586 Shares 4310 views

Chorobliwa otyłość – A … Rodzaje otyłości. Leczenie, zapobieganie otyłości

W ostatnich latach w wielu krajach, zwłaszcza w zachodniej, około 10% populacji ma nadwagę. Jeśli połowa z nich może zwrócić się do właściwego rozmiaru dla nich, a następnie na pozostałe 5% jest poważnym problemem otyłości, które mogą spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia.

Przyczyny otyłości

Przyczyny otyłości mogą być różne. Z reguły są one pod wpływem następujących czynników: społecznych, hormonalnego, behawioralnych i genetycznych. Wzięte razem, powodują wzrost masy tłuszczowej.

Wśród tych czynników mogą być zidentyfikowane są najczęściej:

 1. Wiek. Najbardziej narażone roku do składu za nadwagę 25-35 lat, wczesnego dzieciństwa, menopauzy iw okresie poporodowym.
 2. Dziedziczność. Dzieci, których rodzice są otyli są 2-3 razy większe ryzyko otyłości.
 3. cukrzyca u matki. Badania pokazują, że dziecko rodzi się z niezdrowej kobiety mogą być bardziej narażone na ryzyko otyłości.
 4. zaburzenia psychologiczne. Czasami nawet długotrwała depresja i toksomaniya może być przyczyną otyłości u ludzi.
 5. Race. Okazało się, że czarni prawdopodobieństwo choroby jest 2-3 razy wyższe niż reszta.

Jakie są zagrożenia związane z otyłością?

Osoby otyłe – jest to problem społeczny, który występuje co roku coraz więcej. Jak już wspomniano, może to być spowodowane przez szereg czynników, ale także mieć bardzo poważne konsekwencje, łącznie ze śmiercią.

Każdy czwarty testu, którego wskaźnik masy ciała przekracza 30 ujawniła kamieni nerkowych. Kiedy zdrowych ludzi choroba ta objawia się tylko w 1 z 40! Warto zauważyć, że kamienie i piasek w nerkach ujawniła dotkliwe jak w otyłości, w początkowej fazie. W związku z tym dodatkowy ciężar – jest to okazja na alarm.

Naukowcy że powstawanie kamieni związane z zaburzeniami metabolicznymi, w większym stopniu za pomocą zmiany chemiczne krwi i wody słonej. I te problemy spowodowane są dostarczyć wzrost depozytów tłuszczowych.

Osoby, które wykazały otyłość brzuszną, ani żadnego innego rodzaju, są narażone na ryzyko chorób na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zespół bezdechu sennego, a nawet raka.

Co to jest otyłość?

Dziś odróżnić te typy otyłości jako jabłoni i grusz. W pierwszym przypadku, tłuszcz jest przechowywany w brzuchu i bokach. Jeśli mówimy o drugim typie, jest większy stopień tkanki tłuszczowej jest wyraźnie zaznaczone na udach, nóg i pośladków. Oba gatunki są obserwowane zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Są one trudne do leczenia i są równie niebezpieczne. Musisz radzić sobie z nimi w żaden sposób. Jedyną różnicą jest to, że w trakcie kompleksowego leczenia tej choroby zwłaszcza obciążenie powinno być umieszczone na tej części ciała, które nie zawierają tłuszczu.

Oprócz swoich gatunków obejmują chorobliwej otyłości. Zdjęcia ludzi z tą chorobą wykazały, że ludzie są nie tylko nadwagę, wygląda delikatnie mówiąc, bezradny. Dlatego walka z chorobą na własną rękę nie może. Ale do podjęcia środków do leczenia jak najszybciej.

Co to jest otyłość?

Chorobliwa otyłość – jest przewlekłą chorobą, która wpływa na ludzką żywotność. Na tle tej choroby są identyfikowane wszystkie inne, które już wspomnieliśmy: kamienie nerkowe, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, nowotwory. Jedynym sposobem, aby pozbyć się tych wrzodów jest powiązany odchudzania.

Cechą charakterystyczną otyłości jest zwiększenie masy ciała 45-50 kg. Jest to typowe dla 21 wieku. Po tym wszystkim, dziś, wielu ludzi prawie nie poruszają: stale spędzają czas przed komputerem i telewizorem, w czasie, gdy ich prace domowe wykonywane przez maszyny: mycie, Multivarki i tak dalej.

