820 Shares 5334 views

Jak żółwie rozmnażają się w niewoli?

Żółwie, być może, są najstarszymi gadami, które obecnie żyją na naszej ziemi. Zwierzęta te są bardzo popularne wśród koneserów egzotycznej fauny. Jednak te wyjątkowe zwierzęta wymagają szczególnej troski i uwagi. W tym artykule dowiesz się, jak rasy rodzą się i jakie są warunki ich zachowania.

Terrarium

Niektórzy uważają, że można trzymać gad w regularnym pudełku kartonowym. To iluzja. Aby zwierzę mogło czuć się jak najbardziej komfortowo, musi stworzyć wszystkie niezbędne warunki. Do tych celów można podejść tylko do terrarium o wysokich ścianach (około 1 metra). Na dole należy wylać wystarczająco dużo piasku, a w rogu, aby mały baldachim tkaniny lub kartonu. Te warunki aresztowania są najbardziej naturalne dla tych zwierząt. Terrarium powinno być wyposażone w systemy ogrzewania, wentylacji i oświetlenia. Ponieważ wiele gatunków żółwi potrzebuje promieniowania ultrafioletowego, zaleca się instalowanie lamp UV poza konwencjonalnymi. Powinny one znajdować się w odległości co najmniej 60 centymetrów od miejsca gady. W ścianach i na pokrywie terrarium należy wykonać małe otwory wentylacyjne. Dla żółwi wodnych na jednym poziomie z podłogą trzeba zbudować mały staw. Młode okazy gatunków słodkowodnych są bardzo przydatne przez jakiś czas w akwarium z wodą. Powinien być regularnie zmieniany na świeży, nieświeży.

Powielanie żółwi

Hodowla gadów – zawód jest raczej trudny i pracochłonny. Bardzo ważne jest zapewnienie zwierząt sprzyjających warunków życia: urozmaicona dieta, hibernacja, przestronne siedlisko. Że przyszłe potomstwo nie miało żadnych odchyleń, osoby obu płci powinny być zdrowe.

Metody stymulacji. Wpływ światła i ciepła

Rozmnażanie żółwi w domu może wystarczyć szybko, jeśli zostaną podjęte pewne środki. Należy zauważyć, że jeśli tylko jedna para żyje w terrarium, szanse powodzenia są raczej niewielkie. Powinieneś mieć jedną kobietę i dwie młode samce. Jako stymulacja reprodukcji gadów zazwyczaj stosuje się zmianę wilgotności, temperatury i czasu trwania światła dziennego. Po pierwsze powinniśmy stopniowo zmniejszać t o . Zaleca się zwiększanie wilgotności i skrócenie czasu letniego. Następnie można dokonać zmian w kolejności odwrotnej. Wpływ ciepła, światła i wilgoci oddziałuje na gady jako stymulacja reprodukcji.

Zimowanie

Inną metodą jest chłodzenie. Gady gotowe są umieszczane w torebkach i umieszczane w turecku. Pudełka z żółwami należy przewozić do chłodnego pokoju (0 do 12 stopni). Aby zapobiec naparzaniu się wody odwodnionej, należy codziennie spryskiwać wodę pistoletem natryskowym. Z reguły sztuczne zimowanie trwa około czterech tygodni. Następnie pola z żółwami można przenieść do domu. Dwa dni później zwierzęta mogą być umieszczone w terrarium i włączać lampę grzewczą, zwiększając czas oświetlenia do 16 godzin. Bardzo ważne jest włączenie do diety produktów dla zwierząt domowych bogatych w witaminę E.

Gry małżeńskie

Jak żółwie wodne mnożą? Zwykle mężczyzna, patrząc na kobietę, płynie do jej głowy. Zwierzęta dotykają się nosami. W tym przypadku zachowanie poszczególnych osób nie jest wynikiem agresywności. Znakomitym przykładem są żółwie żółwie. Jak te gady rosną ? Proces krycia występuje zwykle w wodzie. Przed aktem kopulacji, mężczyzna kleszczy podbródek i karku swojego partnera długimi pazami. W tej chwili łapy dokładnie i delikatnie drgają. W trakcie kojarzenia może nawet uderzyć mocno w pancerza żeńskiego. Zwykle jest to obserwowane u bardziej dojrzałych osób. Z reguły stosunki seksualne trwają od pięciu do piętnaście minut. Po kryciu kobieta czeka na noc i wychodzi na miejsce na jaja. Jak żółwie morskie rozmnażają się? Tutaj akcja odbywa się nieco inaczej.

