804 Shares 4705 views

W przeddzień Wszystkich Świętych, czyli ile Halloween

Zanim zadasz pytanie o jaką liczbę Halloween, zastanów się, co to jest. Więc to nowoczesne wakacje, które przybyło do nas z tradycji starożytnych Celtów Szkocji i Irlandii. Jego prototyp powstał w wyniku pogańskiej celebracji Samhain (przetłumaczonej jako "późne lato"), która później stała się nazwą miesiąca listopada. Były to święta dla wszystkich ludów żyjących na Wyspach Brytyjskich i były związane z nadprzyrodzonym, ponieważ w noc obchodów drzwi otworzyły się pomiędzy światami (żywy i martwy), a inne światowe siły mogły łatwo znaleźć się w naszym świecie. Później będzie Halloween, którego liczba przypadnie na Saiman.


Aby nie odczuwać nieprzyzwoitych gości, Celtowie kładli się na skórach zwierzęcych, a na ulicach zostali spaleni, poświęceni, zostawili różne słodycze w pobliżu domów, aby uspokoić dusze zmarłego. Dynia była symbolem końca lata, ale jednocześnie służyła do odstraszania duchów przez ogień, który został rozpuszczony wewnątrz niego.

Postrzeganie ludzi Samayny jako ciemnego święta, związane ze zmarłymi, zostało rozpowszechnione przez mnichów chrześcijańskich. Tak więc, dwa wieki po Dniu Wszystkich Świętych, wspomniał o tym w swoich dokumentach.

W ósmym wieku Święto Wszystkich Świętych stopniowo zaczyna zastępować Samhena z powodu penetracji starożytnej kultury obrzędów katolickich. Tak powstałe rudymenty Halloween.

W ten sposób, ujawniając pytanie o jaką liczbę Halloween, należy zauważyć, że ta uroczystość odbywa się w nocy z trzydziestego pierwszego października do pierwszego listopada. Tradycyjnie jest obchodzony w krajach anglojęzycznych, ale ostatnio rozprzestrzeniał się w krajach WNP i Europie. Do dziś odbywają się rytuały odpoczynku dusz zmarłych w Irlandii i Szkocji , a także w noc Halloween Wiemy już), zwyczajowo jest opowiadać legendy o przodkach.

W osiemnastym wieku tradycja prosiła o słodycze w tym święcie. Więc dzieci wkładały kolorowe maski i poszły do różnych ludzi, żądając od nich ucztę. Pod koniec XIX w. Pojawił się zwyczaj składania kostiumów do gry.

Należy powiedzieć, że istnieje kilka regionalnych różnic w obchodach Halloween. Jeśli więc w Irlandii ta uroczystość ma charakter rytualny, towarzyszy mu kultywowanie pożarów i oddawanie hołdu, wówczas w tych krajach, w których nie ma żywotników potomków Celtów Starożytnych, ma on charakter handlowy.

Biorąc pod uwagę liczbę Halloween, należy zauważyć, że identyfikując go z Saymanem, 31 października, potomkowie Celtów składają ofiary przodkom i bogom. Rytuały, które odbywają się tego dnia, od dzieciństwa, przyzwyczaili do faktu, że zło musi być pogodzić, a czasem nawet współpracować, oddawać hołd.

Zatem ustalając liczbę Halloween możemy stwierdzić, że ten festiwal sięga XVIII wieku, kiedy starożytni Celtowie, spotykając się z zimą, przeprowadzali różne uroczystości, aby uspokoić złe duchy, które w ich opinii przyszły na świat Przez drzwi otwarte w nocy z pierwszego listopada.