782 Shares 2716 views

Najsłynniejsze megality Rosja

Zagadki pozostawione przez potomków starożytnych cywilizacji z przeszłości, nadal pozostają nierozwiązane kategorii. Trudno nawet wyobrazić sobie, jak wiele tajemnic przechowywane nieprzeniknione lasy i góry na naszej planecie. Naukowcy od dawna zmaga się z ogromnymi obiektów wskazówką przeznaczenia, kamienie węgielne, które były – megality. Budynki te znajdują się na całym świecie, a archeolodzy podniesione więcej niż jedną wersję, jak i dlaczego były te niesamowite konstrukcje zbudowane z ogromnych głazów, że nawet tylko Budge nie jest możliwe. Nasz kraj może poszczycić się takimi budynkami. Oczywiście, megality Rosji nie jest tak dobrze znany jako angielski Stonehenge, ale nie mniej tajemniczy. W tym artykule zebraliśmy najsłynniejszych megalitycznych budowli znajdujących się na terytorium Rosji.


Megality – co to jest?

Wszelkie badania tajemnic zaczyna się z terminologią, więc musimy się dowiedzieć, co jest rzeczywiście megality. W połowie XIX wieku angielskiego odkrywcy po raz pierwszy wprowadził nowy termin, który charakteryzuje się dużą grupą budowli okresu późnego neolitu. Przetłumaczone z greckiego megalitu oznacza „wielki kamień”, który pozwala na użycie tego terminu w dość szerokim zakresie.

Klasyfikacja megalitami

Pomimo faktu, że miejsce wielu megalitycznych budowli wciąż są badane przez archeologów, byli w stanie sklasyfikować te struktury. Tradycyjnie, są one podzielone na dwie grupy. Pierwszym z nich jest megality, które zostały zbudowane z surowych bloków kamiennych prawie. Są one jeden duży kamień został umieszczony na innym, w ten sposób tworząc ściany i dach. Takie zabytki architektury zostały zachowane w dużych ilościach na całym świecie, czasami przedstawiane labirynt skał lub grupę głazów z petroglify osadzonych. Kultura, która pozostawiła takich zabytków, naukowcy nazywa megalitycznych.

Druga grupa megalitów wielkiego zainteresowania archeologów. Struktury te nie mogą być uznane za niegrzeczne, a ich celem nie jest zdefiniowana tak daleko. Najczęściej starożytnych megality są sprzęgło dużych bloków, w niektórych przypadkach ponad sto ton wagi. Są starannie przetwarzane i ma wyraźny kształt geometryczny. Każdy blok jest doskonale przystosowana do drugiego, więc różnica między nimi jest trudne nawet trzymać noża ostrza. Zaskakująco, to jest zwykle kariera gdzie mogły być produkowane takie ogromne kamienne bloki, położony kilkadziesiąt kilometrów od placu budowy. Jak starożytni ludzie przeniósł je, nieznany do tej pory. Oprócz źródeł pisanych nie zachowały się nawet wzmianki o technologii przetwarzania megalitów oraz powołanie większości budynków. Z tego powodu naukowcy nieustannie popychając nowe wersje.

Powołanie megalitów

Archeolodzy i historycy nie mogą dojść do porozumienia w sporze o powołaniu struktur megalitycznych. Większość z nich uważa, że megality z pierwszej grupy były głównie stosowane jako komór grobowych. Wokół tych budynków często popełnił rytualne ceremonie, a później pojawił się pierwszy kamień obserwatorium. Zostali obserwacji ciał niebieskich, obliczone przesileń i przeprowadzono kalendarz księżycowy. W wielu megalitycznych budowli archeolodzy odkryli różne narzędzia kamienne, które przyczyniły się do obserwacji, ale na małych bloków stosowane wzory na niebie w różnych porach roku.

W drugiej grupie, megality naukowcy często twierdzą. Struktury te przypominają już mieszkań, bo czasami te blokuje pewne podobieństwo miast zostały rozplanowane. Ale co technologia pozwoliła ludziom żyć jak budownictwo, naukowcy nie wiedzą. Wiedzą jedno – prymitywne narzędzia było po prostu niemożliwe, aby obsłużyć tak głazy (wiele z nich ma płaski kąt dziewięćdziesięciu stopni), a nawet więcej, aby przenieść je. Rosyjski megality są najczęściej reprezentowane jest druga grupa budynków. Znajdują się one w różnych częściach kraju i są dostępne nie tylko dla wypraw badawczych, ale także dla tych, którzy lubią zagadki z przeszłości i stara się połączyć tajemnice ukryte w głębi wieków.

