253 Shares 9354 views

Hyundai ix35. Tuning "THE ix35 Hyundai"

Koreański Hyundai ix35 rozjazd sprzedawane w krajach byłego WNP od 2010 roku. W tym czasie miał zdobył sporą popularność, a wszystko dzięki dobrym potencjale technicznym, nowoczesny design i stosunkowo przystępnej cenie. Dziś mówimy o tuningu Hyundai ix35, który pozwala nam na wzmocnienie słabych i podkreślić mocne maszyny.


Charakterystyka maszyny

Hyundai ix35 jest dobre dla ruchu miejskim. Ponadto, może być bezpiecznie napad łatwy droga. Urządzenie jest dostępne w trzech typach silników wysokoprężnych silników: dwie 184 i 136 mocy i jeden z benzyną koni „150”. W połączeniu z urządzeniem zasilającym może obsługiwać 5- lub 6-manualną albo automatyczną skrzynią biegów. model maszyny są zbierane w Republice Czeskiej i na Słowacji.

kierunki dostrajającemu

Hyundai ix35 Upgrade może być na kilka sposobów, w zależności od preferencji właściciela. Ci, którzy chcą się wyróżniać maszyna ze strumienia transportowego, formatuje swoją powierzchowność. Fani najbardziej komfortową jazdę poprawia Auto Salon. Ale ci, którzy lubią dynamiczną jazdę, przede wszystkim przeprowadzić chip-tuning silnika. Nawiasem mówiąc, w kręgach specjalistów tuningu wywołana tylko zakończenie mechanicznej części samochodu. I wszystkie procedury mające na celu zwiększenie atrakcyjności i komfort, zwany stylizacji.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że Hyundai ix35 początkowo dobrze wygląda i jeździ (przynajmniej za cenę), więc przed rozpoczęciem modyfikacji, konieczne jest dokonanie oceny jego zasadności tych środków. Hyundai ix35 przeprowadzenia strojenia należy ostrożnie do samochodu, aby dostać naprawdę ekskluzywny i nie wywołujący. Tylko wtedy, gdy właściwe podejście, można uzyskać zadawalające wyniki.

wnętrze

Ulepszenia wewnętrzne podlegają absolutnie wszystkich wersjach samochodu, bo nawet w najdroższych konfiguracji można znaleźć słabe punkty. Hyundai ix35 niezależne strojenie wnętrze zwykle zaczynają się z wyborem oryginalnych pokrowców na fotele, podłokietniki i instalacja nowego selektora skrzyni biegów blaty i wszelkiego rodzaju chrom krawędzi. Wszystkie te operacje dość trudne do wykonania bez udziału specjalistów. Instalowanie nowego systemu dźwiękowego i nie będzie powodować trudności. Dla pełnego efektu wysokiej jakości sprzętu akustycznego jest uzupełniony przez dobrego wzmacniacza i subwoofera. Wielu fanów bezbłędne radio samochodowe ustawione we wnętrzu swoich wysokotonowe samochodów, które popularnie nazywany po prostu „brzęczyk”. W przypadku modelu Hyundai nowemu ix35, strojenie który rozważamy dzisiaj, istnieje zastrzeżenie: „tweetery” można ustawić tylko w słupkach. Aby wykonać tę procedurę, trzeba starannie wyciąć regularny plastikową okładzinę. Ta operacja może zniszczyć całe wnętrze, więc należy go wykonać ze szczególną ostrożnością. Ci, którzy nie są pewni swoich umiejętności, wskazane jest, aby powierzyć pracę profesjonalistom. W ogóle, jak można zobaczyć w reprezentacji na odpowiednich zasobów informacyjnych Photo, salon strojenie „Hyundai ix35» może być zarówno głębokie i powierzchowne.

elektronika

Samochód był wygodny i bezpieczny, może być wyposażony w dodatkowe innowacyjnych elektroniki. Czujniki ciśnienia w oponach, prędkość DVR ostrzeżenie pułapka, nawigacja, czujniki parkowania – to wszystko i wiele więcej znacznie zwiększy poziom zaufania kierowcy na drodze. Ponadto ci, którzy chcą, aby ich samochód bardziej komfortowy, zaleca się, aby myśleć o podgrzewanej kierownicy. Hyundai ix35 właściciele, wydany po 2014 roku, doświadczenie nie jest to konieczne – opcja z 4,2-calowym panelu wirtualny instrument, część wyposażenia zakładu.

