845 Shares 5888 views

kredyty w rachunku bieżącym do osób prawnych i osób fizycznych

kredyty w rachunku bieżącym – rentowne instrumenty finansowe zarówno dla kredytobiorcy i organizacji bankowej. Pozwala to odpowiedni czas na zdobycie brakujących środków, dając w ten sposób stały, choć niezbyt znaczące, przechodzi do wierzycieli.


Co to kredyty w rachunku bieżącym

Kredyty tego typu są z natury dość normalne pożyczki udzielone przez spółkę na podstawie jakiejkolwiek umowy o zdefiniowanych warunkach. Różni się on od standardowych form pożyczek produktów, które po prostu wyjeżdża do klienta możliwość podjęcia pieniędzy. To jest standardowe schemat fundusze są przekazywane na rachunek kredytobiorcy lub osoby trzeciej w porozumieniu z firmą. Są one wymienione natychmiast iw całości. Od tego momentu firma ma obowiązek w określonym terminie do zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami. Ale analiza kredytowa w rachunku bieżącym sugeruje, że jest podana tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. W rzeczywistości, firma jest bardziej opłacalne, bo trzeba zapłacić odsetki tylko ilość wzięty, a nie taki, który może być pobrany. Opcje i odmian takich pożyczek bardzo.

gatunek

Kredyt w rachunku bieżącym jest podzielony na cztery główne rodzaje:

  • technicznych,
  • za inkaso,
  • w dół,
  • norma.

Pierwszy typ to pożyczka, która jest oferowana do klienta, bez względu na jej sprawozdania finansowe i praktycznie wszystkie inne wskaźniki. Najważniejsze – szybkość i wpływy. Jeśli organizacja bankowy widzi, że z powodu tej osoby otrzymuje dużą ilość funduszy punktualnie, może to właśnie oferują opcję kredytu w rachunku technicznego. Jest odważny, ale korzystne dla obu stron.

Drugi typ, który można wziąć kredyty w rachunku bieżącym, wymagania dużych sieci handlowych i innych firm regularnie przekazaniem wpływów do banku. Jest to bardziej wiarygodne opcja, w której firma może korzystać z pieniędzy więcej do punktu, w rzeczywistości należą do konta, a po dochód zostanie przekazany cały dług jest opłaciło. Należy zauważyć, że umowa może być zmieniana.

Trzeci rodzaj kredytu – zaliczka. Jest to najmniej opłacalne banku, ale firma jest wygodne. Taka opcja pożyczania praktyki częściej w celu doprowadzenia osoby prawnej do serwisu.

Czwarty i ostatni – standardowy typ. On jest najlepiej nadaje się do klasycznego opisie kredytów w rachunku bieżącym dla podmiotów prawnych. Jego istotą jest prosta. Klient zgadza się z bankiem, który będzie w stanie na własną rękę, aby wykorzystać pewną kwotę. instytucją finansową, z kolei określa, jak długo będzie w stanie korzystać z pieniędzy, i na jakich warunkach.

dla osób fizycznych

kredyty w rachunku bieżącym do osób najczęściej odbywa się poprzez wydanie plastikowej karty kredytowej, która jest zarezerwowana dla klienta określoną kwotę, która może wykorzystać według własnego uznania. Ten rodzaj kredytu jest znane wielu ludzi, to jest zrozumiałe i dostępne. Głównym problemem jest to, że bank nie otrzymują praktycznie żadnej konserwacji, a w przypadku problemów lub zwrotnym pieniędzy staje się niezwykle trudne. Najważniejsze jest to, że kwoty oferowane osobom nie są zbyt duże, a ponieważ z nich, nikt do sądu nie będzie tak dłuższych problemów niż korzyści.

dla firm

W rachunku bieżącym kredyty dla podmiotów prawnych – więcej niż poważnego instrumentu finansowego. A następnie kwota ta jest znacznie większa, i powrócić takich pożyczek częściej. Wiele firm woli tę formę pożyczki dla całej reszty, ponieważ jest to opłacalne, łatwe i wygodne. Jednak w większości przypadków kwota nie jest zbyt duży, ale jako dodatkowe środki, które mogą być skierowane do banku, który jest dość mało.

