838 Shares 6475 views

Gdzie jest Biełgorod, jeden z rosyjskich miast

Jeśli wykonujemy badanie populacji o najbardziej atrakcyjnych miejsc w Rosji, a potem, być może, w większości przypadków, lista nie będzie miastem jak Biełgorod. Ale tu ogromna ilość ciekawych miejsc i malowniczych zakątków!


Nie byłoby źle powiedzieć, że większość ludzi w Rosji nawet nie odpowiedzieć na pytanie, gdzie Biełgorod. Dlaczego? Być może wynika to z faktu, że małe miasta. Jego populacja ledwo sięga pół miliona ludzi. Miasto jest domem dla około 100 osób różnych narodowości. Oczywiście, duża część – to rosyjski. Stanowiło to 92%. Drugim krokiem w liście są Ukraińcy, którzy stanowią 1,5%.

Dla tych, którzy nie wiedzą, gdzie Biełgorod: Znajduje się on w południowej części Płaskowyżu Centralnego, w 697 km od Moskwy w kierunku południa. Z Ukrainy jest oddzielone odległości 40 km. Miasto wygląda doskonale w malowniczych wzgórz, które są wycinane przez wąwozy rozgałęzienia. Większość z nich znajduje się na prawym brzegu do Seversky Doniec (prawy dopływ Donu).

Niezależnie od odpowiedzi na pytanie, gdzie Biełgorod, zalecane jest zapoznanie się z ciekawą historią. W skrócie, miasto zostało założone we wrześniu 1596 roku dekretem cara Fiodora Iwanowicza. Wtedy nie wznosił się 70-metrowy wzgórze, na którym pierwszy granica twierdza została zbudowana. Dzięki niej, z 1658 Biełgorod był uważany za jednego z głównych obszarów, które miały linię obronną 800 kilometrów. Bronił królestwo Moskwa od najazdu Tatarów krymskich. Strategiczne znaczenie miasta spadła na początku XVIII wieku. Po podboju Krymu w ogóle wyłączone z istniejących zamków. Z 1727 na 1779 miasto było ośrodkiem prowincji Biełgorod, a od 1954 roku – regionalnego centrum.

Wystarczy wiedzieć, gdzie Biełgorod – nie wystarczy. Zaleca się, aby zwiedzić miasto i zobaczyć jej piękno. Istnieje wiele ciekawych miejsc, takich jak Katedra Smolensky, znajduje się na Glory Avenue. Nie mniej atrakcyjna jest budowa architektoniczny katedry Przemienienia, gdzie relikwie św Joasaph. Mieści się w nim również cudowną ikonę Mikołaja PATH. Ta świątynia znajduje się na ulicy Preobrazhenskaya. Trudno nie zauważyć Marty i Marii klasztor, położony w pobliżu świątyni Pokrovsky.

Przez atrakcje to nie tylko struktur architektonicznych miasta. Ciekawym miejscem jest Plac Katedralny w Biełgorod, który jest sercem miasta. Oto Shchepkin Teatr, Eternal Flame i pomnik Lenina. W centrum placu znajduje się pomnik znakiem regionu Biełgorod. Tuż za teatru rozciąga Victory Park. Tutaj podróżujący mają sceniczny Vyazelki River. Ozdobą parku jest wspaniała fontanna. Zainteresowanie jest basen, który jest ozdobiony dwie miski. W jednym jest kulką pod strumieniami wody, a drugi zestaw rzeźba lwa, który jest symbolem miasta.

Ponadto, wiele muzeów. Dla tych, którzy udają się na wakacje z dziećmi będzie interesująca i wizyta w lokalnym zoo, który znajduje się na przeciwległym brzegu od parku Vyazelki rzeki.

Zabytki znane nie tylko miasta, ale całego regionu Biełgorod. Tak, zaleca się, aby zobaczyć słynny dąb, rosnący w miejscowości Oak. Sadził ponad 300 lat temu przez Bogdanom Hmelnitskim. To dzięki tym drzewie ma nazwę miejscowości. Te wydają się pochodzić wielu ludzi w Biełgorod, aby uciec od miasta i spacer po parku czysty i schludny.