640 Shares 9694 views

Masaru Emoto i jego eksperymenty

Że japoński, znany ze swoich doświadczeń, które stały się pod koniec ubiegłego wieku, uczucie zwane pseudo- który wprowadził w błąd tysiące ludzi na całym świecie. Powiedział, że woda niesie ważne wiadomości i życie człowieka jest ściśle związana z jego jakości. Masaru Emoto powiedział o odkrycie dokonane podczas badań: myśl, słowo, muzyka, wpływają na strukturę molekularną życiodajnej wody. To nawet uchwycony na zmianach zachodzących filmowych kryształy wodą i zdjęcia zrobione za pomocą specjalnego aparatu, wzbudziły wielką odpowiedź publicznego.


Dlaczego eksperymentator został oskarżony o ignorancji naukowej i nazywają to zwykły szarlatan? Spróbuj zrozumieć ten artykuł.

Z tego, co zaczęło się zainteresowanie właściwości wody?

W 1943 roku urodził się w Jokohamie Masaru Emoto, który założył swoją Corporation w Tokio. Ukończyć kurs w stosunkach międzynarodowych, nie idzie do polityki, a zainteresowany pracą analizatora rezonansu magnetycznego i poświęca się badaniu wody. W 1992 roku w Kalkucie, gdzie studiował przez rok, Japończycy otrzymają dyplom lekarza medycyny alternatywnej, a wraz z nią i licencjonowanych lekarzy.

Uważa się, że jego zainteresowanie właściwości wody pochodzi po spotkaniu z amerykańskim biochemik, który traktował swoją żonę od dawna cierpi na rzadką chorobę. Lekarz próbował różne leki, ale zobaczył ukochaną żonę gaśnie w oczach. Zrób zakład, że woda zajmuje większą część ciężaru człowieka, przeszedł przez pole magnetyczne, „poinformował” płyn przydatnych informacji dla kobiecego organizmu. Stał się cud – ulubiony odzyskane, a wynik jest tak uderzony przez Masaru Emoto, od razu zaczął badać właściwości lecznicze wody, która jest wszystkim „usłyszeć” i „zrozumieć”.

Eksperymenty z Japończykami, którzy stworzyli furorę

Bada wodę w różnych częściach naszej planety, to wzbudziło publiczne oświadczenie stwierdzające, że ma ona pamięć i prezentowane fotodokazatelstva wielu lat pracy. „Każde słowo ma wibracji, a piękne słowa tworzyć piękną przyrodę” – powiedział prasie lekarza medycyny alternatywnej Masaru Emoto, którego eksperymenty są bardzo proste.

Nad filiżanką wody ludzie, aby wyrazić swoje emocje, przeklęci modląc się i mówiąc miłych słów w różnych językach. Przezroczysta ciecz wyświetlanie obrazów, działa na jej polach eksploatacji telewizora i natychmiast zamrożone pomiędzy płytami szklanymi. Prędkość ta jest bardzo ważne, ponieważ czystość eksperymentu był fakt, że cząsteczki wody nie są przestawione w prawidłowej struktury z lodem i wybranego punktu, otrzymanego przez wpływami zewnętrznymi.

Zdjęcia zamrożonych kryształków zachwycił wszystkich: to było oczywiste, że struktura płyn jest zniekształcony, gdy wypowiedział obraźliwych słów lub brzmiały agresywną heavy metal. I odwrotnie, gdy odtwarzanie muzyki klasycznej, pokazuje piękne zdjęcia, cząsteczki mają doskonały kształt na zdjęciu. Masaru Emoto schwytany „emocja” wodę pochłaniające energię ludzką – zarówno negatywne i pozytywne.

nowe doświadczenia

Japońscy lekarze przeprowadzono kolejny eksperyment, który trwał ponad miesiąc. Nalał trzech szklanych kubków wypełnionych ryżu, czystą wodą, tak, że całkowicie przykrywa upraw zbożowych. Każdego dnia naukowcy mówią miłe słowa jednego pojemnika do drugiego przeklęty i ignorowane trzeci. Pod koniec badania Masaru Emoto odkrył, że ryż w pierwszym naczyniu pozostały czystej bieli i wydzielają przyjemny zapach, trawa sczerniały w drugiej filiżance i trzeci – zgniłe.

