705 Shares 9247 views

Nina Hagen – matka chrzestna punk

Nina Hagen, znany na całym świecie, a szczególnie w jego ojczyźnie, w Niemczech, jako matka chrzestna punk, stał się popularny dzięki niezwykłej kreatywności, niepowtarzalnym głosem i aktywnej pozycji społecznej. W tym artykule, będziemy śledzić karierę słynnego piosenkarza.


Nina Hagen: biografia

Nina urodziła się w Berlinie Wschodnim w NRD w 1955 roku. Nazwa nadana do niej zaraz po urodzeniu – Katarina. matka piosenkarza był słynny niemiecki aktorka Eva-Maria Hagen. We wczesnych latach 70. młody Nina, marząc, aby przejść śladami matki, nie udało się egzaminy do szkoły teatralnej i zdecydowała się na muzykę. W Niemczech Wschodnich, Nina Hagen stał się solistą Automobil. W 1972 roku rodzina młodego piosenkarza poszedł ze wschodu do Berlina Zachodniego, gdzie Nina zorganizowanej własną grupę – Nina Hagen Band, z którym nagrał dwa albumy, które stały się bardzo popularne w Niemczech.

Rozwiązać, piosenkarka skupiła się na solowej karierze i własnej pracy, pisanie bardziej podwójne albumy (w języku angielskim i niemieckim), Nina Hagen osiągnęła popularność i zainteresowanie ich muzyki za granicą. Od kilku lat, piosenkarka przeniosła się do Nowego Jorku. W latach 80. Nina przyszła do obrony zwierząt, był zafascynowany religii świata i, jak powiedziała, że widziała UFO.

W piosenkarka 90s punk eksperymentowanie z nowymi kierunkami muzycznymi, produkuje najpopularniejsze przeboje i stać się wiodącym TV show w niemieckiej telewizji. Kolejna dekada oznaczała powrót Niny Hagen w rodzinnych Niemczech na pobyt stały, piosenkarka pracowała na kilku wspólnych projektów międzynarodowych muzyków, a także wystąpił w niemieckiej wersji tytułowej filmu „Królewna Śnieżka” o nazwie „7 krasnoludków”.

muzyka

Nina Hagen muzyczny kreatywność i innowacyjność charakteryzują się połączeniem różnych stylów muzycznych, a także szerokich piosenek tematycznych. Singer kilka razy w ciągu swojej kariery odszedł od początków punk i pogłębił w elektronice. Na długo zanim ten trend został głównym nurtem, jest to związane z fanami z nazwą jako piosenkarka Nina Hagen. albumy singer wyjdzie od 1978 roku, a dziś jest 19 nagrań studyjnych oraz szereg wspólnych kompozycji z takimi wybitnymi muzykami jak z Apocalyptica, Pamela Anderson, Udo Lindenberg, Adamski, Thomas D, Meret Becker i Lene Lovich.

Wśród dokonań muzycznych Niny Hagen osobny artykuł warto zwrócić uwagę na pracę z pracy niemieckiego dramaturga i poety Bertolda Brehta. W 1999 roku nagrała „trzy Penny opery” całkowicie w jego realizacji. głos Niny Hagen, który posiada szeroką amplitudę, pozwoliło jej skutecznie przedstawiać różne znaki słynnych dzieł Brechta. Ponadto, stało się jednym z pierwszych, którzy wykonują na scenie „Ave Maria”.

W 1998 roku niemiecki punk diwa nagrał oficjalny hymn klubu piłkarskiego FC Union Berlin Berlin. W 2003 roku Nina wzięła udział w nagraniu covery Rammstein «Seemann» piosenek z kwartetu fińskich wiolonczelistów Apocalyptica. Po wydaniu jednolitego i wideo klipu do jego krytycy docenili piosenkę jako jeden z najlepszych interpretacji Rammstein kreatywności.

wpływ

Silny wpływ na pracę punk chrzestnej miał nieoczekiwane spotkanie z UFO. Od 1981 roku to się zmieniło nie tylko piosenkę Niny Hagen, ale także ich styl wykonania. Niektóre rosyjskie publikacje niemieckiego punk diva rozsądnie w porównaniu z dziwną gwiazdę Radziecki sceny rockowej Zhannoy Aguzarovoy. Pod wpływem tego, co zobaczył Nina Hagen nazwie córkę Cosma (od słowa „przestrzeń”). Ponadto, Nina jest zainteresowany w hinduizmie. Ta religia ma wpływ nie tylko prywatność, ale także kreatywności piosenkarza. Elementy mitologii hinduskiej i religijnych melodii, która w połowie lat 80. zaczęła angażować się w Ninę Hagen (mantr Bhajans i Ragas), ponieważ piosenkarka zaczęła pojawiać się w dziełach niemal regularnie. W 1999 roku nagrała podwójny album, który w przeważającej części ujawnił motywu starożytnej indyjskiej filozofii i religii. Drugie imię córki Niny – Shiva – hołd dla najwyższego boga Saivism.

aktywizm

Nina Hagen jest aktywnym działaczem na rzecz praw zwierząt. Ona wielokrotnie nagrywane utwory na poparcie ruchu przeciwko okrutnemu traktowaniu zwierząt, wśród nich – piosenka-manifest Nie zabijać zwierzęta, wersja niemieckojęzyczna Michaela Jacksona pojedynczego We Are The World, jak również komercyjna organizacja świat PETA, która oprócz niemieckiego punk -divy zagrała Pamela Anderson.

Nina Hagen jest wegetarianinem. Piosenkarka wielokrotnie wypowiadali się przeciwko złemu traktowaniu osób oskarżonych o przestępstwa polityczne i psevdopoliticheskih niewinnie skazany nieracjonalnie surowa kara.

życie osobiste

Z perspektywy młodego Nina Hagen wpływ ojczyma Wilk Biermann – słynny poeta i dysydent, który został wydalony z NRD do kontrowersyjnej produkcji teatralnej o konieczności usunięcia muru berlińskiego. Dla Biermann w Niemczech, a następnie w Wielkiej Brytanii, a następnie przez Nina i jej matki.

Nina Hagen ma dwoje dzieci: (. 1989 p) córkę Cosma Shiva Hagen (. 1981 p) i syn Otis CHEVALLIER-Hagen. Piosenkarka została żonaty sześć razy, najdłuższe małżeństwo – Francuz Franck Chevalier. Po szóste rozwodzie Nina Hagen stał celibacie.