662 Shares 1264 views

Naturalne osłonki do kiełbas: przeszłość i teraźniejszość

Kiełbasa – ulubionym pokarmem dla ludzi z Rosji i krajów WNP. To naprawdę jest cały lud danie dawno zdobyły powszechnego popularność. Oto, na przykład, kiełbasa doktorat w naturalnej osłonce. Dzięki niemu można zrobić kilka kanapek na przekąskę. A można kruszyć w jajka lub omlety. Z jej dobra i pizzy oraz solanka i hot dog i Olivier. Niektórzy wolą używać domowych kiełbasek jako niezależny drugim naczyniu z danie z ryżu i warzyw, lub smażonymi ziemniakami. Ale w każdym przypadku, kiełbasa – prawdziwie nieodzowny produkt w diecie wielu ludzi na świecie.


tureckie korzenie

Dosłownie, słowo z języków tureckich można przetłumaczyć jako „nadziewane ręka” (gdzie „numer” oznacza – „ręka”, „bas” – „do druku, aby wypełnić”). W związku z powyższym, w etymologii słowa widzimy odbicie gotowania, gdzie ważną rolę odgrywa naturalnych osłonek do kiełbas.

Trochę historii

Grecy tradycyjnie w swojej słynnej uczty – uczty – był używany jako przekąska małych kiełbasek. Jako naturalnych osłonek do kiełbas o używanych wnętrzności owiec. Kiełbasa i kochany w starożytnym Rzymie. W średniowieczu, kiełbasa był używany jako jeden z najlepszych sposobów konserwowania produktów mięsnych.

Kiełbasa w Rosji

W „Domostroi” (16 wieku) opisuje różne sposoby wytwarzania kiełbasy. W 17 wieku, według historyków, to produkcja produkt trwa dłużej niż dwa tysiące warsztaty. Przez 19 wieku około pięćdziesięciu firm produkujących kiełbasy na skalę przemysłową w Moskwie, Woroneżu, Jarosławiu i innych województw. W czasach sowieckich, został zatwierdzony pewnych standardów państwa producenta. Teraz „kiełbasa” rynek stanowiły bardzo szeroko importowanych i krajowych produktów.

Naturproduct

Należy zauważyć, że naturalne osłonki do kiełbas zaczął być stosowany w kuchni przez dłuższy czas. Można powiedzieć, że urodziła się z kiełbasą i aż do lat 30. ubiegłego wieku nie miał godnych odpowiedników. Naturalne osłonki do kiełbas były wytwarzane tradycyjnie od prawie wszystkich rodzajów surowców jelit: krów, świń, owiec, koni. Fabryka mięso, które wytwarza się na ubój bydła, zwykle ułożone i magazynowego jelit.

Sposób wytwarzania

W środowisku przemysłowym jest to dość skomplikowany proces. Surowe jelita ubitego zwierzęcia usuwa się i przemywa. Następnie usuwa się warstwy niepotrzebne, ponieważ są one różne: surowiczego, mięśni, przez błony śluzowe i podśluzówkowej. Ostatni – najbardziej wytrzymałe. Jego zawsze opuścić, ale usunąć śluzowaty, z kilkoma wyjątkami. Pozostałe warstwy usunięty lub pozostawiony w zależności od materiału, technologii produkcji. Następnie otrzymaną mieszaninę chłodzi się skorupę i sortowane na jego wielkość, belki łączy oraz konserwowane w różny sposób, między innymi – zamrażanie lub suszenie ambasadora. Półprodukty są przechowywane w konkretnych, oznaczonych pojemników, czasami nawet do dwóch lat. Przed przystąpieniem do napełniania jelit wypychania ich zamaczano i przemywa się bieżącą wodą. W produkcji błon klasyfikacji zajmują jelit wieprzowych, które prawie pięćdziesiąt procent. Najmniejsze akcji – wnętrzności jagnięciny, w którym tylko 5-7%. Jest to zupełnie naturalny surowiec wytwarzać charakteru materiału, który ma określone właściwości (na przykład, przepuszczalność pary wodnej i gazu), nadające się do produkcji każdego typu gotowanych kiełbas przed palenia.

Osłonki naturalne dla domowych kiełbas

W domu jest całkiem możliwe, aby zrobić dobrą kiełbasę, wykorzystując naturalny materiał jako powłoki. Zwłaszcza jeśli masz swoją farmę, a będziesz trzymać świnię. Przeszywający zwierzę musi być prawidłowo ciągnąć krew i wyjąć wnętrzności świni. Po odpowiednim oczyszczeniu i usunięciu pozostałości i usuwa warstwę śluzu. Przemyć pod bieżącą wodą, nawija się za pomocą mokrej solenie. Przechowywać w zimnym, w miarę potrzeby do produkcji kiełbasy domowej roboty.

Można również zakupić surowców na rynku. Ale wtedy, co do zasady, trzeba kupić całą masę (osłonki – 96 metrów), co jest całkiem sporo. Będziesz musiał go przechowywać w lodówce, a którzy nie są przyzwyczajeni do swoistego zapachu, to może być trochę w szoku. Ale jest idealnym rozwiązaniem dla tych miłośników smaczne, które są opisane poniżej.

Obudowa żywność dla kiełbasy

Sztuczne chlorowca osłonka do kiełbas z białek spożywczych, a nie jest gorsza od naturalnego jelita. Jest sprzedawany w rękawach. Tuleja – 15 metrów. Cięcia odpowiedniej ilości i moczy się w ciepłej wodzie o dużej łyżki soli na litr wody. Proces trwa kilka minut. Wsad odmywano z soli. Białko jelita następnie umieszczać na specjalnej przyłączenia do mielenia mięsa , a kieĹ,b smaczne domu. Utrzymać powłoce białkowej halogenu może być w torbie z tworzywa sztucznego na dnie lodówki. Brak szczególnych warunków przechowywania aż do następnego kiełbasą ubijanie jej nie potrzebują. Bon appetit!