276 Shares 3551 views

Sigmoidoskopia – jest to niezbędne dla zdrowia

Sigmoidoskopia – bardzo nieprzyjemne, ale czasami konieczna procedura, która jest przepisywany pacjentom z różnych diagnoz. Dokuczliwy ból brzucha, uporczywe naruszanie krześle, domieszka obcych wydzieliny (krew, ropa, etc …) w stolcu, swędzenie w odbycie – te i wiele innych nieprzyjemnych objawów może stać się wskazaniem do badania. Sigmoidoskopia jelita przeprowadzono poprzez wprowadzenie do odbytu dwóch urządzeń: the proktoskop sigmoidoskopia. Ponadto lekarz bada błonę śluzową palcami. Zrezygnować bolesnej procedury nie jest konieczne: sigmoidoskopia – jest manipulacji, który pozwala na dokładne rozpoznanie i zapobieżenia rozwojowi chorób nieuleczalne. Dzięki niemu można zobaczyć esicy i odbytnicy, a ustalenia obecności następujących schorzeń:


  • Zmiany zakaźne;
  • przetoką jelita i kanału odbytu;
  • nieswoiste zapalenia jelit;
  • przerost brodawki odbytu;
  • pęknięcia, hemoroidy i tak dalej.

Jak przygotować się do sigmoidoskopii

Dla pomyślnego badania wymaga wspólnych działań lekarza i pacjenta. Pierwszym z nich jest, aby wyjaśnić, że Sigmoidoskopia – jest to wspólna procedura medyczna, a nie wstyd w nim. Ponadto lekarz powinien poinformować pacjenta, że nie może być powikłania: krwawienie lub (rzadziej) perforacja. Po otrzymaniu zgody pacjenta lekarz przepisuje mu szkolenie. Najczęściej, gdy przechodzi w ramach programu:

  • Pacjent jest przypisany do diety, który pomaga oczyścić jelita. Jeśli może być zalecana zaparcia lub nadwaga nightly lewatywa.
  • Dwa dni przed rozpoczęciem studiów niektórzy pacjenci powinni zmniejszyć ilość lub brak żywności z niej zrezygnować i pić tylko wodę.
  • Na kilka godzin przed badaniem pacjenta lewatywa. Na to można stosować konwencjonalne lub wodą z mydłem. Niektóre diagnozy wymagają procedury bez lewatywy.
  • Jeśli pacjent odczuwa silny ból, postępowanie przed miejscu wstrzyknięcia może nawadniać znieczulające.

Jak jest badanie

Sigmoidoskopia – manipulacji, które mogą być wykonane zarówno z podawaniem leku uspokajającego i bez niego. Pacjent jest umieszczany w pożądanym położeniu (Bozeman lub leżącej po lewej stronie), izolować sterylnych urządzenia i usługi w miejscu wstrzyknięcia. Dopóki pacjent oddycha powoli i głęboko, przy pomocy kontroli lekarza badanie palpacyjne krwi lub ropy w otworze odbytu. Następnie podawano vaselined rectoromanoscope pompowana (wdmuchiwanie) trochę powietrza. Jeśli to konieczne, usuwanie stolca, lekarz może nie tylko zobaczyć jelita, ale także w celu usunięcia polipów lub instrumenty biopsji lub specjalnych szczotek do podjęcia tkanki do analizy. Po urządzeniu do ekstrakcji wprowadza proktoskopów i sprawdzić śluzowej za pomocą specjalnej lampy. W trakcie badania pacjent może wystąpić niewielki ból. Jednakże wielu pacjentów, którzy przeszli sigmoidoskopię, zgadzają się, że największa niedogodność dostarczany jest nie tyle fizyczny ból po narzędzi administracyjnych jako nieprzyjemnych doświadczeń psychologicznych.