116 Shares 7448 views

Muzeum sztuki State Nowosybirsk

Nowosybirsk – trzecim najludniejszym i dwunasta na okupowanym obszarze miasta Rosji. Został założony w 1893 roku. Miasto ma wiele galerii sztuki, w tym Narodowego Muzeum Sztuki. Nowosybirsk, którego historia jest wciąż tak stosunkowo krótko, już uznawany za jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych w kraju. Ekspozycję Glyptothek przyciąga mieszkańców z całego regionu.

muzeum historyczne

Muzeum Sztuki Nowosybirsk znajduje się w samym sercu centrum regionalnego. Jest otwarty do odwiedzenia w 1958 roku, ale na długo przed tym młodym miastem starał się zyskać własną galerię sztuki. Jest w tym celu w 1927 roku na wystawie sztuki odbyła się w Nowosybirsku, nabył 45 prace różnych artystów. Ale potem próbować tworzyć wystawa nie powiodło się.

otwarcie galerii podjął decyzję dopiero po trzydziestu latach. Oraz z tworzeniem 1957 kolekcji przyszłego Glyptothek, a rok później otwarto pierwszą wystawę w Muzeum Sztuki. Nowosybirsk, w końcu dostał swoją własną galerię sztuki, który otworzył swoje podwoje dla wszystkich miłośników sztuki. Podstawą jego funduszu wyniosła eksponaty świadczone przez muzea w Moskwie i Leningradzie. Należą do nich państwo Hermitage i Tretyakov Gallery, dał 60 prace N. K. Reriha.

Stały się one nieocenionym wkładem w kolekcji muzeum i jest obecnie reprezentowana w stałej ekspozycji. Ponadto znaczna pomoc dla młodego muzeum miał prywatnych kolekcjonerów. Zatem w galerii stworzony niezbyt duże, ale z pewnością cenną kolekcję obrazów. Z wystawy wzbogacona jest w czasie, w tym bardzo aktywnych w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

W 2004 roku galeria zyskała wyższy status i nową nazwę – Państwowe Muzeum Sztuki. Nowosybirsk stała się jeszcze bardziej ważnym ośrodkiem kulturalnym kraju. Teraz galeria jest wiele eksponatów na stałe lub tymczasowo.

Ikony i Sztuka rosyjska XVIII-XIX wieku

Muzeum Sztuki Nowosybirsk posiada kolekcję cennych ikon z XVI-XX wieku. Ten obraz szkoły moskiewskiej Uralu i Syberii. Ponadto, należy zauważyć, zbiór ikon ludowych przywiezionych z wypraw do tego obszaru. Kolekcja zawiera ponad pięćset eksponatów.

Państwowe Muzeum Sztuki – Nowosybirsk palenisko sztuki – stanowiły znaczącą wystawę malarstwa rosyjskiego XVIII-XIX wieku. Przykładem gatunku portretu są obrazy V. L. Borovikovskogo i V. A. Tropinina. W obrazach L. Lagorio odzwierciedla cechy krajobrazu w czasie. Galeria wyświetlacze i kreatywność Peredvizhnik, w tym I. E. Repina, I. I. Levitana, V. M. Vasnetsova i innych.

Rosyjski obraz XX-XXI wieku oraz sztuki obcej

Muzeum Sztuki Nowosybirsk prezentuje obszerną wystawę malarstwa z początku XX wieku. W szczególności mówimy o mistrzów Związku rosyjskich artystów: SY Żukowski, LV Turzhansky i in. Rosyjski ekspresjonizm obrazy prezentowane B. D. Grigoreva.

Galeria oferuje również wystawę sztuki Radzieckiego. Ale również bogaty w nowoczesne malarstwo Muzeum Sztuki. Nowosybirsk zrodził wiele utalentowanych malarzy wstęg, które są również reprezentowane w galerii.

Kolekcja sztuki obcej nie zawiera bardzo dużą kolekcję temperą i grawerowania i rzeźby. Dział graficzny zawiera reprodukcje dzieł mistrzów europejskich. wystawa malarstwa składa się głównie z malarstwa artystów szkół włoskich, holenderskich i francuskich. Wystawa współczesnej sztuki obcej obejmuje głównie prace mistrzów z Włoch, Australii i Japonii.

Zwiedzanie muzeum i usług dodatkowych

Należy zauważyć, fascynujące wycieczki tematyczne, które odbywają się w Muzeum Sztuki Państwowej – Nowosybirsk dumę i centrum życia w regionie. Są one przeznaczone do rosyjskiego malarstwa i rzeźby z różnych grup wiekowych.

organizuje także wycieczki, wprowadzając technikę malowania ikon i sztuki ludowej. Odwiedź muzeum będzie interesująca nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym: dla nich jest szczególna lekcja wprowadzająca. To dzieci zapoznają się z budową, będą wiedzieć, jak zachowywać się podczas wizyty w galerii sztuki. Pierwsza wizyta stworzy przegląd gatunków i form sztuki i kultury będzie początkowy etap rozwoju jednostki.

Warto zauważyć, bardzo przyjemny dodatkową usługę, która zapewnia Art Museum (Nowosybirsk). Zdjęcia ślubne taniec można wyrazić w wspaniałych murów salonie galerii. Spowoduje to, że pierwszy walc naprawdę niezapomniany.

Złudzeń. czwarty wymiar

Należy również wspomnieć o bardzo oryginalną ekspozycję, która stanowi obecnie Muzeum Sztuki (Nowosybirsk) – „Illusions. Czwarty wymiar ". To jest prawdziwa wystawa cudów i magii! Będąc na nim, można otworzyć wiele o tym, jak możemy oszukać nasz mózg i mylące zmysły. Iluzja ekspozycji, przekonujące i zawsze niesamowite. Jest trójwymiarowego rysunki i fotografie, hologramy z wielu krajów.

Zwiedzający będą w paszczy dinozaura lub zmniejszone do rozmiaru Calineczka. To sprawia, że iluzje wystawowe naprawdę ciekawe i ekscytujące.

Działalność muzeum dzisiaj

Galeria posiada regularny przegląd wykłady z historii sztuki, a także konferencje i seminaria. Ale nie tylko to ciekawe muzeum sztuki. Nowosybirsk był jednym z miast na Syberii, w którym organizowane są wystawy Państwowego Ermitażu. Teraz galeria aktywnie współpracuje z muzeów Omsk, Barnauł, Irkuck, który niewątpliwie jest zjednoczenie rosyjskiej przestrzeni kulturowej.

Co dwa lata, która odbyła się w Nowosybirsku Międzynarodowym Biennale współczesnej grafiki. Dzięki tej galerii staje się znany nie tylko w Rosji, ale również za granicą.

Niezmiennie przyciąga koneserów malarstwa, jest naprawdę sercem życiu kulturalnym Syberii jest Muzeum Sztuki. Nowosybirsk jest słusznie dumny.