184 Shares 3416 views

Co robi analiza moczu na Nechiporenko? Odszyfrować moczu Nechiporenko. Jak przekazać moczu przez Nechiporenko

Często lekarz po ogólnych wynikach uzyskanych przypisuje dodatkowe badania, w szczególności w próbce moczu metodą Nechiporenko. Ważne jest, aby ustawienie prawidłowej diagnozy. Co robi analiza moczu na Nechiporenko? O to dziś i porozmawiamy.

gdy wyznaczony

Badanie to jest wymagane w przypadku klinicznego (ogólnie) Analiza wykazała żadnych odchyleń od obowiązujących norm.

W celu prowadzenia i następnie deszyfrowania moczu w Nechyporenko laboratorium medycznego potrzebuje 1 ml cieczy, przy czym obliczona liczba jego elementów składowych. Cały proces Obliczenia wykonywane za pomocą specjalnego przyrządu laboratoryjnego.

Normą jest następujące wskaźniki:

  • leukocyty – nie więcej niż 2000 jednostek;
  • Krwinki czerwone – nie więcej niż 1000 jednostek;
  • Cylindry – nie więcej niż 20 jednostek.

Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wskazują na patologicznych procesów, które zostały dotknięte ludzką układu moczowo-płciowego.

Tak więc, odpowiadając na pytanie: „Co robi analizę moczu dla Nechiporenko” – można powiedzieć, że badanie to pomaga zidentyfikować nieprawidłowości w jego struktury, a tym samym pomóc w rozpoznaniu konkretnej choroby.

Moczu na Nechyporenko: leukocyty

Zwiększenie liczby leukocytów potwierdza obecność infekcji i zapalenia w układzie moczowo-płciowego. Najczęstszym powodem wzrostu tej liczby jest zapalenie pęcherza. Więc to nazywa zapalenie pęcherza. Ze względu na zwiększoną liczbę leukocytów moczu traci swoją naturalną przejrzystość i staje się mętny obfity osad pojawia posiadające luźne lub śluzową tekstury.

erytrocyty

W podwyższonych erytrocytów wskaźnika zależy przede wszystkim od ich struktury. Cząstki te są modyfikowane i niemodyfikowane. Jeśli czerwonych krwinek wśród wystarczająco dużej liczby restrukturyzowanych, wskazuje na chorobę nerek.

siłowniki

Nawet niewielki wzrost tego wskaźnika jest oznaką nieprawidłowego procesu, który dotknął tkankę nerek. Cylindry są w różnych typach, więc w zależności od wykrytych gatunków i postawić ostateczną diagnozę.

Jako temat naszej dyskusji jest pytanie, które przedstawia analizę moczu Nechiporenko zatem przedstawia główne choroby, dla których nastąpiła zmiana i skład moczu. Jest na rozpoznanie tych chorób jest bardzo złożone i zaprojektowane badania.

Mocz na Nechiporenko: co pokazuje analiza

Jak wspomniano wcześniej, badanie to ułatwia dokładniejsze sformułowanie diagnozy, wskazując pewne odchylenia.

Najczęściej mocz na Nechiporenko diagnozowania tych chorób.

