81 Shares 2005 views

Zapalenie mieszków włosowych skóry głowy: przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie mieszków włosowych – krostkowa zakażenie. Taka patologiczna proces wywołane przez czynniki bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Pojawia się na zewnętrznej stronie głowicy w mieszku włosowym, czasami może przenikać znacznie głębiej. Choroba występuje częściej u mężczyzn, w rzadkich przypadkach u dzieci i kobiet. W przypadku połknięcia, głowy, choroba staje przewlekły. Co to jest zapalenie mieszków włosowych skóry głowy, leczenie tej choroby, objawy, diagnostyka i profilaktyka – tematem tego artykułu.


Czym jest ta choroba?

Mieszków włosowych – choroba z charakter przewlekłego zapalenia przejawia się w cebulki włosa. Choroba jest trudna do nauki w postaci czerwonych i różowych bąbelków są średniej wielkości w ciągu kilku dni zamieni się wrzodu z cieczą żółto-zielony. Po kontakcie z nimi, człowiek doświadcza bólu. Ból powierzchni głowicy skrawającej i długie.

Zapalenie mieszków włosowych skóry głowy jest typowa dla południowych krajach o gorącym i wilgotnym klimacie, który przyczynia się do rozwoju infekcji. Również podobne procesy zapalne występują u osób mieszkających w niehigienicznych warunkach.

Rozwój choroby

Mieszki dotknięte przez chorobę, ma kształt kuli, która zawiera ropę. Taka edukacja ma wpływ nie tylko na bańce, ale także na przyległych gruczołów łojowych w. Zapalenie mieszków włosowych skóry głowy występuje w kilku etapach:

 • Rozwój.
 • Wzrost.
 • przejścia fazowego.
 • Krok reszta.

Choroba skóry, charakteryzuje się tym, powierzchniowych i wewnętrznych zmian. Według statystyk, jest najczęściej diagnozowanym zapalenie wewnętrznego.

Który przyczynia się do rozwoju choroby?

Przyczyną rozwoju takich chorób jak zapalenie mieszków włosowych skóry głowy, zdjęcie widać powyżej, może to być na przykład:

 • Nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej, brudnej skóry głowy.
 • Nieprawidłowe lub przedwczesna nałożone szczelna bandaż, który jest stosowany na rany na głowie.
 • Warunki przechowywania (wysoka temperatura otoczenia).
 • Stosowanie różnych leków.
 • Uraz głowy.
 • Korzystanie napięty Ubiory głowy jakości syntetycznego.
 • Chorób (cukrzyca, zaburzenia czynności wątroby) i niedożywienie.

Prawdopodobieństwo zakażenia pęcherzyka zwiększa się w obecności świądowych dermatoz małych mikroorganizmów urazów lub uszkodzeń na skórze głowy.

gatunki choroba

Wywołać rozwój choroby może być dowolny bakterie lub grzyby. Zapalenie mieszków włosowych skóry głowy ma przepływu różnych postaciach, z których każdy ma swoje objawy i leczenie:

 • Gronkowcowe.
 • Zapalenie mieszków włosowych Hoffmann.
 • Dekaltiviruyuschy.
 • Kandydozy.
 • Opryszczkowe.
 • Syfilityczne.
 • Pasożyt.

Gronkowcowe zapalenie mieszków włosowych. Czynnik jest bakteria, manifestuje się na zewnątrz i wewnątrz. Choroba ta może wystąpić u mężczyzn głowica golarki nalyso jako drobne zadrapania ułatwienia penetracji patogennych bakterii i grzybów. Jeśli choroba staje wewnętrzny charakter, możliwe jest tworzenie się sprowadza.

Hoffmann mieszków włosowych skóry głowy. Przebieg choroby tych gatunków jest dość rzadko. Jej objawy są praktycznie nieznane. Uważa się, że proces zapalny w niektórych przypadkach staje się przewlekły, to zapalenie mieszków włosowych Hoffmann głowy. Przyczyny związane z niedrożnością łojowych mieszków włosowych. Długoterminowy przebieg choroby może mieć wpływ nie tylko na mieszki włosowe, ale także część skóry wokół niego. Choroba ta ma dużą powierzchnię zaatakowaną. W dotkniętych obszarach wzrostu włosów zatrzymuje się całkowicie. proces uruchomiony prowadzi do nieodwracalnych skutków, ponieważ tych miejscach włosy wypadają, a ich dalszy wzrost jest niemożliwy. Owrzodzenia powstałe na skórze, bardzo długi czas leczenia, pozostawiając głębokie blizny.

