419 Shares 2291 views

Jak dbać o wrażliwą skórę twarzy? Szczególnie wrażliwa skóra. Porady, sztuczki

Kosmetyki, istnieje kilka typów skóry: sucha, oleisty, normalny, łączenie i liter. Ten artykuł skupia się na ostatnich podgatunków. Dowiesz się, jak dbać o wrażliwej skórze. Także dowiedzieć się, jakie są funkcje tego typu. Mamy również wspomnieć, co oznacza dla wrażliwych ofercie skóra nowoczesnych producentów.


Skóra na twarzy

Pomimo faktu, że przydziela kosmetologii oddzielnie wrażliwych gatunków, można je łączyć z innymi typami tym skóry. Tak, czasami sucha skóra wrażliwa twarz, tłustej i mieszanej. Tak więc, każdy z tych podgatunków ma swoją specyfikę i cechy. Uważamy, każdy rodzaj skóry.

Sucha skóra wrażliwa na twarzy

Tego typu często mają biały karnacji pani, związane z zimowym tsvetotipu. Tak więc, obserwuje się cienką białą skórę, podatne na łuszczenie i wysypki. W okresie zimowym, sucha skóra wrażliwa podatna na spękanie, wygląd zaczerwienienia.

W tym okresie, to wymaga pewnej opieki ochronną. Pamiętaj, aby użyć maski nawilżające. Niektóre z nich można gotować samemu lub kupić w handlu punktów kosmetycznych. Ponadto, ważne jest, aby zastosować krem ochronny lub olej do skóry wrażliwej. Takie środki powinny być wykorzystywane na kilka godzin przed udaniem się na zewnątrz. Tylko w ten sposób można uniknąć pękanie i plam.

Tłusta skóra wrażliwa twarzy

Ten rodzaj skóry jest bardzo powszechne wśród nastolatków. Tak więc, w przejściu do dorosłości u dziewcząt i chłopców zaczyna zmiany hormonalne. W konsekwencji, wrażliwa skóra na twarzy jest pokryta trądzikiem i czerwone plamy.

Jak dbać o wrażliwą skórę twarzy w tym przypadku? Estheticians zalecamy stosowanie różnorodnych kojącym i oczyszczającym maski. Pamiętaj, aby wykonywać codzienne mycie. Jeśli to konieczne, można użyć peeling dla skóry wrażliwej.

Pomimo faktu, że skóra tłusta uwalnia dużo tłuszczu, konieczne jest, aby nawilżać i odżywiać. W tym celu należy wybrać odpowiedni kosmetyk lub gotować je samodzielnie.

Połączony lub normalnej (wrażliwe) skóry twarzy

Bardzo wrażliwej skóry twarzy mogą być łączone. W tym przypadku kobieta ma mieszane typu: skóra na czole pokrycie nos i podbródek może być nachylona do pojawienia się trądziku i tłustej połysk. Policzki, kości policzkowe, a obszar wokół ujścia w tym czasie będzie suchy.

Jak dbać o wrażliwą skórę w połączeniu typu osoby? Posiadaczem takiej pokrywie może być dość trudne do wyboru odpowiedniego narzędzia. Jednakże, należy preferować urządzeń zaprojektowanych specjalnie dla tego typu skóry.

Wspólne cechy skóry wrażliwej

Niezależnie od rodzaju skóry wrażliwej ma te same rysy twarzy. Sucha lub tłusta, że silnie reaguje na czynniki zewnętrzne, a obraz życia swojej pani.

Tak więc, jeśli kobieta nie używa jej odpowiedniego produktu kosmetycznego, ma może wystąpić reakcja alergiczna. W niewłaściwy sposób życia jest również często występuje wraz z pojawieniem się problemu. Tłuste i słone pokarmy z dużą ilością przypraw może powodować wysypki i plamy. Często pojawiają się obrzęki powiek i cienie.

Ponadto, skóra wrażliwa silnie reaguje na zmiany pogody. kobieta lato z podobnym pokrywy, aby przejść do ukrywania się przed słońcem pod szerokim rondem kapelusza lub warstwy kremów ochronnych. W przeciwnym razie może być źle spalone i wygląd pigmentacji.