  1. Zapalenie pęcherza. Choroba ta objawia się jako zapalenie śluzówki warstwy wewnętrznego pęcherza. Kiedy mocz ostrego przebiegu choroby mętnieje, jest wyraźnie widoczny gruby osad. Zwykle lepki galaretowatą masę, zawierającą duże ilości śluzu.
  2. Odmiedniczkowe – zapalenie niespecyficznej natury wpływu na nerki i miedniczki nerkowej. Do choroby charakteryzującej się obecnością w odlewów Test szklistej. W przypadku woskowej ziarniste i cylindry mogą być wykryte w sposób bardziej poważne uszkodzenie narządu. W przypadku przewlekłej choroby typu rejestrowane przewagę leukocytów o zidentyfikowanych erytrocytów.
  3. Ostre zapalenie kłębuszków nerkowych charakteryzuje obecność krwi w moczu. Jej kolor może wahać się od koloru „mięso” wywaru z odcieniem zielonkawym, jeśli istnieją inne pigmenty. Osad można oznaczać za pomocą siłowników szklistej. Ale rozpoznanie ostrego zapalenia kłębuszków nerkowych, obecność cylindra nie jest krytyczna. Ważniejsza jest identyfikacja hemoglobiny i eritrotsintarnyh typów cylindrów.
  4. Przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych. W chorobie tej zmiany w moczu skład ilościowy w zależności od stopnia nasilenia choroby. Obecność cylindrów woskowych mówi bardzo słabe rokowania.
  5. Nerkowa, główny objaw, który jest kolka nerek, wraz z pojawieniem się małej ilości krwi w moczu. Dzieje się tak ze względu na uszkodzenie śluzowej dróg oddechowych. Fosforany – kamienie mają bardziej zaokrąglony kształt. Powodują one lekkiej kontuzji. Krew w takich przypadkach jest znacznie mniej powszechne. Szczawiany, są bardzo ostre krawędzie, może poważnie uszkodzić błony śluzowej dróg oddechowych, a zatem bardziej prawdopodobne, aby spowodować drobne krwawienia. W niniejszym osadu w moczu, sole wykrywane na podstawie składu chemicznego odpowiada obecnemu kamienia.

Preparat do podawania analizy

W przeddzień oddawaniu moczu do badania laboratoryjnego jest zrezygnować z owoców i warzyw, które mogą zmienić jego kolor. Ponadto, nie należy przyjmować leki moczopędne.

Zebrany materiał do badań, które mają być dostarczone w laboratorium kliniki w tym samym dniu. Długiego przechowywania płynu może mieć wpływ na jego właściwości fizyczne, w celu ułatwienia wzrostu bakterii lub zniszczenia elementów obecnych w szlamie. Takie nieprawidłowych danych może uniemożliwić instalowanie prawidłowej diagnozy i prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Mamy oddać mocz na Nechiporenko

Zobaczmy jak mocz przez Nechiporenko. rano mocz jest wymagany dla tej analizy, ponieważ zgromadzone w ciągu nocy, a zatem nie podlega dziennych wahań. Objętość cieczy, niezbędnego do badania nie powinna być mniejsza niż 70 ml.

Innym ważnym jest temperatura w momencie dostawy do analizy laboratoryjnej. Nadto zimnego materiału daje również nieprawidłowy wynik: pojawia się osad w postaci soli. Może to być interpretowane jako istnienie choroby nerek.

Przed każdym moczu na Nechiporenko, pożądane jest, aby nie brać żadnych leków. To może być dość zniekształcony wyników badań.

kolekcja

Analiza Nechiporenko: jak zbierać? Przede wszystkim należy trzymać toalecie zewnętrznych narządów płciowych. Aby to zrobić, doskonale nadaje się mydło i gotowanej wody. Jeśli nie można znaleźć w łazienkę, można użyć roztworu nadmanganianu potasu lub roztworem furatsilina. Jeśli nie wykonać tę ważną zasadę, materiał zebrany do analizy, może dać błędne wyniki. W nim są „niepotrzebne” krwinek czerwonych i białych krwinek, co komplikuje diagnozy.

Pobrania próbki powinny być czyste suchego naczynia (słoik), przemyto ostrożnie. Podstawową zasadą podczas zbierania moczu według metody Nechiporenko jest dokładnie zebrać jej środkową część. Aby to zrobić, najpierw trochę siusiu w toalecie, a następnie zebrać.

Podczas zbierania, staraj się nie dotykać ciała kolby, że nie było żadnych zbędnych elementów. Następnie zamknąć pojemnik i zabrać go do laboratorium.

Teraz już wiesz, dlaczego ten jest przypisany do próbki, a także pokazuje, że próbka moczu dla Nechiporenko. Zazwyczaj lekarz odnosi się do badania, nie tylko wtedy, gdy chcesz się wyjaśnienia diagnozy, ale także kontrolować proces leczenia jako całości. Czasem trzeba przejść ten test więcej niż raz, gdyż wyniki są „rozmyte” z powodu różnych przyczyn.