272 Shares 7215 views

Pancernik „Komuna Paryska”

1941 upłynął pod znakiem zaciętej walki na południowym froncie ukraińskim. Bitwa skończyła Sewastopolu, gdzie został oparty Flota Czarnomorska.

Sewastopol Bay jest 30 zatok, nigdy nie jest pokryty lodem. może zatrzymać statki o dowolnej pojemności i opadów deszczu. Sewastopol strategiczne znaczenie było oczywiste. Kaukaz pozostawał nieosiągalny dla Wehrmachtu jak długo bronić zatok z Floty Czarnomorskiej.

Próbuje uchwycić pioruna na miasto i zatokę spadł jesienią 1941 roku. W zimie, Niemcy przypuścili kolejny atak. Pod koniec grudnia, siły niemieckie były tylko 2 km do zatok i są trudne do przygotowania się do ataku.

W środku bitwy morskiej w kierunku pocisków wroga padał grad ogromną siłę niszczącą. Siły wroga zostały zmieciony przez artylerii pancernika „Komuny Paryskiej”. Atak na siły Sewastopol armii niemieckiej upadł.

Battleship lub okręt liniowy, jest bardzo skomplikowana i potężna konstrukcja. Wielkość statku może być z dwóch boisk piłkarskich i wysokość – w wielopiętrowym budynku. Battleship uzbrojony w duży kaliber dwojaką dalekosiężnej artylerii, pancerz i chronione. Wszystko to sprawia, że statek pływający tej twierdzy. Żaden obiekt pływający nie jest w stanie wytrzymać atak pancernika. Do roku 1941 Związek Radziecki miał trzy okręty: „Komuna Paryska” (Morze Czarne), „Marat” (Morze Bałtyckie) i „rewolucji październikowej” (Morze Bałtyckie). Pancerniki zbudowane przed rewolucją dla jednego projektu. Kilka innowacyjnych rozwiązań jest tym, co odróżnia te statki. Przede wszystkim rolę siły napędowej do wykonywania nie silnik parowy, a 4 turbiny parowe. W wieży głównej ognia wyposażone w nie dwa, ale trzy karabiny. Wież umieszczone w jednej linii, co umożliwia jednoczesne uwalnianie 12 dział z pni.

Pancernik „Komuna Paryska” został wcześniej nazywana „Sewastopol”. Wyporność statku było 23 300 ton. Uzbrojenie składało się z trzech wież z 12 armat i 16 armat w kazamatach bocznych. Stworzenie tego giganta z cesarskiego skarbca przeznaczono 40 milionów rubli, czyli 30 ton złota. 1220 – tyle osób potrzebna do działania, utrzymania i zarządzania takiego pojazdu. Byli żołnierze i oficerowie „Komuna Paryska”. Było to najbardziej dokładne i długie pancernik zasięg na świecie.

Rewolucja miała „Sewastopol” w Czerwonej Floty. Statek został nazwany „Komuna Paryska”. Aż do roku 1930, pancernik była baza na Morzu Bałtyckim, a następnie został wysłany do Morza Czarnego, gdzie był kompletna modernizacja została przeprowadzona. W wyniku przemieszczenia statku została zwiększona, a liczba członków załogi. Ale pomimo trudnych warunków pracy, żołnierzy i funkcjonariuszy „Komuny Paryskiej” dumny ze swojego statku.

Flota Czarnomorska został zaprojektowany w celu zapewnienia kompletnej dominacji Związku Radzieckiego w Morzu Czarnym i zniszczyć każdego przeciwnika. I wydawało się bardzo realne, ponieważ flota była częścią statku „Komuny Paryskiej”, 47 okrętów podwodnych, 19 niszczycieli i krążowników pięciu. Zgodnie z postanowieniami traktatów międzynarodowych, Niemcy nie mieli prawa do prowadzenia pojazdów na Morzu Czarnym. Turcja ma tylko jeden potężny statek. Jedynie Włochy spojrzał groźnym przeciwnikiem. Jego usuwanie flota 4 niszczyciel okręty, 59, 22 i 110 krążowników podwodnych.

Wybuch wojny legendarnego statku spotkał na drogach i na północy zostało postawione w stan gotowości. Już o 3 nad ranem pancernika uratowany pierwszy nalot na faszystowskiej lotnictwa.

Później Niemcy wysłali do zniszczenia „Komuna Paryska” starań. Statek więcej niż raz uratował żołnierzy radzieckich na ziemi, kiedy Niemcy były na obrzeżach Sewastopola. Z zespołem statku i jego wspaniałej uzbrajania udało się odeprzeć atak po ataku. Po pewnym czasie statek przestał uczestniczyć w operacjach wojskowych, a zagrożenie z powietrza była zbyt wielka. Ale jego załoga wysiadł i wszedł w szeregi walki na lądzie.

Battleship wyciągnął flagę tylko w 1957 roku, a to zakończyło erę dużych okrętów artyleryjskich.