Tajemniczy Diabelski kopiec: opis

Stone Town w regionie Perm przez kilka dziesięcioleci, jest główną atrakcją tego regionu. Dziewięć lat temu, został uznany za pomnik przyrody i krajobrazu tu zaczął jechać zorganizowanych grup turystów. Co jest kopiec Diabła?

W górnej części grzbietu znajduje Rudyansky Śpiewaj miasto zbudowane z kamieni. Istnieją ogromne obszary, wąskie uliczki i domy squat. Aby przejść z jednej części miasta do drugiej jest możliwe przez piękne łuki, w samym centrum osady idzie szeroką aleję. Stone Town położony jest na wysokości 526 metrów, oferuje niezwykle piękny widok tajgi, dotarł do podnóża gór.

W niektórych częściach tego wspaniałego miejsce masywu skalnego jest cięte przez szczeliny do 12 metrów, wiele z nich ma płaską strukturę, a jeśli wykonywane przy pomocy lasera. Kamienie, które stały się podstawą Diabeł rozliczenia są płyty z piaskowca kwarcowego. Z biegiem lat, pod wpływem wiatru, wody i słońca, wiele grudek wziął dziwaczny kształt. Turyści oceniane tu żółwie, szczury, uszczelki i wiele bożków, które są teraz są jedynymi mieszkańcami wspaniałego Stone Town.

Przybywając na Ferris rozstrzygania o każdej porze roku. Nie zawsze jest to miłe zaskoczenie, szczególnie lubiący turystów cieszyć się tym miejscem w kolorach jesieni. Następnie miasto nabywa pewną żywotność i wydaje się zupełnie do zamieszkania. Specjalna piękno jest różny w zimie, kiedy śnieg czapki wiszą nad ulicami i kamiennymi dachami „domów”.

Legenda o pochodzeniu Czarcim fortu

Miejscowi chętnie opowiedzieć legendę o tym, jak pojawił się las w Stone Town. Raz był bogate miasto i jego mieszkańcy byli zadowoleni, a ich władca – mądry i tylko król. Ale jedno jest zasmucony serca wszystkich mieszkańców miasta – córka króla urodził się ślepy i nie widział otaczające piękno. Raz w osadzie pojawił czarnoksiężnika, który obiecał wyleczyć młodą księżniczkę. Ale jak tylko była w stanie zobaczyć przez zasłonę ciemności, pierwsze światło, całe miasto i jego mieszkańcy skamieniały. Od tego czasu, Stone Town, i stoi w pełnej krasie – Nieruchomości i piękne.

Formacja Stone Town: oficjalna wersja nauki

Oczywiście, legenda kopca Diabła bardzo piękne, ale w rzeczywistości historia powstania tego pomnika przyrody jest znacznie bardziej prozaiczny. Naukowcy odkryli, że kilka milionów lat temu w miejscu Stone Town było koryto. Że zrobiła te wspaniałe łuki, tuneli i dróg. Niestety, dla tych, którzy szukają w ślady regionu Perm starożytnych cywilizacji, kopiec diabła nie została utworzona w wyniku działalności człowieka. Ale to jest nie mniej atrakcyjne i piękne. Każdego roku, tu coraz więcej turystów, a nawet odbywają Wszechrosyjskiego konkurencji wspinaczki.

Megality Syberia tajemnica Mountain Shoria

Na południu regionu Kemerowo ułożone megality Mountain Shoria, które są przedmiotem ożywionej dyskusji, rosyjskich naukowców. To miejsce, naukowcy są zainteresowani w czasach radzieckich, ale większość dróg prowadzących do Mountain Shoria następnie zostały zablokowane przez punkty kontrolne. W tym obszarze nie było miejsca zatrzymania, a do odkrywania megalith nie było możliwe. Na początku lat dziewięćdziesiątych, naukowcy dokonali kolejną próbę zbadania tajemniczych grudek, ale upadek Związku Radzieckiego długo karani badacza. Po tym wszystkim, możliwości finansowe, aby zebrać archeologów wyprawach nie było.

Dwa lata temu, dzięki entuzjasty Gieorgij Sidorov ekspedycji badawczej został zmontowany, który wszedł właśnie do sensacyjnych wniosków o megalitów Mountain Shoria.

Te wyprawy Sidorova

W różnych częściach gór, naukowcy odkryli, megalityczne budowle niesamowitej wielkości. Jedna ze ścian miała dwieście metrów długości, a jego bloki ważą około tysiąca ton. Wiele głazy były wielkości dwudziestu metrów od siedmiu metrów, ze ścianami wykonanymi z nich, znajduje się na wysokości tysiąca metrów. Trudno sobie wyobrazić, jak megality doszedł do takiej wysokości.