Ponadto, warto również wspomnieć o szkodliwej żywności i złą godzinę jej odbioru. W rezultacie, ludzie mają do czynienia z takim problemem jak chorobliwej otyłości. Choroba ta występuje częściej u kobiet. Według ostatnich danych, w Europie Zachodniej na słabszych kont sex za 25% tej choroby, a mężczyźni – 20%.

Ustal Body Mass Index (BMI)

W celu zrozumienia, czy dana osoba cierpi na nadwagę lub otyłość, trzeba obliczyć wskaźnik masy ciała. BMI – wskaźnik masy ciała do kwadratu wzrostu. Jeżeli wynik jest figurą 30 lub więcej, oznacza to, że pacjent cierpi na otyłość.

. Na przykład, pacjent masa – 150 kg, wysokość – 1,80 m według wzoru obliczyć: 150: (1,80h1,80) = 46. Uzyskany wynik wskazuje, że ten człowiek chorobliwej otyłości.

Światowa Organizacja Zdrowia opracowała tabelę, na której można śledzić klasyfikacji otyłości.

BMI

Typy otyłości

18-25 kg / m2

norma

25-29 kg / m2

nadwaga

30-34 kg / m2

1 stopień otyłości

35-40 kg / m2

Stopień otyłości 2

40-50 kg / m2

chorobliwa otyłość

większe niż 50 kg / m 2

giperozhirenie

Na podstawie tych danych możemy określić stan każdego pacjenta. Ale, niestety, to nie wystarczy, aby określić predyspozycje do chorób niebezpiecznych.

chorobliwa otyłość leczenie

Jak widzieliśmy, chorobliwa otyłość – to najpoważniejszy stopień choroby. Łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Ponieważ w tym przypadku nie pomoże rutynowego treningu na siłowni i diety. Warto zauważyć, że nawet na tym etapie liposukcji – strata czasu. W rzeczywistości, po tym zabiegu, pacjent udaje się tylko stracić 4-5 kg, a to jest bardzo małe dla pełnego życia.

Jeśli pacjent ma choroby, takie jak otyłość, dieta chorobliwej, w tym przypadku nie będzie oszczędzać, bez względu na to, jak silne może być. Tylko w połączeniu z operacją będzie mieć pozytywne rezultaty.

Ogólne informacje na temat operacji z otyłością

W ostatnim stadium choroby, interwencja chirurgiczna jest niezbędna. Po tym wszystkim, tylko w ten sposób człowiek może rzucać 30-40 a nawet jego cenionych 50 kilogramów! Odwołując się do tego sposobu leczenia, nawet jeśli pacjent wykazały otyłość 2 stopni.

W tym przypadku chorób współistniejących blakną i zapobiega powstawaniu nowego w operacjach chirurgicznych.

Intensywny wzrost liczby operacji bariatrycznych (otyłości) w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci mówi nam, że otyłość zajmuje, niestety, jeden z czołowych miejsc wśród innych zabiegów. Dzięki nowoczesnej technologii, stały się one mniej ryzykowne i bardziej skuteczne. Dziś, ryzyko powikłań w trakcie i po wyborach jest równa zeru. A co najważniejsze – są wynikiem przekracza wszelkie oczekiwania: utrata masy ciała utrzymuje się przez dziesięciolecia.

Co gabinety zrobić z chorobliwą otyłością?

Dziś lekarze biją na alarm i twierdzą, że plaga 21 wieku jest chorobliwa otyłość. Leczenie opiera się ona na jednej z dwóch metod:

 • Instalacja paska. Jest to najbardziej popularna i najbardziej skutecznym sposobem leczenia choroby. Opiera się ona na instalację specjalnymi pierścieniami na brzuchu przez małe przebicie w jamie brzusznej. W tym przypadku, w jednej części korpusu znajduje się powyżej pierścienia, a drugi – pod nią. Są one związane tylko przez mały otwór, przez który wchodzi jedzenie. A zatem, powyższy płyn jest opóźniony, co daje uczucie sytości. W wyniku tej operacji, pacjenci mogą rzucać maksymalnie 65% nadwagi.
 • Usunięcie części żołądka. Metoda ta wykorzystuje mniej popularne. Dziś jest rzadko stosowane. Podczas operacji wycina się część żołądka, co w efekcie jest podobny do cienkiej rurki. Po zabiegu, trzeba jeść tylko w małych ilościach. W przeciwnym razie, szwy pękać, a to może być śmiertelne.

