859 Shares 2679 views

Szekspir: lista. Uilyam Shekspir: kreatywność

Możemy śmiało powiedzieć, że ten człowiek zmienił świat, mentalność, percepcja, stosunek do sztuki jako takiej. Uilyam Shekspir, którego prace są badane w programie szkolnym, był prawdziwym geniuszem. Jego dramaty i wiersze można nazwać prawdziwą encyklopedią ludzkich relacji, rodzajem zwierciadła życia, słabych i mocnych stron reflektora ludźmi.


Wielki geniusz

Szekspir – to imponujący wkład do światowej literatury. Podczas swojego życia, wielki brytyjski stworzył siedemnaście komedie, tragedie, Kroniki jedenaście tuzin, pięć wierszy i sto pięćdziesiąt cztery sonety. Zastanawiam się, co ich tematy, problemy opisane w nich, są istotne do dzisiaj. Nawet wielu uczonych dramaturg nie może dać odpowiedź, w XVI wieku, człowiek może stworzyć dzieła, które dotyczą wszystkich pokoleń. Nawet hipotezę, że prace nie były pisane przez jedną osobę, ale pewnej grupy autorów, ale pod pseudonimem. Ale prawda nie jest jeszcze ustalona.

życiorys

Szekspir, którego prace są dobrze kochany przez wielu, wielu pozostawionych tajemnic i niewielu faktów historycznych. Uważa się, że urodził się w pobliżu Birmingham, w mieście Stratford-upon-Avon w 1564 roku. Ojciec zajmował się handlem i był pomyślny mieszkaniec miasta. Ale pytania o małej literaturze i kulturze William omówiono: nie było w tym czasie w środowisku, które byłyby sprzyjające rozwojowi talentu.

Chłopiec poszedł do swobodnego szkoły w wieku osiemnastu lat ożenił (mam) bogata dziewczyna, była starsza od niego o osiem lat. Najwyraźniej życie rodzinne nie podoba Szekspira, więc dołączył do grona wędrownych artystów i przeniósł się do Londynu. Ale żeby zostać aktorem nie miał szczęścia, tak pisał wiersze na cześć osób wpływowych, pełnił konie bogatych gości teatru, pracował suflera, kończąc grę. Pierwsze dzieła Szekspira ukazał się, gdy miał 25 lat. Potem znowu i znowu pisał. Zostały one dostarczone i udany. W 1599 roku, kosztem grupy artystów, a tym Szekspira, „Globus” słynny teatr został zbudowany. To pracował jako dramaturg i niestrudzenie.

Funkcje prace

Szekspir nawet różni się od tradycyjnych dramatach i komediach. Ich cechą było głębokie treści, obecność intryg, który zmienia ludzi. William pokazała jak nisko może spaść nawet szlachetnego człowieka, biorąc pod uwagę okoliczności i odwrotnie, jak wykonywać wielkich czynów notorycznie złoczyńców. Dramaturg zadebiutował znaków ujawnić charakter stopniowo, jak historia rozwija się, a publiczność – aby wczuć się w bohaterów, oglądać sceny. Szekspir i charakteryzują się wysoką emocji moralnych.

Nic dziwnego, że geniusz dramat jego życia pozbawiony dochodów przez wielu autorów jako publicznie zażądał go od jego pracy. A on odpowiedział wymagania popytu – napisał nowych sztuk, outplayed dawne historie, używane zapisów historycznych. Sukces William zaprezentował dobre samopoczucie, a nawet szlachetny herb. Zmarł, jak się powszechnie uważa, po wesołym świętem na cześć jego urodzin w przyjaznym gronie.

Szekspir (lista)

Nie możemy w tym artykule, aby wyliczyć wszystkie utwory największego angielskiego dramaturga. Ale warto wspomnieć najsłynniejsze dzieła Szekspira. Lista jest w następujący sposób:

  • „Romeo i Julia”.
  • "Hamlet".
  • „Makbet”.
  • „Sen nocy letniej”.
  • „Otello”.
  • "Król Lear".
  • "The Merchant of Venice".
  • „Wiele hałasu o nic”.
  • "The Tempest".
  • "Two Gentlemen of Verona".

Te kawałki istnieć w repertuarze każdy szanujący się teatr. I, oczywiście, parafrazując słynne powiedzenie, możemy powiedzieć, że jest to biedny aktor, który nie marzy, aby zagrać Hamleta, że jest zła aktorka, która nie chce grać Julię.

