753 Shares 4670 views

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego: choroba zwyrodnieniowa stawu barkowego

Choroba zwyrodnieniowa stawu barkowego – choroba ze zmianami w łącznej tkanki łącznej. Podczas przesuwania chrząstki pełni funkcję przepustnicy. Praca ta zmniejsza nacisk na powierzchniach współpracujących z kości, które nadaje im soft przesuwnych obok siebie.


Chrząstka stawowa składa się z tkanki łącznej. Przez całe życie, od obciążeń stałych i tarcia podczas przesuwania włókien mięśniowych zużywają się, rannych i zniszczone. W młodym wieku osoby są dobrze odrestaurowany, ale w ostatnich latach proces ten staje się coraz trudniejsze z powodu różnych naruszeń krovoobespecheniya. tkanki chrzęstnej stopniowo wyczerpane. Prowadzi to do tworzenia się takich chorób, jak choroby zwyrodnieniowej stawu barkowego.

Objawy choroby objawia się dość wyraźnie. Jest stan zapalny, obrzęk i ostry ból. Choroba towarzyszy naruszenie ruchów kończyn podczas odwodzenia ramienia do strony istnieje silny ból. W zależności od nasilenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów ma kilka stopni, z których każdy charakteryzuje się poziomem stawowej wyczerpywania tkanek.

Zapalenie kości i stawów stawu barkowego 1 stopień – to początkowe stadium choroby. Spadek elastyczności chrząstki. Tkanka łączna jest rozluźniona i złagodniał. Choroba przejawia się w następujących objawów: ból, obrzęk, sztywność ruchu. Oczywiście, ważne jest, że choroba została zidentyfikowana na tym etapie, gdy szkoda jest jeszcze małe, więc leczenie jest bardzo skuteczne.

Zapalenie kości i stawów stawu barkowego stopień 2, znamienny przez tworzenie pęknięć i erozji. tkanki chrzęstnej jest odprowadzana i złagodniał. Nie razvoloknenie warstwy powierzchniowej. Uszkodzenie nie jest jeszcze dotknęła najgłębszych części chrząstki i kości. U ludzi występują wszystkie objawy zapalenia.

W trzecim etapie na erozję i szczeliny pogłębia, zespoły rozsianego podchrząstkowej kości. Wystąpienia zakłóceń przerost chrząstki i kości. W czwartym etapie, jest wykrywane za pomocą widocznego odkształcenia odsłonięcie kości.

Niestety, do tej pory, choroba zwyrodnieniowa stawu barkowego nie można wyleczyć całkowicie. Ale patologiczne zmiany chrząstki mogą zostać zawieszone. Leczenie tej choroby jest przeznaczony przede wszystkim do zmniejszenia bólu i usuwania procesu zapalnego. Jeśli choroba nie jest uruchomiony i jest na wczesnym etapie – może pomóc zwykłych tabletek paracetamolu. Jeśli choroba postępuje, niesteroidowe leki przeciwzapalne są przypisane. Najbardziej znanym z nich – narkotyki „Nimesulide”, „naproksen” i „Diklofenak”. Są one na celu nie tylko eliminuje ból, ale również znacznie zmniejszyć stan zapalny w stawie. Jeśli choroba zwyrodnieniowa stawu barkowego dotknął kości i chrząstki znacznie rozcieńczona, a następnie dokonać wewnątrzwspólnotowej blokadę. W tym przypadku wprowadzone bezpośrednio do stawu kortykosteroidami.