funkcje

Zidentyfikować kilka podstawowych funkcji, które ma jakikolwiek kredyt w rachunku bieżącym. Pierwszym jest brak celu kredytu. Oznacza to, że częściej niż jakikolwiek kredyt jest przeznaczony dla konkretnej, wcześniej uzgodnionych celów. Ale środki uzyskane z kredytu zazwyczaj mogą być wykonane z dowolnego wygodny sposób. Drugą cechą jest okres kredytowania. Najczęściej jest to mniej niż jeden miesiąc. W niektórych przypadkach – dwa lub więcej, ale to jest niezwykłe. To nie odnosi się do okresu, w którym klient w zasadzie ma możliwość pożyczania pieniędzy, a następnie, po pewnym czasie, musi zwrócić je w całości. Oprocentowanie tych kredytów jest na ogół wyższa niż w przypadku tradycyjnego kredytu, ale liczba wymaganych dokumentów – znacznie mniej. I kolejny ważny punkt: często nie wymagają żadnych zabezpieczeń.

kredyty w rachunku bieżącym o zamówieniu

Dokument ten nie różni się zbytnio od zwykłej umowy na standardowych kredytów. Główne różnice są uważane za warunki, które są unikalne dla systemu, takich jak kredyty w rachunku bieżącym, a także sztywne przywiązanie do rachunku bieżącego (dla osób prawnych). Wiele banków przewidują możliwość przymusowego umorzenia pieniędzy z powodu potencjalnego kredytobiorcy, w przypadku gdy jest on na czasie z jakiegokolwiek powodu nie spłacić swoich długów. Umowa jest na standardowym formularzu zawiera szczegóły dotyczące obu stron wyraźnie zastrzec finansowej części pytania (ile, komu, kiedy i tak dalej), jak również, najprawdopodobniej, będą zawierały klauzule dotyczące okoliczności wyższej siły i warunków funduszy zwrotnych. Czasami jest też obecny i inne informacje, które mogą być wymagane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, regulacjami Banku, wymagań klienta, i tak dalej.

Przykładem osoby prawnej

Firma stale odbiera na własny koszt pewnego o równej i stabilnej ilości funduszy. Na podstawie ich analizy bank oferuje firmę do otwarcia rachunku bieżącym. Po negocjacjach i zawarciu umowy firma jest w stanie wykorzystać nie tylko pieniądze, to znaczy na jej konto, ale także tych, którzy oddali swój bank. Załóżmy, że firma okazją do zawarcia bardzo lukratywny kontrakt, ale fundusze własne dla jego realizacji brakuje (pilną potrzebę rozszerzenia, zakup materiałów, i tak dalej). Iw tym momencie mogła wziąć zastrzeżonego pieniądze i spełniają wszystkie warunki, a następnie generować większe przychody. W czasie, gdy pożyczka ma być zwrócony, firma dostaje się do Twojego konta już zwiększyły dochód, który bank na podstawie porozumienia natychmiast wysyła do spłaty długu. Było to najbardziej prosty i oczywisty przykład kredytów w rachunku bieżącym.

Przykład indywidualne

W przypadku zwykłych ludzi, to wygląda jeszcze łatwiejsze. Człowiek otrzymuje od karty bankowej, która może albo wykorzystać lub nie wykorzystać. Jest to stała kwota. Klient przychodzi do sklepu i zobaczyć produkt, który od dawna chciał kupić, ale nie mają pieniędzy ani innych możliwości. I jest gotów sprzedać w dobrej zniżki. Jeśli kredytobiorca karty nieobecny w rachunku bieżącym, a potem będzie zmuszony, aby zaoszczędzić pieniądze na i ostatecznie uzyskać towarów po zakończeniu akcji w sklepie, w znacznie wyższej cenie. A kiedy natychmiast płaci zakupu i jest prawdopodobne, aby zaoszczędzić dużo przy użyciu tej karty, szczególnie jeśli będzie w stanie w krótkim okresie czasu, aby spłacić swój dług.

opóźnienie

Jest to problem globalny dla wszystkich kredytów w rachunku bieżącym. Jednak większość z nich zajmuje się w szczególności osób, które nie mogą lub nie chcą wrócić do wcześniej otrzymanych funduszy. Jeśli kwota jest nieistotna dla banku, osoba może po prostu mieć szczęście, a jeśli nie zapomną, to przynajmniej popychany do rozwiązania długoterminowych (dla których będzie „drop” bardzo dużą sumę procentów). Ale, oczywiście, wcześniej czy później, to nadal będą musiały spłacić. Tak szybko, jak bank będzie zrozumieć, że kwota już na tyle duża, aby komunikować się z sądem i kolektorów, rozpocznie postępowanie i zawsze dostaje jego drogę.