W niektórych przypadkach skóra może reagować na niektóre leki. Wrażliwa skóra jest bardzo zróżnicowana w trakcie antybiotykoterapii, po znieczuleniu, i tak dalej. W takich sytuacjach, należy przywrócić za pomocą odpowiednich preparatów.

Jak dbać o wrażliwą skórę twarzy?

Codzienny kompleks tego typu pielęgnacji skóry powinny zawierać kilka elementów. Tylko wtedy, gdy wszystkie zasady, można osiągnąć piękną i gładką skórę, która będzie emitować światło i zdrowia. Rozważmy podstawowe elementy, które powinny zostać uwzględnione w programie pielęgnacji skóry wrażliwej.

Pierwszy etap: pralka

Wrażliwa skóra potrzebują codzienne oczyszczanie. Nawet jeśli peelingi skóry właściwej i wysycha, to musi być czyszczone. Wybrać odpowiednie żele kosmetycznego lub pianki.

Kompozycja do mycia skóry tłustej powinny zawierać wyciąg z ogórka, aloesu celandine. Jeśli pokrywa jest sucha, a następnie w sposób uprzywilejowany miękkich pianek, zawierających wywar z rumianku, rzędu, a inne zioła. Niektóre kobiety lubią myć zwykłego mydła, ale to nie do końca prawda. Takie oczyszczanie może powodować przesuszenie skóry. Szczególnie szkodliwe dla skóry czyszczące środki przeciwbakteryjne. Wyjątkiem od tej reguły jest tylko mydło «Dove». Delikatnie oczyszcza powierzchnię bez usuwania nadmiernej warstwy tłuszczu.

Mydło «Dove» nie należy stosować u kobiet, które są uczulone na mleko i miód. W niektórych typach obiektów zawierających te składniki.

Umyć bardzo dokładnie. Zwilżyć twarz czystej wody i stosuje się go w małej ilości żelu lub pianki. Masować skórę, unikając usta i oczy. Gdy to zrobisz, przemyć twarz z czystą wodą.

Drugi etap: tonowanie

Wszystko płci pięknej, które chcą dobrze wyglądać, trzeba użyć toniku. Dla skóry wrażliwej należy odebrać specjalnego agenta.

Właściciele suchej lub wrażliwej skóry połączone powinny dać toniku, efekt zmiękczający i kojące. Jeśli skóra jest podatna na trądzik i tłuste, a następnie trzeba wybrać balsam z uzdrawiających i oczyszczających właściwości.

Zastosować tonik wystarczy oczyścić skórę. Natychmiast po przemyciu, osuszyć twarz czystej tkaniny i wytrzeć sponzhikom zanurzane w odpowiednim roztworze. Tonik lub mleczko nie jest konieczne, aby wypłukać. Czekać na moment, kiedy będzie ona wchłaniana i przejść do następnego kroku.

Trzeci krok: nawilżające

Bez względu na to, jaki typ swojej skóry wrażliwej, wymaga nawilżenia. Wiele kobiet błędnie uważa, że niemożliwe jest, aby smarować skóry właściwej kremów tłustych. Tak więc, tylko pogłębić proces starzenia się skóry.

Po balsam suszenia lub tonikiem trzeba zastosować krem. Dla skóry suchej, należy użyć kompozycji odżywczych, które są podzielone na dzień i noc. Jeśli masz tłustą cerę, a następnie dać pierwszeństwo substancji podobnych do żelu, które są szybko wchłaniane i daje matowe wykończenie.

Dodatkowe środki do pielęgnacji skóry wrażliwej

Oprócz podstawowego zestawu codziennej pielęgnacji, mają środki do stosowania raz lub dwa razy w tygodniu. Należą do nich maski i peelingi. Również niektóre kobiety korzystają złuszczanie i peeling.

Połączenie skóry suchej i potrzebują odżywczych i zmiękczających ufortyfikowanych masek. Muszą być stosowane tylko na dobrze oczyszczoną skórę. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi stosowania takich środków. Ponadto, sucha i wrażliwa skóra kombinacja wymaga głębokiego oczyszczania. Trzeba przeprowadzić nie częściej niż raz na tydzień. W przeciwnym razie, można uzyskać podrażniona. Wolą łagodne złuszczanie. Dla bardzo wrażliwej skóry należy wybrać peeling.

