383 Shares 3589 views

W jakim wieku można umieścić dziecko, i że należy pamiętać,

Po urodzeniu dziecka, jedno z najważniejszych wydarzeń, które czekają młodą mamę i tatę – to był jego pierwszy shazhochkami, jego pierwsze słowa! Ale zanim to się stanie, dziecko musi się wiele nauczyć i dowiedzieć się wiele! Na przykład, musi nauczyć się trzymać głowę, a później – siedzieć bez pomocy. I jest to pytanie większość młodych rodziców wzbudza duże zainteresowanie. Jak pomóc dziecku dostać? Jak to zrobić lepiej? W jakim wieku? można umieścić dziecko przed sześciu miesięcy, czy nie?


Często poglądy już bardziej doświadczone mamusie i tatusiowie mogą się nie zgodzić w tej kwestii. Ktoś zaczyna uczyć dziecko siedzieć na sześć miesięcy, a ktoś próbuje umieścić dziecko z pięciu, a nawet czterech miesięcy. A jednak, którzy robią to, co trzeba? C W jakim wieku dziecko może siedzenie?

Opinia pediatrów w tej sprawie jest jasne: „Nie spiesz się!” W przeciwieństwie do matematyki, pediatria nie jest nauką ścisłą, ale istnieją pewne prawa. Dlatego, aby porównać rozwój dziecka z niektórymi postaciami i inne umiejętności byłoby źle. Oczywiście, w pediatrii, istnieją parametry fizycznego rozwoju dzieci w wieku do jednego roku, trzy lata, etc. Jednakże kryteria te nie są przeznaczone do osiągnięcia sprawności fizycznej dziecka.

Doświadczeni pediatrzy, gdy są pytani o wiek, w którym można umieścić dziecko, reagowania jednogłośnie: „Dzieciak siedzi sam, kiedy będzie on gotowy do it!” Dlatego istnieją dwie główne zasady etyki pediatrycznych: pomagać i nie zaszkodzi. Kwestia jakim wieku można umieścić dziecko, aby nie szkodzić – nie powinniśmy się spieszyć.

Co może powodować niepotrzebnie wczesne sadzenie dziecko? Niektóre z najczęstszych problemów, jakie mogą napotkać dziecko w przyszłości, jeśli rodzice starają się umieścić go przedwcześnie – zniekształcenie kości miednicy i skoliozą. Konsekwencje te są równie zaszkodzi w przyszłości, zarówno dziewcząt i chłopców.

Wiadomym jest, że prawie pięćdziesiąt procent dzieci w wieku szkolnym cierpi na skrzywienie kręgosłupa różnym stopniu. I dla dziewczynek skolioza i deformacja kości miednicy – jest jeszcze bardziej poważny problem, który w przyszłości może prowadzić do trudności w pracy.

Niektóre mamusie mogą twierdzić: „Jeśli moje dzieciństwo posadzone od pięciu miesięcy, a ja urodziłam normalnego, nic złego się stanie z moją córką”. Ale byłoby rozsądniej trzymać się zasady „Nie szkodzić!”

To jest w porządku, jeśli dziecko nie siedzi w wieku sześciu miesięcy, nie. Być może rodzice powinni tylko stworzyć odpowiednie warunki dla rozwoju dziecka i aktywności fizycznej. Więcej przestrzeni, więcej komunikacji i jasne, popycha zabawki. Kiedy pipsqueak nauczyć się aktywnie poruszać, on siedzi sam.

I kiedy, w ilu miesięcy można umieścić dziecko w skoczków? Najlepszy czas na to, kiedy on już siedzi dobrze i może próbować wstać. Dzieje się tak za 8-9 miesiące.

Więc odpowiedź na pytanie, w jakim wieku jest to możliwe, aby umieścić dziecko jest prosta: dziecko powinno być sadzone, kiedy to tworzą kręgów i kości biodrowe, a tam jest pragnienie. Lepiej nie spieszyć niż złego.