687 Shares 3598 views

Dlaczego oddawania krwi na RW? Jaki rodzaj badań, i do kogo jest to konieczne?

Dość często podczas konsultacji z lekarzem lub na walnym badania lekarskie pacjentów zaleca się, aby oddać krew na RW. Jakiego rodzaju analizy? Dlaczego przeprowadzenia tego badania? Jakie choroby mogą być diagnozowane z tego testu? Są to pytania, wiele osób zainteresowanych.

Krew na RW – co to jest?

Analiza ta jest znanym lekiem o nazwie Wasserman. Takie testy są wysoce specyficzne i jest używany przez lekarzy do diagnozowania syfilis. Znaczenie badań jest nie do przecenienia, ponieważ pozwala diagnozować chorobę we wczesnym stadium jego rozwoju, gdy nie ma widocznych objawów zewnętrznych.

Ponadto reakcja Wasserman daje lekarzowi możliwość ocenić, jak zachowuje się agresywnie (krętek blady Treponema) i, odpowiednio, w celu określenia tempa progresji choroby.

Którzy potrzebują do oddawania krwi na RW?

Jaki rodzaj testów, to jasne, ale dla których wymagana jest taka analiza? Naturalnie, jest ona wykonywana przy najmniejszym podejrzeniu dla kiły. Na przykład, krew musi przejść pacjentowi wysypka na błonach śluzowych i na skórze o nieznanej etiologii, w nietypowej wylocie z układu rozrodczego.

Analiza RW krwi, HIV wykonywane po przypadkowej niezabezpieczonym stosunku, gwałty itp. D. Badanie to wymagane przygotowanie pacjentów do hospitalizacji. Zaleca się również, gdy planuje się ciążę. Nawiasem mówiąc, kobiety w ciąży również przeprowadzić ten test, jak syfilis w tym przypadku jest bardzo niebezpieczne nie tylko dla matki, ale także dla dziecka.

Badanie to jest również obowiązkową częścią badań lekarskich pracowników w niektórych zawodach, takich jak kucharzy, fryzjerów, kosmetyczek, personel medyczny, etc. Analiza pacjentów z regularnie kiły (w tym postaci wrodzonej) w celu określenia, czy wpływ na leczenie.

Jak przygotować się do oddawania krwi?

Krew do badań laboratoryjnych są pobierane z żyły. Dla wiarygodności wyników badań trzeba odpowiednio przygotować. Po pierwsze, warto zauważyć, że dostawa krwi na RW jest wykonywana na czczo (ostatni posiłek powinien być przez 6-12 godzin przed analizą). Dlatego procedura jest zwykle przypisane do rana – w większości klinik i laboratoriów, pobieranie krwi odbywa się od 7 do 11 rano.

Zanim jakakolwiek krew w żadnym wypadku nie może być palenie tytoniu, picia kawy. Dzień przed zabiegiem jest porzucić zbyt tłustych potraw i alkoholu, ponieważ może to wpłynąć na dokładność wyniku.

Wyniki badań dla RW i jej wartości

Oczywiście, wyniki analizy powinny być traktowane do lekarza – specjalisty wie dokładnie, co dać krew na RW, co to jest. Niemniej jednak informacje są dostępne. W nieobecności badanego zakażenie będzie ujemny (w postaci ikony będzie „-”).

Jeśli chodzi o reakcję pozytywną, to mogą być wyświetlane w różny sposób. Postać z rezultatów takiego stanu jest oznaczony przez jeden, dwa, trzy lub cztery zalet. Trzy lub cztery „+” – to jest dodatnia lub silnie dodatnie reakcji, co oznacza, – leczenie powinno rozpocząć się natychmiast.

Ale „+” i „++” mogą potwierdzić obecność choroby i wyników fałszywie dodatnich. U tych pacjentów zaleca się powtórzenie analizy ponownie. Fałszywie dodatnie reakcje są często obserwowane u pacjentów, którzy nadużywają alkoholu lub narkomanów. Ponadto, badania serologiczne krwi mogą być uszkodzone ciężkiego zapalenia, chorób onkologicznych, takich jak infekcje (wirusowe zapalenie wątroby), a także w okresie ciąży i cukrzycy.