691 Shares 3345 views

Płukanie dysz: dodatków, rozpuszczalników lub ultradźwięków

Dysze te są przeznaczone do rozpylania powietrza z paliwa doprowadzanego do silnika spalinowego wewnętrznego butli pod wysokim ciśnieniem. Gdy wtryskiwacz jest sprawny i czysty, aerozolowa mieszanina wchodzi do cylindra w kształcie stożka. Jeżeli jest zablokowane z sadzy i następnie rozpylać formy i część mieszanki paliwa z wymiany powietrza, która zwiększa się zużycie paliwa, i niekorzystnie wpływać na sprawność silnika. Aby tego uniknąć, właściciel samochodu nie należy zapominać o ich stanie oraz regularne mycie z dysz powinna być obowiązkowa sprawa.

Wtryskiwacze paliwa działają w bardzo agresywnym środowisku. W związku z tym, jakość paliwa i czystość mają duże znaczenie, ponieważ zanieczyszczenia organiczne są bardzo mała, spalanie, dysze wtryskiwaczy są osadzane na warstwie sadzy. Dysze płuczące trzeba oczyścić ten węgiel. Można to zrobić na różne sposoby.

Niedawno, dysze myjące z ich rąk nie tyle priorytetem jako jedyna okazja dla wszystkich, bez wyjątku, kierowców w transporcie drogowym. Dziś, opracowaliśmy specjalne technologie, które umożliwią przeprowadzenie wstępnego zapobiegania zanieczyszczeniom na dyszach i specjalistycznego sprzętu, który jest zwykle o nazwie budki, która produkuje automatycznego płukania dysz.

Właściciele pojazdów myte własne dodatki (domieszki) na paliwie. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do konserwacji maszyny, w tym odczynników, przy pomocy którego dysze wstępnego płukania. Muszą być dodana do układu paliwowego co dwa lub trzy tysiące kilometrów. W wyniku tego zmniejsza mniejszą sadzy powstaje na dyszy podczas eksploatacji pojazdu.

Te dodatki są dobre i skuteczne, przedłużyć żywotność dysz pomagają utrzymać cały układ paliwowy czysty, ale tylko profilaktycznie, zapobiegając tworzeniu się grubą warstwą sadzy. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby dodać dodatki, czy dysze są już od dawna zanieczyszczeń. Erozji z powierzchni elementów dyszowych wnikają filtr sadzy, linia nacięcia będzie pod wysokociśnieniowej pompy paliwowej w komorze dysz i w końcu będą zepsuć.

W związku z tym, gdy dysza wtryskiwacza ma już warstwę złoża możliwe jest bez usuwania z wtryskiwacza silnika przemyć ich rozpuszczalniki na stojaku. W tym przypadku uruchamiany jest silnik pojazdu, a w tym czasie jest ono spłukiwane w systemie, a stan testuje dysz, ich skuteczność i wzorzec rozpylania mieszanki paliwowej. Takie gwintów płukanie dysze w trybie automatycznym nie zajmuje dużo czasu. Jest skuteczny w środkowej fazie zakażenia, dlatego zaleca się, aby regularnie korzystać.

Jeżeli dysza jest już zwęglone, dla nich, aby być skuteczne tylko naddźwiękowe dysze głośniki do mycia, ponieważ dwa inne sposoby już nie działają, nie naprawić go. W tym przypadku dysza jest umieszczona zdemontowane w kąpieli z roztworem do obróbki, który jest przekazywany za pośrednictwem promieniowania ultradźwiękowego. Zwęglone sadza zaczyna łuszczy się i opadają na dno wanny.