Iw pierwszych i drugich przypadkach wynik będzie widoczny tylko wtedy, gdy pacjent będzie stosować się do właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia.

W jaki sposób dieta po operacji

Nawet jeśli pacjent jest otyły z najsilniejszych i wykonany jedną z chirurgii bariatrycznej, to nie znaczy, że nie muszą pracować na swoim ciele i pozwolić jej odejść. Jak również po każdej innej operacji, konieczne jest przestrzeganie pewnych wytycznych. W szczególności odnosi się to do posiłku.

Tak więc, w tym przypadku, pacjent będzie miał nowy tryb zasilania:

 1. Trzeba często jeść (zwykle od 3 do 6 razy dziennie), ale nie wystarczająco. Sygnał przestać jeść wskazywałoby najmniejszego nasycenia. W żadnym wypadku nie przejadać.
 2. Trzeba jeść tylko kuchnię, powoli żucia go. Należy zauważyć, że jest to zabronione oglądanie telewizji i czytanie książek w tym czasie.
 3. Zabrania się spożywania płynu w trakcie i bezpośrednio po posiłku. Trzeba tylko pić między posiłkami. W przeciwnym razie, jak pokazuje praktyka, może spowodować wymioty.
 4. Nie można się zrelaksować po posiłku. Lepiej jest zrobić prace domowe.
 5. Zabrania się picia alkoholu, słodka i napojów gazowanych, jeść czekoladę.

Ile kilogramów można wyrzucić po chirurgii bariatrycznej?

Chorobliwa otyłość – działa formę otyłości, która jest wynikiem długotrwałego wzrostu tkanki tłuszczowej w wyniku niezdrowego stylu życia. Dlatego, aby powiedzieć dokładnie, ile kilogramów osoba stracić, bardzo trudno jest po operacji. Co do zasady, to zależy od kilku czynników:

 • waga przed operacją;
 • Cechy wiekowych;
 • Choroby związane;
 • rodzaj pracy, która została wykonana na pacjenta;
 • natężenie wykonania aktywności fizycznej;
 • diety;
 • wsparcie innych i bliskich.

Jeżeli po operacji resetuje człowiek pół swojego byłego wadze, a jednocześnie nie ma skutków ubocznych, leczenie jest uważane za sukces.

Zwykle intensywna utrata masy ciała obserwuje się w ciągu pierwszych 17-25 miesięcy. Jak szybko pacjent będzie zrzucić zbędne kg po operacji zależy tylko od siebie. Jest udowodnione, że osoby z BMI większym schudnąć szybciej i więcej. Jednak pacjenci, którzy mają niższy wskaźnik BMI, łatwiejsze do osiągnięcia pożądanej wagi do ich wysokości.

Zapobieganie otyłości

Ludzie, którzy mają nadwagę, trzeba zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec otyłości. Ponadto, im szybciej zaczniesz sobie z nimi radzić, tym większa szansa, nie tylko w celu zapobiegania brzydki wygląd, ale również pożegnać się z wcześniej istniejących warunków.

Przede wszystkim przestać jeść wysokokalorycznych pokarmów i produktów mącznych. Dla wielu, to wystarczy, aby zrzucić kilogramy i przynieść ciężar wraca do normy.

Osoby otyłe muszą zwiększyć wydatki energii o dużych obciążeniach. Pamiętaj, że w celu zapobieżenia, aby rozwinąć lub chorobliwą otyłość brzuszną, to nie jest konieczne, aby angażować się w podnoszeniu ciężarów. To wystarczy, aby poruszać się i aktywności fizycznej w godzinach porannych.

Zdrowy styl życia – to jest najważniejsze, trzeba zwrócić uwagę nie tylko wtedy, gdy mają do czynienia z nadwagą, ale zawsze i w każdym wieku.