836 Shares 2536 views

Zoo (Biełgorod): kiedy powstała, historia, mieszkańcy zoo i ile jest bilet

Najbardziej doświadczeni turyści, najprawdopodobniej nie jest zaskoczony wizytą do miejsca jak zoo w Biełgorod, ponieważ nie różni się ogromny obszar i różnorodność gatunków zwierząt. Jednak znajomość jego mieszkańców daje wiele pozytywnych emocji. Również ładne premie będą tanie bilety do zoo, świetna lokalizacja i dobrze utrzymane trawniki z grządki.

Jak się tam dostać

Biełgorod Zoo, który został uprzednio położony w parku „Victory”, niedawno przeniósł się do przewodu „Sosnovka”. Uroczyste otwarcie odbyło się w Dniu Dziecka, 1 czerwca.

Teraz, w nowym zoo Biełgorod można dojechać:

 • Autobusy na trasach № 232-a, 123.
 • Minibusy № 103, 36, 129, jadąc w kierunku Razumovke.
 • Trolejbusowy № 9k, 9c, 9.

Znajduje się na skrzyżowaniu z piasku i Volchanskaya Biełgorod. Opłata za przejazd do pociągu / stacji kolejowej lub na przykład zatrzymanie „1000 drobiazgów” będzie nieznaczna. Ponadto, jest to wygodne, aby przejść, a samochód jak najbliżej zoo ma szczególne wygodny parking. Są parkingi rowerowe. Aby zobaczyć zwierzęta i ptaki trzeba chodzić mieszaną gaj około 400-500 metrów od steli, która znajduje się naprzeciwko przystanku autobusowego. Do biurka są starannie kaflowe chodniki i utrzymanych trawników.

Historia zoo

Wcześniej Biełgorod zoo był tylko mały salon, założona 05 sierpnia 1988, i był położony na brzegu rzeki Vezelka. W 1991 roku stał się odrębną instytucją prawną, a od 2012 roku – autonomicznej instytucji kultury. Przeniesienie zoo w przewodzie „Sosnovka” zaczął być omawiany od 2010 roku, jako bestie potrzebnej dużej powierzchni i łatwość warunki. Aktywna budowa nowych przestronnych kabin rozpoczęła się w 2014 roku.

Teraz Biełgorod Zoo w Sosnovka zajmuje powierzchnię 50 hektarów, na których znajduje się 43 dużych obudów dla zwierząt.

Schemat zoo, a kto mieszka w nim

Dla wygody w Biełgorod zoo dzieli się na następujących obszarach:

 • Rosyjski północ.
 • Azja.
 • Europa.
 • Daleki Wschód.
 • Australia.
 • Ameryka.

Wszystkie z nich odpowiadają naturalnych siedlisk zwierząt. Ponadto, zwierzęta żyjące w regionie białogrodzkiej umieszczony w oddzielnej strefy. Ptactwo wodne są umieszczone w specjalnie utworzonym sztucznym jeziorem 15 tysięcy metrów sześciennych.

Jednakże, park nie jest jeszcze zakończona budowa Exotarium, więc naczelne planuje przeprowadzić nie wcześniej niż jesienią tego roku. miasto Biełgorod Zoo pozwala odwiedzającym podziwiać tygrysa Python, caiman, wilki, lisy, brązowy niedźwiedź, tygrys, meksykański pająk i ropuchę tak. Zamieszkują na jego terytorium i kangury, jelenie, wielbłąda. Całkowita flota 400 osobników z 83 gatunków zwierząt, w tym ptaków, gadów i naczelnych.

Zajęcia dla dzieci

Młodzi zwiedzający będą mogli zapoznać się z mieszkańcami zoo, będąc w rogu kontaktowego. Terytorium tzw „hut babci” jest specjalnie zaprojektowany dla dzieci, aby móc oglądać kury, pet furry króliki, chomiki, kucyki, kozy i owce. Ponadto, wszystkie z nich mogą karmić wstępnie kupuje specjalne jedzenie. Jest sprzedawany w parku.

Po zapoznaniu się ze zwierzętami, dzieci mogą bawić się na przejażdżki za dodatkową opłatą jeździć na kucyku, konno lub bryczką, a także wziąć udział w ciekawych warsztatach. Całkowicie za darmo mogą grać na specjalnych placów zabaw ze zjeżdżalniami, drabinki i huśtawki.

Warto zauważyć, w zoo, istnieje wiele malowniczych miejsc na zdjęciu. Ogromna piknik, gdzie można nie tylko odpocząć, ale również do jedzenia. Na obiady, znajduje się kawiarnia.

W zoo znajduje się sklep, gdzie można kupić japońskie myszy taneczne, bażanty, kury, szynszyle, szczury, świnki morskie, króliki, a także karmy dla zwierząt domowych.

Ile kosztują bilety, harmonogram

Od stycznia tego, w 2017 roku, ceny na bilety do zoo rosła. Założono, że dorosły będzie musiał zapłacić 300 rubli za wizytę i dzieci – 100 rubli. Jednak początkowo deklarowana wartość musiała zostać zmniejszona o prawie trzy razy, praktycznie wyrównywania go z cenami wejściowymi w starym zoo.

Całkowity koszt biletów do ZOO:

 • Dorośli – 200 rubli.
 • Dzieci w wieku od lat 5 do 15 – 50 rubli.
 • Dzieci do lat 5 – bezpłatnie.
 • Duże rodziny (z trzema lub więcej dzieci) – bezpłatnie.

Godziny otwarcia w sezonie letnim (od kwietnia do października):

 • Od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

W zimie:

 • Środa-niedziela – od 10:00 do 18:00.
 • Poniedziałek i wtorek – nieczynne.

Należy przypomnieć, że otwarcie zoo w Biełgorod czasowym do Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym dniu, goście bawili przez animatorów i imprez rozrywkowych. Podczas całego istnienia zoo, liczba wizyt rocznie wzrosła z 105 tysięcy do 150. Ponadto, od 27 lat, prawie trzy razy wzrosła kolekcję zwierząt. Ponadto, ludzie byli bardziej skłonni do myślenia o roli środowiska w ich życiu, a ochroną zagrożonych gatunków.