zalety

kredyty w rachunku bieżącym ma szereg zalet. Obejmuje to takie funkcje jak małego zestawu dokumentów, nie ma potrzeby, aby zapewnić zabezpieczenia, brak zapłaty za pieniądze, które nie były używane przez klienta i dostarczać natychmiastowy. Że jest to osoba lub podmiot prawny może być zainteresowany w danym punkcie (lub wszystkie naraz) i dlatego wziąć kredyt. Dla banku, to nie jest szczególnie wygodne i korzystne, jednak taki system pozwala na utrzymanie klientów, pozyskanie nowych, a nawet niewielki zysk. Najczęściej instytucje finansowe zarabiają więcej niż samych kredytów oraz różnych usług związanych z nimi. Na przykład, kredytobiorca może korzystać z pracy w banku, a on zdecyduje się wdrożyć depozyt, wziąć duży kredyt, uzyskanie przez wynagrodzenia, emerytury lub inne opcje znaczy. W konsekwencji, ogólna opłacalność kredytu rośnie w czasach, w wielu bankach, funkcja ta jest brana pod uwagę, że pozwala nam oferować debet potencjalnych kredytobiorców na procent, czyli mniej niż cena rynkowa. Oczywiście, jest to wygodne dla klientów, którzy mają możliwość nie tylko, aby uzyskać „tanie” pieniądze, ale utrzymane w odpowiednim naczyniu.

braki

Oczywiście, Overdraft karty kredytowej lub podobnego i ma pewne wady. Najważniejszym z nich jest niezwykle krótki okres czasu, w trakcie którego można korzystać z pieniędzy. W przeciwieństwie do standardowych form kredytu, który przewiduje na rok lub nawet kilka lat, kredytu, często muszą wrócić na miesiąc lub kilka miesięcy, co nie jest zbyt wygodne. Nie zapomnij o służbie nachalne. Niektóre banki otworzyć takie kredyty nawet bez wiedzy klienta, który drażni tak wiele i może ostatecznie prowadzić do znacznych strat. Między innymi, niektórzy oszuści używać fałszywych dokumentów w celu uzyskania pożyczki tego typu ze względu na fakt, że specyficzny problem z klientem nie jest wymagane. W rezultacie, aby powrócić niczego one nie idą, obecny właściciel dokumentów nie ma nic wspólnego z tym, że to nie jego podpis na umowie, a instytucja finansowa zaczyna cierpieć straty. Najmniej z wszystkich problemów z podmiotami prawnymi, to zawsze jest to możliwe do odpisania kwoty zadłużenia z rachunków bieżących spółki. Jednakże, jeśli w sumie nie ma pieniędzy i nie ma, potem znowu nie ma problemu ze zwrotem środków niezabezpieczonych. Należy zauważyć, że wiele banków mają specjalne usługi, które śledzą zmiany w kwotach przychodów w rachunku kredytobiorcy i podnieść alarm, jeśli sytuacja zacznie się pogarszać. W tym przypadku, instytucja finansowa może po prostu zamknąć debet, całkowicie negując dostępu przedsiębiorstw do kredytów.

wyniki

Pomimo wad, cały system, jest to bardzo korzystne i wygodne, zwłaszcza klientów. Pozwala to czas, aby uzyskać jak najwięcej pieniędzy, jak to jest konieczne, co z kolei umożliwia osobom na zakup przedmiotów, które są potrzebne, i prawne – zainwestować dodatkowe środki w swoich działaniach, aby uzyskać o wiele więcej niż będzie musiał wrócić, nawet z uwzględnieniem naliczonych odsetek , Najważniejsze w tym wszystkim – terminowość spłaty. Nawet niewielka zwłoka może globalnie zepsuć historii kredytowej, które dadzą możliwość pożyczania od innych banków, jak i odsetki, prowizje, odsetki i inne opłaty, które w końcu wszystko jeszcze musiał wrócić, może czasami przekracza wszelkie rozsądne granice, a nawet pierwotnej kwoty kredytu.