izolacja akustyczna

Powyższe środki strojenia IX35 dla wielu kierowców nieodpowiednich nie można powiedzieć o izolacji dźwiękowej. Fakt, że ochrona roślin koreański rozjazd od hałasu zewnętrznego, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia. Ustawienie redukcji szumów można powierzyć profesjonalistom lub przeznaczyć 2-3 dni i zrobić wszystko samodzielnie. Procedura ta jest całkiem możliwe dla przeciętnego kierowcy, który jest gotów być pacjent ze względu na poprawę ich samochodów.

należy zacząć od sufitu. Pierwszym etapem jest dokładnie usunąć z rury osłonowej. Następnie należy bezwzględnie usunąć paski filcowe zainstalowanych pod nią, które odgrywają rolę izolacji akustycznej fabryka, ale efekty specjalne nie produkują. filcowane paski demontażu czasochłonności takiej procedury i może trwać kilka godzin. Startujący z dachu materiał ochronny powinien być oczyszczony z zastosowaniem rozpuszczalnika. Pozostaje tylko trzymać się dachu specjalnego materiału. Z reguły, jest to 3mm izolacji drgań, które muszą być dokładnie walcowane specjalnego walca, oraz 4 mm splenitis lub filcu. Ci, którzy nie chcą spędzić pół dnia, aby dokończyć czyszczenie dachu, izolację drgań klej między jego pasami. Wtedy to wszystko pokryte warstwą filcu nowy.

Kolejnym krokiem na drodze do cichej kabinie jest izolacja drzwi. Najpierw trzeba zdjąć obudowę i sposób dotarcia do bazy metalicznej, dokładnie odtłuścić go. Następnie wszystko odbywa się według schematu opisanego powyżej: pierwszej izolacji drgań przyklejone, po czym splenitis. Należy zauważyć, że ten z warstwą kleju do stosowania na drzwiach niepożądane, ponieważ klej rozkłada się pod wpływem wilgoci. Splenitis uszczelniacz pozbawiony tego problemu. Wklej drzwi trudniejszy niż dach, jak małe otwory montażowe nie pozwalają na stosowanie dużych kawałków materiału. Wklejone na wewnętrznych drzwiach ramy. Jednocześnie wszystkie dodatkowe otwory w nim powinny być zamknięte. Tam są wklejane tylko drzwi karty vibroplasta i ustawić go w miejscu.

Gdy wszystkie drzwi są gotowe, można rozpocząć przetwarzanie bagażniku podłogowych i wnęki kół. Odbywa się to w ten sam sposób, który został opisany powyżej. Należy zauważyć, że grubość warstwy izolacji akustycznej na podłodze może osiągnąć 4 mm i w pniu nie przekracza 2 mm. Fakt, że w ix35 bagażnika wszystkie części zamontowane są dość mocno. Jeśli przesadzaj z izolacją dźwiękową, bagażnik jest po prostu nie spełniają. Splenitis warstwa na podłodze może osiągnąć 8 mm, oraz w bagażniku nie powinna być większa niż 4 mm. Pozostaje tylko ustalić wszystkie elementy na swoim miejscu. Izolacja hałasu jest jednym z etapów najbardziej pracochłonnych z domu Hyundai ix35 strojenia. Zdjęcie z uaktualnionym dźwiękoszczelną samochodu nie jest widoczny, ale pasażerowie docenią go po pierwszej podróży.

powierzchowność

Kolejnym etapem tuningu „Hyundai ix35» ulepszeń zewnętrznych. Regulować z zewnątrz samochód jest wart i dobrze zrównoważone. Tuning zewnętrzny daje kierowcy wiele okazji, aby zrealizować swoje fantazje, które często odgrywa okrutny żart z nimi. Jeśli nie przesadzić, harmonijny i proporcjonalny do samochodu może zamienić się w coś bez smaku i odpychającego. W internecie można znaleźć wiele zdjęć strojenia „Hyundai ix35», który jest jednak oszołomienie, nie wywołuje emocje.

