607 Shares 5428 views

Ocena lodówek pod względem jakości i niezawodności: opinie i porady ekspertów

Wcześniej czy później jest potrzeba zakupu lodówki. Ponieważ jest to zwykle drogocenna rzecz, nie jest ona kupowana przez 1 rok. Dlatego przed zakupem pożądane jest zapoznanie się z zaleceniami producentów i nabywców. Warto przyjrzeć się ocenie jakości lodówek pod względem jakości i niezawodności, aby wiedzieć, która marka preferuje, a następnie nie bój się, że w ciągu kilku lat urządzenie przestanie działać.


Liebherr

Niemiecka firma zaczyna oceniać lodówki pod względem jakości i niezawodności (lider rankingu lodówek do oceny jakości i niezawodności liderów). Pierwsza pozycja jest kierowana przez producenta w sposób słuszny. Technika tej firmy różni się starannością i wygodą użytkowania. Każdy model ma niski poziom hałasu, doskonałą izolację, szeroką funkcjonalność. Urządzenia wyposażone są w system podwójnego chłodzenia i oddzielne sprężarki dla przedziałów chłodniczych i zamrażających, co umożliwia ich rozmrożenie osobno, a nie wszystkie naraz.

Ponadto deweloperzy zadbali o minimalny poziom zużycia energii. Ze względu na wysokie parametry techniczne, każdy model tej firmy wkrótce stanie się nieaktualny. Firma jest przekonana o jakości swoich produktów, dlatego oferuje długoterminową gwarancję – od 3 lat. W rzeczywistości lodówki Liebherr mogą trwać od dziesięcioleci, ponieważ producent stosuje materiały o doskonałej jakości: specjalne odporne na uderzenia plastikowe i hartowane szklane półki.

Bosch

Inna niemiecka firma kontynuuje ocenę lodówek pod względem jakości i niezawodności. Pozytywne cechy: urządzenia pracują cicho, są absolutnie bezgłośne modele, niski poziom zużycia energii, szeroka funkcjonalność i różnorodność. Bosch produkuje niezawodne urządzenia gospodarstwa domowego, zdolne do pracy w niemal wszystkich warunkach, są linie lodówek dla wszystkich stref klimatycznych. System niskiego zamarzania chroni produkty przed wpływami atmosferycznymi i suszeniem. Urządzenia są w stanie utrzymać ustawioną temperaturę niezależnie od warunków zewnętrznych, co gwarantuje doskonałą jakość zamrażania.

Firma produkuje różne modele lodówek: wbudowane, przenośne, jedno- i dwukomorowe, itp. Umożliwi to nabywcy znalezienie odpowiedniej opcji dla siebie. Ponadto ceny technologii są dość demokratyczne. Także Bosch gwarantuje równie dobrą jakość wykonania, niezależnie od miejsca, w którym znajduje się zakład. Gwarancja na 2 lata zwiększa zaufanie do jakości zakupionych towarów.

Electrolux

Chłodziarki tej firmy znajdują się w linii 3. Nieznacznie zrezygnowali ze swoich stanowisk, co związane jest z częstymi rozmowami z centrami serwisowymi. Jednak w porównaniu z innymi producentami, liczba skarg pozostaje bardzo niska. Główną cechą szwedzkiej technologii jest bardzo niski poziom zużycia energii. Tu jest tylko klasa A + i A ++.

Chłodziarki mogą być rozmrożone bez odłączania się od wylotu. Technologia ta łatwo toleruje ciepło (do + 39 ° C), bez zwiększania zużycia energii. Gwarancja na lodówki Electrolux wynosi 1 rok.

Samsung

Ocena jakości lodówek pod względem jakości i niezawodności jest niemożliwa bez tej firmy. Chodzi tutaj nie tylko o duży zestaw funkcji, niski poziom hałasu i przemyślany design. Samsung stosuje system zamrażania na sucho, co pozwala zaoszczędzić wszystkie użyteczne właściwości produktów. Ponadto, lodówki mają obszar świeżości owoców i warzyw. Panel sterowania jest łatwo zablokowany, co zapobiega przypadkowemu kliknięciu. Również ten środek zapobiegawczy pozwoli zapisać urządzenie z gier dla dzieci. Chłodziarka dobrze utrzymuje ustawioną temperaturę, jest jednolita w całej komorze. Producent dba również o niski poziom zużycia energii.

Atlant (Atlant)

Chłodziarki tej firmy zamykają klasyfikację lodówek pod względem jakości i niezawodności. Znana wszystkim mieszkańcom przestrzeni poradzieckiej marka cieszy się zaufaniem kupujących. Wynika to z faktu, że od dawna wiadomo było, że producent nie zatrzymuje się tam i nadal doskonali swoje produkty. W rezultacie uzyskuje się wysokiej jakości lodówki, które mają nowoczesny wygląd.

To Atlant, który szczyci się klasyfikacją lodówek pod względem jakości i niezawodności od krajowego producenta. Inżynieria w Mińsku jest nieprecyzyjna dla warunków pracy, posiada system dwóch sprężarek i doskonale radzi sobie ze wszystkimi zadaniami zamrażania produktów. Lodówki są tanie w konserwacji i łatwe do naprawy. W wielu domach i gospodarstwach domowych sprzęt ten jest używany, jako niezawodny, niedrogi i służy swoim właścicielom od dziesięcioleci. Kolejnym plusem tej firmy jest to, że do produkcji są używane wysokiej jakości materiały i przyjazne dla środowiska czynniki chłodnicze. Zaufanie powoduje również długą gwarancję – 3 lata, a także lider rankingu.

Co inne firmy są godne zaufania

Możesz dodać inne firmy w rankingu lodówek do jakości i niezawodności. Opinie o wielu z nich są pozytywne. Na przykład BEKO i LG szybko zyskują popularność. Pierwszy z nich to optymalny stosunek ceny do jakości, a drugi z uwagi na rozszerzające się funkcje. Jednak przy zakupie należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym zostało wyprodukowane urządzenie. Preferencje powinny być podane dla Korei Południowej, a nie z chińskiej lodówki. Po wprowadzeniu na rynek światowy wśród modeli budżetowych firma Indesit częściowo oddała swoje pozycje, co jest spowodowane pogarszającą się jakością konstrukcji i zwiększoną liczbą zwrotów.

Można również zwrócić uwagę na mniej znane w naszym kraju Whirpool, Gorenje lub Ariston. Warto zauważyć, że dla potrzeb rolniczych Rosjanie często kupują sprzęt domowy lub produkowany w przestrzeni postrasońskiej. Bardzo popularne to Biryusa, Atlant i Nord.

Oczywiście, nie wszystkie firmy były w rankingu lodówek pod względem jakości i niezawodności. Który wybrać – każdy decyduje się dla siebie. Firmy, które nie należą do obecnej listy, mogą być łatwo dostępne w ciągu roku lub dwóch, przenosząc mniej szczęśliwych poprzedników.