Dekaltiviruyuschy. Ma przewlekły charakter, jest w stanie się rozwijać z powodu grzyba i infekcje. Ten rodzaj zapalenia mieszków włosowych rozwija się przeważnie w ciemnych obszarach włosy.

Kandydozy. Postać mieszków włosowych powodowane przez grzyby. Przejawia się w postaci dużych pęcherzyków w środku cebulki włosa. Choroba ta występuje u pacjentów, którzy są stale w pozycji leżącej na plecach.

Opryszczkowe. Powodem tej postaci choroby – wirus opryszczki. Po pierwsze, powstają pęcherzyki, a potem wybuchnął i schnie tworząc skorupę. Ten typ jest dość powszechne w nosowo-trójkąt u mężczyzn.

Syfilityczne. Ten wtórny syfilis. Objawia się w postaci czerwonego wysypką, często przybiera formę owalu lub koła, aw tych miejscach nie rosną włosy.

Pasożyt. Spowodowana przez pasożyty roztoczy. Obszarach dotkniętych mieć chropowatość i szorstkość skóry.

objawy

Mieszków włosowych przejawia się w postaci pęcherzyków o przeciętnej wielkości. Kształt tych miejscach przypominają stożek. Wokół pęcherza jest prawie zawsze obserwuje się czerwonawą obrys, co wskazuje, że w procesie zapalnym. W większości przypadków, osoba nie odczuwa ból lub swędzenie. Choroba postępuje w ciągu 2-5 dni. Następnie pęcherzyki wybuch, rana wysycha na tym etapie możliwe jest swędzenie i łuszczenie się.

Podczas gdy wnętrze mieszków włosowych tworzy gęstą pryszcze podskórne, mogą powodować ból. Jednostki te mają również obręcz zapalenia, ale jest mniej zauważalne. Jeśli formacja na ciśnienie, to pęka, uwalniając ropę i nieświeży oddech. Następnie, rana goi tworząc skorupę, ale najbardziej nieprzyjemny i bolesny okres procesu dojrzewania jest ludzkie strony podskórnej.

Choroba u dzieci

Choroba ta jest bardzo niebezpieczne dla dzieci w wieku niemowlęcym. Progresja choroby zwykle wywołują bakterii na skórze. Choroba objawia się w postaci pęcherzyków wypełnionych płynem białego lub czerwonego.

Jeśli rodzice zauważysz te objawy u dzieci, powinni szukać natychmiastowej pomocy medycznej. W dużej mierze to choroba jest traktowana metod ludowych takie jak olejek z drzewa herbacianego. Takie rozwiązanie smarować dotkniętych miejscom kilka razy dziennie.

diagnostyka

Uważa się, że choroba ta nie jest niebezpieczna – jest to mylące. Bardzo ważne przy najmniejszym znakiem odnoszą się do specjalisty, to diagnozuje zapalenie mieszków włosowych skóry głowy, przyczyny i leczenie określa, zgodnie ze stadium choroby. Terminowe terapia medyczna pomoże wyeliminować chorobę szybciej.

Jeśli objawia zapalenie mieszków włosowych, ważne jest określenie jego inicjatora, jak również możliwych chorób, które mogą prowokować jej powikłań. Dermatolog sprawia badanie pacjenta, wykonuje Dermatoskopia wykonuje ogrodzenia wydzieliny z trądzikiem do zbadania. Taka analiza pozwala na określenie charakteru choroby i jej sprawczy czynnik, ta metoda pomoże Ci wybrać odpowiedni leczenia i terapii.

Jak pozbyć się tej choroby?

Leczenie farmakologiczne jest znacznie bardziej skuteczne, jeśli pacjent jest walka z chorobą zaczyna się we wczesnych etapach procesu zapalnego. Chociaż obecnie szeroko stosowane i leki przeciw tej ciężkiej choroby, jak głębokie zapalenie mieszków włosowych skóry głowy. Istnieją następujące algorytm leczenie:

 • Uformowany plamy i głowy powierzchnia musi być przetwarzane preparaty antyseptyczne (alkohol salicylowego lub kamfory (2% roztwór), zieleń brylantowa, „Fukortsin”).