Pierwsze sterowniki Rzecz zazwyczaj zmieniają koła fabryczne. Wygląda świetnie koreańskich zwrotnice, podkuwają w dyskach tytanu 18- lub 19-calowych. Istnieją również pojazdy tego modelu z 20-calowymi kołami. Zatem korpus maszyny pozwala na zastosowanie szerokiej gamy rozmiarów. Dobrze, bogaty asortyment płyt w różnych kolorach i konfiguracjach pozwolić każdy kierowca, aby wybrać najbardziej odpowiedni model. Dla bardziej spektakularne w nowy zestaw dysków można kupić z ciekawą bieżniku opony.

W odniesieniu do aerodynamiczny body kit, eksperci nie polecam używać go do samochodu. Jeśli zdecydujesz się uciekać do instalowania go, upewnij się, że wybrany element nie zepsuje już miły kształt samochodu. Co jest naprawdę zaleca się zmienić, więc jest kratka fabrycznych. Zamiast tego, że samochód będzie wyglądać świetnie chromowaną kratkę, najlepiej z logo „Hyundai”. Wielu kierowców, zakup nowego samochodu, pierwszą rzeczą, przyciemniane szkło, a ten model – nie jest wyjątkiem. Nie skąpić na tonowanie: tylko jeden, gdzie można dodać. Bad Film szybko wypalić i oddala się od szkła.

Ci, którzy chcą, aby z zewnątrz samochodu jest bardziej agresywny i mocny, zaleca się, aby zainstalować chrom kengurin. Powyższe zdjęcie strojenie ix35 udowadnia, że nie kengurin zdecydowanie psują wygląd maszyny. Można również eksperymentować z różnego rodzaju drobiazgi, takie vetrovikov, lustra, talerze na parapety, listwy, emblematy firmowe, klamki drzwi i otwory maski. Jeśli jest mała podaż wolnej finansów przekształcić samochód nie jest trudne.

Próbując rozróżnić samochód ze strumienia malowania go w nietypowym kolorze – ryzykowne. Jeśli chcesz, aby uaktualnić swój samochód bez drastycznych środków, można spróbować przemalować go w matowym wykończeniu.

optyka

Eksperymenty z optyki są mniej ryzykowne niż z malarstwem. Oto główne warianty ulepszenia koreańskich reflektory zwrotnicy:

 1. Podkładki są zamontowane wzmacniaki konturem górnej krawędzi kierunkowskazy.
 2. Wzdłuż dolnej krawędzi zainstalowanych światła LED lampy obrysowe.
 3. Obiektyw jest podświetlony od wewnątrz za pomocą białych diod LED.
 4. Na masce reflektory ustawione „Angel Eyes” z jasnych lamp wyładowczych.

Wszystkie z opisanych przykładów, z reguły, aby zrealizować złożone. Dokonaj światła bardziej żywe i atrakcyjne, jak to możliwe, a bez odpowiednich umiejętności. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób zdemontować i zmontować światła, wystarczająco inteligentny, aby zobaczyć kilka filmów na ten temat. Całkowita rewizja reflektory mogą wziąć neizoschrennogo kierowca nie więcej niż 6 godzin.

Chip Tuning Hyundai ix35

Ci, którzy nie są zadowoleni z pierwotnego potencjału technicznego samochodu, może dodać kilkadziesiąt koni mechanicznych przez modernizacji chip elektrowni. Chip-tuning "THE Hyundai ix35" dziś jest bardzo popularny. Można to wykonać kilka technik. Najczęstszym rozwiązaniem jest użycie modułu elektronicznego o nazwie V-tech Moc Box. Jest produkowany przez polską firmę V-tech Tuning SC moduł składa się z ośmiu programów kontroli, które mogą być wykorzystywane do optymalizacji osiągów silnika i zwiększenie jego pojemności. Należy zauważyć, że V-tech Moc Box może być używana tylko dla wersji wysokoprężnych o ix35 Hyundai. Jak przeglądów ix35 Chip-tuning (benzyna) z tego urządzenia jest nieskuteczne. Do tych celów stosuje się klasyczne strojenie chipa, który obejmuje ponowne zaprogramowanie elektroniczną jednostkę sterującą i gwarantuje pożądane właściwości dynamicznych.

