487 Shares 1009 views

Phalaenopsis Orchidea: przesadzania i pielęgnacji roślin

Nie każdy ma odwagę, aby rozpocząć uprawę niezapomnianych kolorach, jak storczyki. W międzyczasie działalność ta jest dostępna dla każdej osoby. Najbardziej łatwe w pielęgnacji i uprawie Phalaenopsis storczyków. Te poglądy wydają się być stworzone specjalnie dla hodowli w pomieszczeniach. I nauczyć się podstaw jej uprawy, można bezpiecznie przejść do innych bardziej wymagających orchidei.

Phalaenopsis został otwarty w 1750 roku przez holenderskiego botanika Blum w Archipelagu Malajskiego. Naukowiec wziął kwiaty rośliny dla motyli siedzi na pąków kwiatowych. Niektóre rodzaje Phalaenopsis może mieć więcej niż sto kwiatów.

Większość roślin z tej rodziny mogą być uprawiane w domu. Storczyk phalaenopsis żerują na oknach o orientacji południowej, dobrze czują się w zachodnich i wschodnich stron. Latem kwiat powinien pritenit, a zimą, pożądane jest, aby dodać dodatkowe oświetlenie. Naturalne światło słoneczne jest pomocne dla dowolnych kolorach, ale Phalaenopsis są kwitnącej przy sztucznym świetle.

Organizowanie opieki dla storczyków Phalaenopsis w domu, należy pamiętać, że zdrowe rośliny potrzebują świeżego powietrza, ale jest to konieczne, aby uniknąć przeciągów. Optymalna zawartość wilgoci powinna wynosić 65 -75%. W okresie zimowym, różnych środków utrzymujących wilgoć stosuje się w suchym powietrzu.

Niezbędne dla roślin jest prawidłowe nawadnianie. Korzenie storczyków są bardzo wrażliwe na działanie wilgoci i solą. Z tego powodu rośliny umierają częściej. podlewania częstotliwość jest ustalana w zależności od stanu kwiat, rodzaju podłoża i naczynia, pogody i wilgotności. Phalaenopsis Orchid z pseudobulwy wymaga nawadniania dopiero po wyschnięciu podłoża, bez rośliny cebulowe powinien nawilżać równomiernie. W okresie wzrostu rośliny potrzebują dużo wody, w stanie spoczynku – minimum. Podlewania storczyków w pierwszej połowie dni utrwalonym wody z kranu. Lepiej jest używać wody destylowanej lub gotowanej cieczy.

Przesadzania storczyki Phalaenopsis wymaga pewnego doświadczenia i umiejętności. Przy zakupie roślin w doniczce transportowej. Z niego jest konieczne, aby przesunąć kwiat w przezroczystym naczyniu. To jest jasne, ponieważ korzenie storczyków powinien być częściowo pokryty w celu przyspieszenia funkcję fotosyntezy. Będzie trzeba przeszczepić podłoża gleby, zaprojektowany specjalnie dla storczyków, szklanych słoików i elementów dekoracyjnych: mchu i marmurowe żetonów.

Wrap storczyk musi być bardzo ostrożny, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego, zwłaszcza podczas kwitnienia. Ciągnięcie roślin ze wszystkich stron, powinna być gładka puli zacieru przenoszenia. Zapewni to, że korzenie zaległości storczyków z murów.

W następnym kroku chcesz dostać kwiat z grudki ziemi. Przesadzanie do słoika, konieczne jest, że gleba jest całkowicie pokryta macierzystych. Innymi słowy, cokolwiek poniżej liści, powinny być zamknięte. Po tym, roślina jest przeszczepione do słoika. Musimy starać się delikatnie podwinąć korzenie wystające z zewnątrz do wewnątrz. Po zasypywania gleba powinna być lekko zagęszczony grunt. Dalsze podjęte i kolorowe kamienie są ułożone wzdłuż krawędzi wewnątrz pojemnika tak, aby nie były one widoczne. Górna część puszki jest uszczelniona, aby zachować mech wilgoci. Powierzchnia jest również posypane kamieni ozdobnych. Na to możemy założyć, że storczyk Phalaenopsis jest obsadzone. Następnym razem podobna procedura jest powtarzana z zakładu w ciągu trzech lat.

Ten rodzaj storczyków zwykle kwitną przez długi czas. Każdy kwiatostan może pozostać przez trzy miesiące. W tym czasie zakład powinien być podawany raz na trzy tygodnie specjalny nawóz dla storczyków. Proces ten musi być przeprowadzone tylko w jasnej, słonecznej pogodzie.