463 Shares 6682 views

Sól w moczu dzieci. Co robić?

Mocz – naturalny produkt odpadowy ciała wydzielanego przez nerki. Ten płyn fizjologiczny zawiera wiele substancji chemicznych, w tym sole. Dostać w swoje ręce na wynikach badań, wiele matek są zaniepokojeni dużą zawartością soli w moczu dziecka. Ale obecność soli nie wykazuje objawów chorobowych, zwłaszcza jeśli są one wykrywane tylko raz. W tym przypadku analiza nie można traktować jako orientacyjne. Jeśli sole regularnie wykryte, to może być związane z chorobami układu pokarmowego i nerek.


Nie bój się i panika jeśli okaże soli w moczu dziecka. to jest często związane z niedożywieniem. Nasze nerki filtrować cały płyn przychodzący do ciała, szkodliwe substancje toksyczne są oddzielone i wyjście je na zewnątrz. Sole w moczu dzieci mogą być spowodowane nadużywaniem substancji, które zawierają guanina lub adenina (A) zasadą purynową. Są one w dużych ilościach zawartych w fasoli, mięsa, śledzia. Buliony podstawie tych produktów zachowują 50% puryny. Część pomidorowym, szczaw, rzodkiewka kwasu szczawiowego może również wywołał odkładanie się soli w moczu dziecka.

Niewielka ilość soli łatwo wydalany. Niektóre z nich jest osadzony na ściankach nerek i dróg moczowych. Depozyty te ostatecznie skraplać i stają się większe. Tak utworzony kamienie, które utrudniają przepływ moczu, zatykanie się kanałów. Proces ten towarzyszy ostry ból w nerkach i bolesne oddawanie moczu. Nagromadzenie się toksyn z powodu niewydolności nerek powoduje chorobę zakaźną. Późne leczenie prowadzi do tego, że ognisko zapalne porusza tkanki nerkowej. Ten etap może spowodować poważne konsekwencje, które będą odczuwalne przez całe życie.

Jako zapobiegawczą powinny przestrzegać diety, który przyczynia się do równowagi stężenia soli w moczu. Konieczne jest również, aby okresowo poddawane badaniom lekarskim. Nowoczesny analizator moczu pozwala na przeprowadzenie badania możliwie jak najdokładniej.

Jeśli dziecko jest karmione piersią, osad soli może wskazywać, że dieta matki zawiera wyżej wymienionych pokarmów. Ale nie powinniśmy zaniedbywać kampanię do lekarza dziecka, ponieważ może to być sygnał z dysfunkcją nerek. W każdym przypadku, należy zdać wszystkie testy moczu lekarza, przechodzą USG i t. D.

Jeśli ilość soli powyżej dopuszczalnego razie, należy stosować do ścisłej diecie. Nefrolodzy w tym przypadku zaleca się całkowicie wyeliminować groch, soczewica, pomidory, szczaw oraz zagęszczonego soku. W ciągu dnia powinno litr wody pitnej (nie mniej), korzystnie filtruje. Gdy stężenie soli osiągnie normalny poziom, codzienne menu dziecka powinny być w pełni sprawdzone i przyzwyczaić je do zdrowej diety zrównoważonej. nie powinien być pozbawiony podstawowych produktów dziecięcych wystarczy do wykonania tego środka. Na przykład, dzień powinien jeść nie więcej niż 100 g mięsa i nie więcej niż 60 g wątroby.