Rozwiązać tajemnice japońskiej wody zawartej: okazało się, że obojętność najbardziej straszne. Jego zdaniem, jest to bardzo ważne w leczeniu dzieci i ostrożność, dobierając słowa, rozmawiając z nimi. Masaru Emoto eksperymenty, to jest bardzo piękne pod względem artystycznym, powiem ci, że tam jest pamięć wody. Japoński porównaniu ciecz o karty flash z komputera, który gromadzi i przechowuje informacje w cząsteczkach.

Mythbusters

Fizycy z Kalifornii, aby studiować uważnie Masaru, rozbita na kawałki swoje wnioski. Jeśli źródłem wszelkiego życia był rzeczywiście pamięć, to całe nasze życie byłoby dość tragiczne: rzeki i oceany zawierają ogromną ilość rozkładających się zwłok. Woda, w której toną ludzie wchodzą nawóz, metale ciężkie, odpady radioaktywne.

Dlatego wnioski Emoto zostały nazwane absurdalne i zwykły człowiek wyjaśnił różnicę w wyglądzie zamrożonych kryształków. Istotą jest to, że Japończycy wybrali spośród tysięcy, aby uzyskać zdjęcia piękne i brzydkie, i faktycznie, kiedy zamarznięta woda przybiera różne formy, niezależnie od jakichkolwiek skutków, ponieważ jest to element, zamiast żywego organizmu zdolnego „pamiętanie”. Brzydkie śniegu uzyskuje się nawet w konwencjonalnym lodówce i mogą być wykrywane symetryczne okna na pierwszym mrozem. Ponadto wszystkie kryształy są bezbarwne i udane biznesmen fotografując je za pomocą specjalnych filtrów.

W 2003 roku, japoński naukowiec Masaru Emoto zaoferował milion dolarów za to, że zajmował się tzw eksperyment niewidomego gdy ani obserwator, ani przedmiot nie jest świadomy badań z pozytywne wyniki są rejestrowane. Jednak najlepsza oferta została zignorowana.

I eksperymenty z gotowanego ryżu, które pracowały mówić, umieścić zarówno w Rosji i za granicą, ale nie eksperyment nie dają takie same wyniki, które Emoto.

Naukowiec lub biznesmenem?

Wyniki badań japońskich, który opublikował kilka książek, w którym opowiada o swoich ustaleniach, które nie są publikowane w prasie naukowej, choć jest to jeden z wymogów dla osoby podającej się być naukowcem. Ale to nie przeszkodziło mu, aby rozpocząć udanego biznesu, reklamy własnych produktów. Masaru Emoto, który założył Hodo korporacja zyskała ogromną fortunę. On teraz sprzedaje zdjęcia do „prawa” kryształów, które są wymagane, aby umieścić okulary, muzyki, a nawet dzbany z nadrukowanym wzorem.

Dodatkowo, każdy będzie mógł kupić „Perfect” woda w cenie 35 $ za butelkę (jak na dobrego koniaku), który wypowiedział miłych słów sam mistrz. Jak obiecał producent, jeśli miesza się ze zwykłym destylowana, drugi zamieni się lekarstwo na wszystkie bolączki i pozostanie na miesiąc leczenia.

Jest to świetna sprawa! Według naukowców, dorobił się fortuny na wodzie z zerowego kosztu surowca japońskiej spekulacje na ludzkie potrzeby – pragnienie bycia zdrowym, stały się modnym trendem.

Lub oryginalny myśliciel?

Jednak są tacy, którzy są powołani przygód Masaru Emoto oryginalnego myśliciela, otrzymała dowody, że woda reaguje na sygnały, że wysyła ludzi. To „widzi” wszystkich naszych uczuć i myśli, emocji i słów. Japoński uwielbia wodę, biorąc pod uwagę to główne źródło piękna i symbol oczyszczenia ze wszystkich dolegliwości.

Kto wie, być może jest to przypadek, ponieważ znane malowidła skalne w jaskiniach, które przedstawiają ludzi, którzy traktowali rany życiodajną wilgocią i indyjskich naukowców, utrzymując starożytną wiedzę wedyjską, i wymaga, aby używać go w celach leczniczych. Nawet Chrystus cuda, zużytą wodę.

problem

Co stanie podjąć – jest to bardzo kontrowersyjna kwestia. Jeśli opierać się tylko na faktach naukowych, Japończycy mogą trudno nazwać prawdziwym naukowcem, ale nasze życie jest zbyt wiele niewyjaśnionych zjawisk. I lojalni fani autora kilku książek, które stały się bestsellerami, szczerze wierzą, że woda – jest związek między materią a duchem.