Ich leczenie wywołało naukowcom prawdziwą radość, ponieważ prawie wszystkie grudki mają wyraźny kształt geometryczny, a wiele doskonale dostosowane do siebie. Na szczycie jednej ze ścian, naukowcy zauważyli ślady stopienia skał. Podobny efekt jest spowodowany jedynie reakcje termojądrowe, które ponownie doprowadziły mnie do idei archeologów pozaziemskich struktur pochodzenia.

W pewnej odległości od ściany z członków ekspedycji zobaczyłem kolejną niesamowitą budynku. Wykonana jest na dużym kamiennym fundamencie i jest okrągła struktura pionowych megalits. Obok głównego budynku bloki rozrzucone są pewne, to malowanie przypomina zniszczenia, które nastąpiły w wyniku potężnego wybuchu.

Co zaskakujące, wszyscy członkowie wyprawy powiedział, że kompasy o megalitów zaczął odbiegać od kamieni. To jest przypisane do działania ujemnego pola magnetycznego. Ale tu, gdzie to może potrwać naukowcy jedynie spekulować. Sam Georgi Sidorov przylega do wersji Syberia była rodowa siedziba całej ludzkiej cywilizacji. I to właśnie tu mieszkał narody mają niesamowite technologie, które zniknęły w wyniku kosmicznej katastrofy. Wielu naukowców uważa, że megality Rosji mogą być starsze niż egipskie piramidy czy miastami duchów Peru. I jednoznacznie bloki w Mountain Shoria są największe z nich znajdują się na naszej planecie. Według wstępnych szacunków, megality niektóre ważą ponad cztery tony. To odkrycie może zrewolucjonizować sposób dobrze naukowców o przebiegu ludzkiej historii. Ale, niestety, że te fakty przestraszyć współczesnego świata naukowego. Po konstruowania struktur megalitycznych nie pasuje do znanych zabytków. opinia publiczna tak nie spieszy się dostarczyć dane z wyprawy Sidorova. Entuzjaści później planują zebrać kilka grup inicjatywnych i nadal odkrywać Mountain Shoria.

Miejsce mocy – Góra Pidan

Mountain Pidan w Primorye jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w Rosji. O jej wielu legend i góry magiczna energia nie może tłumaczyć aż żadna z grup badawczych.

Pidan to dwie godziny jazdy od Władywostoku i wznosi się nad morzem na jeden tysiąc trzysta metrów. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża tutaj, aw sezonie na torze można znaleźć na tych samych setek czasowych turystów chcących spędzić cały dzień na tej trudnej drodze. Co przyciąga tak wiele osób tutaj? Wiadomym jest, że rośnie Pidan raz, wiele z nich jest „przywiązany” do góry i szukać tu co roku, a czasem dwa razy w roku.

Historycy mówią nam, że w piątej do siódmej wpne u podnóża gór mieszkał cywilizacji Bohai, ma niesamowitą wiedzę. Obecnie istnieje kilka wariantów nazw pochodzenia góry, ale naukowcy uważają, że wyrażenie „kamienie rzucane przez bogów”. Według legendy, bogowie rzucił garść kamieni Bohai wojowników konkurujących w siłę i zwinność. Ale to wszystko jest legenda, ale faktycznie Pidan wypełnione tajemniczą zagadkę, które pobudzają umysły naszych współczesnych.

Zgodnie z góry, naukowcy odkryli duże jezioro z leczniczą wodą, pomaga zdobyć siłę i zmęczenie. Aby dostać się do jeziora jest dość trudne, ale każdy turysta może popływać w górski wodospad i pić wodę ze strumieni prowadzących w dół zbocza. Woda jest tutaj zaskakująco czyste i smaczne, ale to naprawdę dodaje siły (wg trasy).

Much megality odsetki według stopy i na zboczach Mount Pidan. Legendy mówią, że Bohai na szczycie znajdował się kryształ, który może pójść w górę tylko kapłani. Zostało to wyraźnie obserwował Maorysów – pięć-metrowe kamienne posągi w wysokości dwudziestu siedmiu sztuk. Jednakowo odległe są od siebie oddalone i otoczony murem gładkich kamiennych bloków. Każdy miał wiele Maori straży człowieka, który był przywiązany do energicznie kamiennych idoli i posłuszny jego woli. W przypadkach, gdy ktoś obcy wszedł przez góry, Maori zaczęła świecić i brzęczeć. Jednocześnie w poszukiwaniu przestępcy stał na straży, nie miał litości i może przemknąć ptaka na stokach. Każdy, kto wszedł na szczyt bez zezwolenia, został skazany na śmierć. Do dziś szczątki ściany i jeden u podnóża Maorysów. Drugi idol jest w drodze na szczyt, to mówi, że przed nim jest krystalicznie było.