 • Duże skupisko głębokiej trądziku specjalisty otworzył następnie potraktowaniu roztworem antyseptycznym.
 • Aby się o uzdrowienie następuje szybko, użyj specjalnej maści, który obsługuje zmienioną chorobowo skórę kilka razy dziennie (na przykład ihtiolovaya maści).
 • Jeśli choroba jest trudna, ekspert mianuje specjalnego kuracji antybiotykowej, w oparciu o badania ciekłych pęcherzyków.
 • W niektórych przypadkach, leki stosowane w celu podniesienia odporności.

Aby bez blizn skórnych, lekarz przepisuje fizykoterapii, ale dopiero po choroba będzie odwrotu.

Zapalenie mieszków włosowych skóry głowy: leczenie środków ludowej

Wiele osób traktuje taką chorobę w domu. Poniższe przepisy są skuteczne:

 • Wywar z rumianku.
 • Mieszanka ziół.
 • Woodruff.
 • Napar z mniszka.
 • Napar z łopianu.

Jak przygotować takie mikstury?

Tradycyjna medycyna może zaoferować ogromną listę narzędzi, aby pozbyć się zapalenie mieszków włosowych skóry głowy. Takie leki są bardzo łatwe do przyrządzenia w domu.

W celu przygotowania bulionu rumianku bazie należy wziąć łyżkę kwiatów i roślin wypełniają jednego litra wrzącej wody. Po podstawki pozwolisz. Uzyskany roztwór przetrzeć zabrudzoną skórę.

Ziołowe wywaru poszkodowanym dzika róża jagody i kaliny około 150-250 g, są dodawane do 150 g pokrzywy i 25-50 g kory orzech. Wszystko napełnić wodą i wymieszać, umieścić w ogniu i gotować przez 7-9 minut. Ten bulion powinien rozstrzygnąć, po dodaniu go do twarogu lub miodem, mieszane i zrobić maski. Metoda ta jest dość skuteczny w leczeniu zapalenia mieszków włosowych. Procedura odbywa się 2-3 razy dziennie przez 10-15 minut.

Do leczenia użycie mazi Woodruff, przygotowanej z liści, procedura jest wykonywana jako opatrunków nakładki, kilka razy dziennie.

Wywar z mniszka lekarskiego są wewnątrz 2-3 filiżanek dziennie. Aby go przygotować, trzeba wziąć liści i korzeni roślin, mielonego i zalać wrzątkiem. Jest to świetny sposób, aby traktować wewnętrzne zapalenie mieszków włosowych.

Napar z łopianu podjęte 3-4 razy dziennie. W celu przygotowania powinien być kruszone korzeń, napełnić go litra wrzącej wody i odstawiono. Odcedzić i ostudzić.

Tradycyjna medycyna dzisiaj – dość powszechną metodą leczenia ogromnej liczby chorób.

Jak zapobiec ponownemu pojawieniu się choroby?

Innym ważnym czynnikiem w leczeniu takich chorób jak zapalenie mieszków włosowych skóry głowy, profilaktyka. Terminowe środki, aby zapobiec rozwojowi choroby. Główna zasada – osobista higiena skóry głowy i włosów.

Kiedy widzisz nawet niewielkie rany na skórze, muszą być traktowane z antyseptycznym lub środkiem dezynfekującym. Dużo uwagi poświęca się tej procedury powinny być mężczyźni po goleniu łysy.

wniosek

Choroba ta, jak zapalenie mieszków włosowych skóry głowy, jest to konieczne do leczenia, jego skutki mogą mieć zły wynik, a jeśli towarzyszy nawet jakiejś choroby, to może poważnie skomplikować sytuację. Konieczne jest zatem przy najmniejszym objawów, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Specjalista dermatolog posiadać pełny zakres badań, należy przeprowadzić analizę krwi, jak również płynu zawartego w blistry. Takie dane pomogą w łatwy sposób zainstalować objawy i rodzaj choroby i odebrać niezbędne leki do leczenia.