512 Shares 1265 views

Okosyachki w drewnianym domu: instalacja i typy

Każdy dom posiada okna i drzwi. Wszystkie te otwory w gotowej konstrukcji drewnianej nieznacznie osłabić go. W celu wzmocnienia ściany do ochrony drzwi i okien ramek przed niekorzystnym wpływem procesów skurczowych okosyachki wykonane w drewnianym domu. Są to drewniane skrzynie, które są zainstalowane w otworze drzwiowym lub okiennym. Są one również nazywane obsadoy.

Jaki jest okosyachka?

  • Okosyachki w drewnianym domu nie dają kłody przesunięcie poziome, a oś pionowa w drzwiach. To nie przeszkadza dziennik skurczu pionie.
  • Pędy nad otworem od górnej ładunku drewna, co zapobiega deformacji poszczególnych ramek i jednostek drzwiowych.
  • Chroni ram okiennych i szkło z presją ze względu na wpływ skurczu drewna. W tym przypadku, ramka pozostanie nienaruszony, a okno będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.
  • Ochrona przed występowania pęknięć i szczelin między ramą i belek.
  • Sprawia, że ściana bardziej stabilne, dlatego zaleca obsadu zrobić w domach z drewna, który stał przez 2 lata.
  • Okosyachki w drewnianym domu może być koniecznym elementem projektu, jak również dekoracyjne komponent. Na przykład, jeśli odebrać ciekawą fakturę i kolor, każdy może stylizować gustu ten element domu.

Formy dla typu produkcja okosyachek

Okosyachku z suchego drewna, tak więc konieczne jest impregnacja (powłoki). Można to zrobić jako zespół na miejscu budowy, a najbardziej zakładach produkcyjnych. Dla tych, którzy nie wiedzą, jak ustawić okosyachka w drewnianym domu, zdjęcia z publikacji budowlanych pokazać jak prawidłowo to zrobić. Produkty te są w kilku formach.

  1. Drewno sosnowe – okrąglaków przygotowany tarcica cięte i o grubości 100 mm, a następnie suszy. Następny dokonać półfabrykatów o różnych długościach i traktowane w celu uzyskania pożądanego profilu. Okosyachka tego typu dzieli się zgrubnej, wykańczającej i wyłączny.
  2. Wpisanie i kleju – tego rodzaju stan jest wykonana z drewna wilgotności 9%. Wszystkie węzły i kieszenie żywicy wycina się z drewna, a następnie łączone szerokości przedmiotu obrabianego microspikes długości. Okosyachku wykończone obrabiane i polerowane, a następnie łączone.
  3. Połączone – piony i Vershik wykonane z drewna sosnowego, a parapet wykonany pisania i metody kleju.

Montaż i budownictwo okosyachki

Okosyachki w drewnianym budynku składa się z trzech elementów: próg, boczną i vershnika. Dla każdego otworu obsadu wykonane oddzielnie i nie wymaga śruby, gwoździe i inne elementy instalacji. Do izolacji domu układa się izolację. Ważne jest, aby ustawić okosyachka w drewnianym domu. Stawki będzie zależeć od wielkości. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie zmierzyć wszystkie obudowy mają być zainstalowane.

Nieprawidłowy montaż obsadu, najpierw wyciąć otwór okna (w optymalnej odległości od progu na podłoże 80-90 cm), a następnie przygotowuje się rowek 50 x 50 mm bar. Następnie ułożone bar i lnovatin. Następnie ustawić próg ściany boczne i vershnik. Że okosyachka gotowy, można zainstalować Windows. Ta praca może być wykonywana przez.