Przez niego, bogowie mówił do księży Bohai, pouczeni i pomagał im. Ale raz wzięli kryształ i przestał rozmawiać z kapłanami. Maori zdrętwiały, a ich moc osłabiony. Sąsiednie plemiona skorzystał z sytuacji i całkowicie zniszczył starożytną cywilizację Bohai.

W drodze na szczyt wielu turystów obejmuje bezprecedensowy uczucia – niektórzy boją, inni euforię, a trzeci i wszyscy nie mogą wspiąć się na górę. Takie przypadki zdarzają się często, to powiedział, że wzrost musi przestać. Następnym razem, być może sytuacja się zmieni. Ci, którzy są „góra trwa” oczekuje tylko niesamowity widok. Dookoła znajdują się duże i małe dolmeny i ofiarny ołtarz jest na samym szczycie, w którym chcesz mieć pewność, aby zostawić jakąś rzecz, dzięki bogom.

Każde wejście na Pidan daje dużo emocji i energii, ale to nie zawsze jest bezpieczne. Często, zwłaszcza o zmierzchu, turyści spotykają latającego człowieka. Jest to dość duży stwór z owłosionych nóg i webbed skrzydeł. Harm nie doprowadzić go do ludzi, ale to powoduje uczucie strachu i paniki. Być może tak jest, i wyglądało starożytnych strażników górach Pidan.

Gdzie jest Mount Vottovaara?

Karelia jest ulubionym miejscem ufologów, historyków i archeologów. Oto jak magnes ściąga różnych przygód, którzy są gotowi wydać na bagnach Karelski przez wiele miesięcy, aby znaleźć jakieś nowe tajemnicze miejsce. Najbardziej malownicza i mistyczne narożnik Karelia stała się Góra Vottovaara. Jest częścią gór w dzielnicy Muezersky i jest miejscem magii i tajemniczych sił.

Kiedy w pobliżu plemiona górskie mieszkali starożytny Sami. Ich kapłani Noida posiadał nadprzyrodzone moce i pomógł jego ludzi do przetrwania w trudnych warunkach środowiskowych. Wiadomym jest, że Noida to siła woli podporządkować dużych grup ludzi i zachęcić ich do niczego. Nawet radzieckie tajne służby starał się wejść w posiadanie wiedzy Noida, ale nie były w stanie to zrobić. Ich rytuały kapłani pracowali na Vottovaara górskim z wykorzystaniem Sade – ogromne zaokrąglone głazy stojące w najdziwniejszych miejscach gór. Zaskakująco wiele megality mieć ciężar kilku ton i prawie balansuje w przepaść. Ale oni są na swoich miejscach od tysięcy lat.

Naukowcy są zaskoczeni, że na górze Vottovaara nie żyją ptaki i zwierzęta, a wiele z jeziora jest całkowicie martwy. Wszystkie drzewa są wygięte i skręcona dziwaczny sposób, a po ostatnim pożarze, wyglądają trochę złowieszczo. Nie licz na górze i na sprzęcie. Ona jest ciągle odmawia, i ludzie tam są najbardziej niesamowite rzeczy. Wiele słyszy głosy duchów, zdolności paranormalnych i uzyskać niesamowity początek przepowiadania przeszłości.

Najciekawsze miejsca w górach są seids, kamienne schody z etapów trzynastu, kończące się na klifie, a także niezwykły czarny pit otoczony gładkich głazów geometrii.

Z wielkim zainteresowaniem jest tzw amfiteatr. To oznacza prawie regularny kształt bagniste podłoże środkowym małym jeziorem. Amfiteatr znajduje się na górze Vottovaara górskich, gdzie powinno się uzyskać turystów.

Megality rosyjskie zaskakujące i, niestety, wciąż słabo poznane. Ale dzięki entuzjastom, one zyskują na popularności z każdym rokiem. Te miejsca mocy pozostawione przez naszych przodków, którzy posiadali niesamowitą wiedzę, utracone przez wieki. Badanie megalitów pozwoli lepiej zrozumieć, kim jesteśmy i skąd pochodzimy na świecie.