Warto zauważyć, że przed objęciem chip-tuning, konieczne jest, aby dokładnie przeanalizować stan wszystkich jednostek samochodu. Jeżeli samochód ma pewne problemy, takie jak zatkania filtrów lub silnik nie pracuje prawidłowo, uaktualnienie firmware będzie nieskuteczna. Dlatego najpierw trzeba postawić diagnozę wszystkich systemów samochodu, a potem radzić sobie z nim ulepszeń. Jak przeglądów ix35 Chip-tuning może zwiększyć moc silnika o 12-15 procent. To jest bardzo dobre biorąc pod uwagę, że mówimy o ciężkich zwrotnicy miejskiej.

Dodatkowo, aktualizacja firmware pozwala na:

 1. Pozbądź ogranicznika prędkości.
 2. Dostosuj silnik pod pewnego rodzaju paliwa.
 3. Pełny potencjał elektrowni.

Chip tuning swoje ręce

Chiptuning klasycznie wykonywane reguluje stosunek paliwo cylinder i jego poziom napełnienia. W rezultacie, ponieważ uruchamia silnik niska prędkość jest dobra „haczyk”. Ważne jest, aby zrozumieć, że wraz z poprawą niektórych parametrów może pogorszyć innych. Musimy znaleźć kompromisowe rozwiązanie, w którym silnik będzie działał naprawdę optymalne.

Producenci samochodów leżą w ECU (elektroniczna jednostka sterująca), określonego zestawu programów zapewniających doskonałe działanie wszystkich systemów pojazdu. Jednakże, właściciele Hyundai ix35 », strojenie, które rozważamy, nie zawsze zgadzają się ze standardowymi ustawieniami samochodu. Dlatego niektóre z nich uciekają do chip tuning. Ci, którzy są pewni swoich umiejętności i nie boją się uszkodzić swój samochód, przeprowadzenie ponownego programowania siebie. Algorytm tego etapu w przybliżeniu następujące:

 1. Nabycie programu diagnostycznego dla silnika analizy.
 2. Dekodowanie firmware fabryce samochodów.
 3. Przydział poleceń, które pozwalają przeprowadzić chip tuning silnika.
 4. Sporządzanie tabel kalibracji związanych z zespołami, które daje komputer. To nie jest zbędne do korzystania z oprogramowania do wizualizacji.
 5. Wiążące parametry wymagane dla zestawianiu i uzyskanie mapy kalibracji.
 6. Kalibracja jednostki sterującej.

Ostatnia operacja jest warta rozważenia w sposób bardziej szczegółowy. Jednostka sterująca Kalibracja odbywa się zwykle za pomocą narzędzia o nazwie Hyundai cykliczna. Jest on zainstalowany na komputerze z systemem operacyjnym Windows XP. Po podłączeniu elektroniczną jednostkę sterującą do komputera poprzez K-line-adaptera rozpoczyna proces deszyfrowania. Ta część chip-tuningu konieczne przeprowadzenie zapłonu jest. Gdy nowe dane są całkowicie załadowane w komputerze, należy wyłączyć zapłon, a adapter jest odłączony od komputera. Aktualizacja firmware jest zakończona.

Teoretycznie procedura jest dość prosta, ale w praktyce, chip tuningu ma wiele pułapek. Więc jeszcze raz warto podkreślić, że ponowne programowanie do wykonywania własnej wartości tylko wtedy, gdy jesteś w stu procentach pewni swoich kompetencji. W pozostałych przypadkach konieczne jest, aby zwrócić się do specjalistów. Wykwalifikowany Chip Tuning ix35 będzie znacznie tańsze niż naprawianie błędów po niewykwalifikowany.

wniosek

Tak, dzisiaj dowiedzieliśmy się z wami, co komponenty mogą być strojenie „Hyundai ix35». Jak widać, większość operacji aby poprawić samochód można zrobić samodzielnie. Jednak niektóre manipulacja lepiej jest powierzyć mistrzów. Na przykład, jeśli popełnisz błąd przy instalacji wytłumienie dźwięków w kabinie wystarczy tylko spokój, ale za pomyłkę w chip tuningu może zapłacić osobiste bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.