858 Shares 7029 views

Co i dlaczego grzyby kolei niebieski na cięcia?

grzybiarzy – ludem nabytym. wolą ciszę i samotność lasu szlaki żywe i zabawne ryby lub polowanie. Chociaż stopień zdolności skupić, skoncentrować się i czekać na hobby dość równy, nie jest gromadzenie dziwnego grzyby zwane „ciche polowanie”.


I część pacjenta, gdy nieświadomi ludzie zadają pytania na temat tego hobby, grzybiarzy też pana. I to właśnie one najczęściej zapytać? Okazuje się liderem wśród pytań o „cichej polowania” jest następujący: „Jeżeli grzyby kolei niebieski na cięcia, potem trujące”

Szukamy odpowiedzi

Przekonajmy szczegółową odpowiedź na to pytanie. Jak się okazało, ciało niebieskie – znak różnych grzybów. Borowikami ze zwykłym do śmiertelnego satanistycznej grzyba. A zjawisko to nie jest świadectwem obecności toksyn w ciele. Dlaczego grzyby zmieni kolor na niebieski w tym przypadku? Wynika to z wejścia powietrza do ciała w momencie awarii. Zawarte w tkankach i substancji utlenia się w reakcji z tlenem, przejmują niebieski odcień. I podlegają, jak się okazało, to zmiana koloru bardzo wielu członków królestwa grzybowym. Nawet bardzo smaczne i zdrowe.

Co grzyby kolei niebieski na cięcia?

Tak, bardzo różne! Lider w Cote d'miazgi jest uważana za grzyb z głośnikiem nazywa się siniak. Na pierwszy rzut oka bardzo nieokreślony ma szaro-brązowym nasadki o średnicy około 15 centymetrów. Ale jeśli jej powierzchni prasie, szybko zmienia kolor na niebieski. Siniak nadaje się jako pokarm w postaci suszonych i marynowanych, choć można je znaleźć rzadko – jest wymienione w Czerwonej Księdze.

Innym rzadkim typem niebieskawy grzybami – Red. Zewnętrznie jest on bardzo podobny do kształtu i rozmiaru Borowik cap. Więc jeśli znalazł biały grzyb jest niebieski na cięcia, pomyłki, a to czerwone lub może polski grzyb. Różnice między nimi są – jeśli pierwszy zmienia kolor na niebieski po naciśnięciu na piechotę lub uszkodzenia ciała zupełnie nieistotne, polski jest pomalowane jaskrawo niebieskiego pigmentu. Oprócz nich także lazur malować ich stopy są dwa rodzaje borowikami: czerwony i Borovik Frost.

Często mylone z pieczarkami niebezpiecznych szatański. Oni, nawiasem mówiąc, też pasuje do kategorii, że listy. Szatańskie grzyby na cięcia są niebieskie, ale tylko nieznacznie. A wcześniej, jeśli mają one tendencję do nadlamyvanii pierwszym włączeniu różowy, a także wiele innych trujących przedstawicieli Berendeeva królestwa.

Ale inne, znane większości, nazwy gatunków grzybów są całkiem jadalne i bardzo smaczne. Na przykład, zmieni kolor na niebieski na odcinku borowikami i osiki. Ciesz się lazurowe miąższ i niektóre rodzaje Dubovikov i Mokhovikov.

wniosek

Widzimy zatem, że grzyby kolei niebieski na cięcia zróżnicowane. Jednak warto zauważyć, że z gatunków jadowitych posiada tę zdolność tylko szatański. Dlatego, jeśli masz znaleźć grzyby w lesie z niebieskawym odcieniem kapelusze na przerwę, lub nóg, z dużym prawdopodobieństwem, że mogą być spożywane. I nie należy mylić z jego szatańskiej grzyba, warto pamiętać, że czapka trucizną często jest kopuła, ale kontrowersje czerwony lub pomarańczowy, a także charakterystyczna siatka na nodze.