednie i tylne zawieszenie są różne, ponieważ koła kierowane konstrukcja wymaga zastosowania bardziej złożonych zespołów.