713 Shares 7760 views

Właściwa dziecko kąpielowy

Właściwa dziecko kąpielowy Depozyt jego zdrowie i dobre samopoczucie.


Kid – to zawsze świeże kłopotach obawy i trudności. Jedną z trudności, które wynikają dla młodych rodziców – jest brak wiedzy o tym, jak kąpać dziecko.

Przygotowanie do zapoznania się z wodą

Wielu lekarzy nie radzę kąpać dziecko aż pępowina jest uzdrowiony, do tej pory najlepiej jest przetrzeć wilgotną ręcznik noworodka. Ale basen jest bardzo przydatne i niezbędne dla dziecka. Dlatego też, jeśli pępowina nie rozkłada się, woda dla dziecka nie jest straszna.

Do sześciu miesięcy, lekarze powinni kąpać noworodka codziennie, po osiągnięciu tego wieku – w ciągu jednego dnia. W łazience, gdzie kąpielowy dziecka powinny być ciepłe, ale nie gorące (około 20-22 stopni).

Dla dzieci w kąpieliskach muszą wanienkę – jest to pierwszy i niezbędny warunek zabiegów wodnych. Duża wanienka może być przerażające i niewygodne. W kąpieli dla niemowląt, nie należy kąpać ani myć rzeczy starsze dzieci. Dodatkowo, przed i po czasie jest konieczne, aby dokładnie procedurę mycia.

Temperatura kąpieli wody dla niemowląt powinien mieć 37 °. Może to być środek za pomocą termometru kupić w aptece. Po dwóch miesiącach, temperatura wody obniża się do 36 ° C. Sprawdź wody można łokieć – jeśli nie gorące, dziecko będzie wygodne.

Pierwsze kilka tygodni niemowląt może kąpieli wywar lub wodę z dodatkiem roztworu nadmanganianu potasu. Kąpiel dziecka powinien trwać 5-15 minut.

Powinien on być następnie owinięty w ciepły ręcznik z kapturem.

Pierwszy kąpielowy

Podczas pierwszej kąpieli głównym zadaniem rodziców – do tego, że dziecko nie bałem. Aby to zrobić, dziecko powinno być owinięte w cienkie prześcieradło i ostrożnie umieścić w wodzie, trzymając głowę. W tym przypadku, delikatnie rozmawiać z dzieckiem. Pierwsze dziecko w kąpieliskach – jest to bardzo ważne, zarówno dla niego i dla ciebie. Więc zrobić wszystko, aby dziecko czują się komfortowo.

Gdy dziecko jest wykorzystywane do wody i nowych wrażeń, stopniowo rozszerzać prześcieradłem oraz pooblivayte dziecko.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak kąpać dziecko, lub jeśli niewłaściwie przeprowadzone procedury mogą zaszkodzić dziecku. Po kąpieli w żadnym wypadku nie wolno pocierać dziecko ręcznikiem i delikatnie obmoknite.

Dziecko do mycia

Skóra dziecka – bardzo delikatna i wrażliwa, z tego powodu trzeba starannie dobierać środki do kąpieli. W żadnym wypadku nie należy używać zwykłego mydła. Kupować specjalnego mydła dla dzieci, nie zawiera barwników, szkodliwych dodatków i innych.

Tak aby nie wysychają skóry dziecka, mydło nie powinno być pozostawione na dziecko na dłużej niż pięć minut. Aby uniknąć reakcji alergicznych, kąpać noworodka może być bez niego, a dopiero z czasem, aby nauczyć się trochę z różnymi środkami.

Co zrobić po kąpieli

Kąpielowa dziecko nie przestać wycierać wodę z organizmu dziecka. Po obróbce wodnej, konieczne jest namaszczę olej lub mleko dla niemowląt. Że jest lepiej dopasowany do Twojego dziecka, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli pępowina nie uzdrowił po każdej kąpieli musi być ponownie przetworzone. Jak to zrobić, a także zwrócić się do lekarza.

Tamponchiki czyste uszy bawełna dzieci. Miejsca, które są najbardziej pocić, a mianowicie, pachy, osioł, umieść kolana, posypać proszku dla niemowląt.

Co trzeba wiedzieć podczas pływania

– W żadnym wypadku nie zostawiaj dziecka bez opieki, nawet na kilka minut.

-Opuskayte dziecko w wannie stopniowo, zaczynając od stóp, tak przywykł do temperatury wody.

-W czas kąpieli trzymać głowę dziecka tak, że tył głowy był w wodzie.

-Suszarka dzieci delikatne i miękkie, więc pierwsze kilka miesięcy życia, mogą być myte bez szamponu.

Kiedy dziecko dorasta, kąpiel może być przekształcony w rodzaju gry, dodając do zabawek do kąpieli. Nie karcić dziecko, jeśli on lub spraye woda nasiąka ciebie. Jeśli nie chcesz, mówić spokojnie i dyskretnie, ale w każdym razie, nie płacz. W przeciwnym razie w przyszłości dziecko może kojarzyć pływanie z negatywnymi emocjami i ta procedura będzie zwrócić się do ciebie i jego męki.