Dla tłustej skóry wrażliwej również maski, ale nie są one ukierunkowane na żywność skóry właściwej, a na jego oczyszczania i zwężająca pory. Dość często można znaleźć film do substancji oleistej skóry właściwej. Są one stosowane na skórę i wysycha w ciągu kilku minut. Następnie muszą zostać dokładnie usunięte przez ciągnięcie krawędzi.

Tłusta skóra wrażliwa powinny być regularnie czyszczone, ponieważ gruczoły łojowe w tym przypadku pracy z dużym obciążeniem. Dlatego dać pierwszeństwo do szorowania lub peelingu z głębokim działaniu.

nazwy marek

Jeśli nigdy wcześniej nie stosowane kosmetyki dla skóry wrażliwej, a następnie spojrzeć na marki produktów „Czystej Line”. Producent wykorzystuje wyłącznie naturalne herbatki ziołowe i zioła do przygotowania produktów do pielęgnacji skóry.

Firma „Zielona Mama” jest również bardzo popularne. Produkuje specjalną linię czyszczące i nawilżające dla skóry wrażliwej i alergicznej.

Nie wspominając wszystkie znajome mydło i krem „Dove”. Fundusze te są czyste, zmiękczają i odżywiają wrażliwe, podatne na alergie, skóry.

Wśród kosmetyków dekoracyjnych można zidentyfikować takie firmy jak „Maksfaktor” i „Luminet”. Ich produkty są właściwości hipoalergiczne i jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

fundusze samodzielnego opracowania dla skóry wrażliwej

Wiele kobiet wierzy, że odręczne środki przygotowujące do skóry jest zawsze lepsze. I to jest prawda. Jednak takie produkty mogą być stosunkowo krótki czas i tylko w lodówce. Należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia reakcji alergicznej.

Do mycia można użyć wywar z rumianku lub z rzędu. Miękną i łagodzą wrażliwe skóry właściwej. Aby oczyścić i wybielić skórę, używać soku z cytryny i plasterek ogórka.

Do nawilżania można stosować naturalne oleje: brzoskwini, pomarańczy i innych.

Kilka porad

Jeśli jesteś właścicielem wrażliwej skórze, to trzeba pamiętać o kilku ważnych zasad. Przylegającą do nich, zawsze będziesz w stanie utrzymać jej piękno na odpowiednim poziomie.

  • Wybierz hipoalergicznych kosmetyków. Przy zakupie fundament, proszek lub inne środki, dawać tylko znanych producentów, które gwarantują brak alergii.
  • Nie stosować makijaż cudzego. Nigdy nie pożyczaj kremu lub tusz do rzęs z jej przyjaciół i krewnych. W przeciwnym razie, można uzyskać nie tylko reakcje alergiczne, ale również do połowu niektórych chorób jednocześnie.
  • Zawsze zmywania makijażu. Po długim dniu konieczne jest, aby oczyścić twarz. Trochę czasu i spędzić cały zestaw procedur. Dopiero wtedy iść do łóżka.
  • przed pójściem do łóżka nie używać masek i olej. Jeśli zdecydowałeś się zrobić maskę na skórę lub olej, to powinno być wykonane nie później niż kilka godzin przed snem. W przeciwnym razie, można zmierzyć rano z takiego nieprzyjemnego zjawiska pęcznienia.
  • Używać naturalnych środków. Oczywiście, w naszych czasach jest to bardzo wygodne, aby dostać opiekuńcze kompozycje w pięknych słojach. Ale nie zapomnij o recepturach starej babci. Cieszcie się swoją skórę z naturalnych masek i wywary.
  • Regularnie odwiedza kosmetyczkę. Jeśli masz wrażliwą skórę, która jest podatna na częste podrażnienia, należy zapoznać się z doświadczonym kosmetyczki. Nie próbować wycisnąć pryszcz lub wybielić przebarwienia. Zaufaj ekspertom w tej materii.

Reasumując

Teraz już wiesz, jakie funkcje mają wrażliwą skórę. Należy stosować się do wszystkich zasad, o których mowa powyżej, i zawsze będziesz piękna. Jeśli jeszcze nie zorientowali się, jaki rodzaj twarzy, a następnie skontaktować się z salonem kosmetycznym. Specjalista zbada cię i powiedzieć, jakie funkcje ma swój pogląd skóry właściwej. Dbaj o siebie i zawsze być zdrowe i piękne!