Być albo nie być?

Szekspira „Hamlet” – jeden z najzdolniejszych, najbardziej wnikliwe. Obraz duńskiego księcia troszczy się głęboko, a jego odwieczne pytanie rodzi pytania o jego życiu. Dla tych, którzy nie czytali pełną wersję tragedii, powiedz podsumowanie. Spektakl rozpoczyna się z nadejściem duńskiego królowie zamku duch. Spotyka się z Hamletem i mówi mu, że król nie umarł śmiercią naturalną. Okazuje się, że dusza ojciec żąda zemsty – zabójca Klaudiusz wziął nie tylko żonę zmarłego króla, ale również do tronu. Chcąc ustalić prawdziwości słowa noktowizor, książę udaje wariata, i zaprasza artystów wędrówki pałac dla inscenizacji tragedii. Klaudiusz wydał jego reakcję, a Hamlet postanawia się zemścić. intryg pałacowych, zdrad ulubione i dawni przyjaciele zrobić księcia mściciela bez serca. To zabija niektóre z nich, broniąc się, ale zostaje zabity przez brata mieczem martwy Ophelia. Na koniec wszyscy umierają, a Klaudiusz, którzy fałszywie objął tron, i matka, którzy pili zatrute wino, mąż, przygotowany dla Hamleta, a książę, a jego przeciwnik, Laertes. Szekspir, którego prace wzruszony do łez, opisany problem nie tylko w Danii. Ale cały świat, monarchia dziedziczna w szczególności.

Tragedia dwóch kochanków

Szekspira „Romeo i Julia” – wzruszająca opowieść o dwóch młodych ludzi, którzy są gotowi poświęcić siebie, aby być ze swoim wybrańcem. Jest to opowieść o walczących rodzin, które nie pozwalają na ich dzieci, aby być razem, aby być szczęśliwym. Ale dzieci walczących szlachciców nie dbają o zasadach, decydują się być razem. Ich spotkania są pełne czułości i głębokich uczuć. Ale okazało się, że pan młody i jego rodzice powiedzieli, aby przygotować się do ślubu. Przedstawiciele ulica Brawl obu walczącymi rodzinami zabitego brata Romeo i Julia jest uważany za mordercą. Władca chce wysłać sprawcy z miasta. Młodzi ludzie pomagają mnichem i pielęgniarki, ale nie w pełni omówione wszystkie szczegóły ucieczki. W rezultacie, Julia pije napój, który wchodzi w letargu. Romeo uważa również jego ukochanego martwego i napoje truciznę w jej krypcie. Po przebudzeniu, ona zabija się ze sztyletem Man. Montagues i Capulets są uzgadniane, opłakują swoich dzieci.

inne prace

Ale napisał Uilyam Shekspir i inne prace. Jest to zabawna komedia, które podnoszą nastrój, światło i żywy. Mówią o ludziach, choć wiadomo, ale ci, którzy nie są obce miłości, pasji, chęci do życia. Grać na słowach, nieporozumienia, przywry prowadzi bohaterów do happy endu. Jeśli gry i tam jest smutek, jest ulotne, tak aby podkreślić radosnego gwaru na scenie.

Sonety wielkiego geniuszu i oryginalny, pełen głębokiej myśli, uczuć, emocji. Wersety autor zwraca się do znajomego, umiłowani, opłakiwać siebie, i cieszy się na spotkanie, był rozczarowany. Specjalny język muzyczny, symbole, obrazy i tworzyć nieuchwytny obraz. Co ciekawe, w większości z sonetów Szekspira odnosi się do człowieka, być może do Genri Rizli, hrabia Southampton, patrona dramaturga. A potem, w późniejszych pracach, jest ciemnoskóra kobieta, okrutne jarzmo.

Zamiast epilogu

Każda osoba będzie musiała czytać przynajmniej w tłumaczeniu, ale cała zawartość najsłynniejszych dzieł Szekspira, aby upewnić się, że największy geniusz Proroka posiadał zdolność, jak w stanie określić problem, nawet w nowoczesnym społeczeństwie. Był badaczem ludzkiej duszy, dostrzegać swoje wady i zalety, naciskają na zmianę. Czy to nie jest cel sztuki i wielkich mistrzów?