Zazwyczaj aktywność seksualna gadów występuje późną wiosną. W tym okresie mężczyźni walczą o prawo do reprodukcji. W tym przypadku żeńska pokazuje, że jedna z nich jest ich miejscem do krycia. Zatrzymuje się na miejscu i stoi cicho. W tej chwili mężczyzna ostrożnie podchodzi do niej zza pleców i wąchając w ogon, wspina się na zbroję. Proces ten może trwać dość długo. Kiedy wreszcie zajmuje wygodną pozycję, kojarz się zaczyna. W takim przypadku mężczyzna będzie mocno chwycił dziób w szyję swojego wybranego. Jak żółwie rozwijają bagno? Ich zachowanie w sezonie godnym różni się znacząco od lądowych i słodkowodnych. Przed kopulacją mężczyzna zachowuje agresywnie agresywnie. Jeśli kobieta jest na lądzie, to sobie dąży. W przypadku, gdy kobieta pływa w stawie, mężczyzna wskakuje go pazurami i mocno przykleja się do zbroi jego partnera. Będąc w tej pozycji, bije głową na karku kobiecego lub chwyta za szyję szczęką, blokując każdy ruch. W ten sposób flirtuje przed żonowaniem.

Okres ciąży

Po sparowaniu próbki należy natychmiast umieszczać w osobnych terrariach. Faktem jest, że po kryciu mężczyźni często wykazują agresję. Więc zastanówmy się nad tym, jak żółwie się rozmnażają. Około dwóch do trzech miesięcy kobieta ma jaja. W tym okresie zachowuje się nieprzerwanie. Doświadczeni zoologowie zalecają włączenie do swojej diety świeżej żywności bogatej w witaminy. W terrarium konieczne jest utrzymanie temperatury w granicach 22-26 stopni ciepła. I na lądzie, należy przygotować osobne miejsce do układania jaj. Aby to zrobić, w glebie lub piasku należy wykopać dziurę i umieścić mały pojemnik z tureckim tam, tak aby był na poziomie z gruntów. Po włożeniu jajka kobieta zapominała o swoim potomstwie.

Okres inkubacji

Gdy tylko samica jaje, należy wyjąć pojemnik z terrarium i umieścić w inkubatorze. Zaleca się przez pewien czas małą matkę, która jest odizolowana od innych gadów. W tym samym czasie jej odżywianie należy wzmocnić w ciągu dwóch lub trzech tygodni. To przywróci siłę i odporność zwierzęcia. Temperatura w inkubatorze, gdzie jaja są utrzymywane w temperaturze 29 stopni. Wysokość piasku w niej powinna wynosić co najmniej 20 centymetrów. Należy również umieścić mały naczynie w wodzie, umieszczając go pod lampą grzewczą.

Jako inkubator można użyć prostego akwarium lub szklanego słoika. Jaja żółwi nie mogą być zwrócone. Przenoszenie ich powinno być bardzo ostrożne. Trzy miesiące później jaja pochodzą z jaj. Młode potomstwo powinno być natychmiast przeszczepione do akwarium lub akwarium. Należy pamiętać, że niektóre jaja mogą być niesfertilized.

Opieka nad noworodkami

Młode klacze wylęgają się z jaj za pomocą zęba umieszczonego na czubku nosa. Z tym małym kleszczykiem przebijają powłokę od wewnątrz. Dwa dni po wylęgu zęba znika sama. Wszyscy młodzi ludzie mają poprzeczny fałd na plastronie, związany z położeniem gadów w jajku. Mały żółw nie należy umieszczać w tym samym piórze u dorosłych zwierząt. Faktem jest, że dojrzałe osoby nie mają instynktu macierzyńskiego, a tym samym mogą powodować nieodwracalne szkody dla młodych. Nowo wykluty potomstwo zwykle zawierają takie same warunki jak u dorosłych. Ich dieta powinna składać się głównie z pokarmów roślinnych z dodatkiem wapnia. Dno terrarium należy układać specjalnym podkładem przeznaczonym do określonego rodzaju gadów.

Jak żółwie morskie mnożą?

Dziwne, że gady tego gatunku zaczynają się rozmnażać tylko w części kraju, w którym się urodzili. Często dla tej kobiety musi pokonać ogromne odległości. Niemniej jednak żadna żeńska kobieta do tej pory nie wyszła jeszcze z zamierzonego przebiegu. Ta zdolność nawigacyjna gadów tego gatunku wciąż zaskakuje naukowców. Reprodukcja żółwi, co do zasady, występuje w nocy. Kobieta idzie na ląd, upewniając się, że nie jest w niebezpieczeństwie, i zmierza do wybrzeża. Ona poszukuje ustronnego miejsca, gdzie linia fali nie dotrze. Po znalezieniu właściwej powierzchni gruntu samica wykopuje dołek przednich nóg, aż górna część jego muszli znajduje się na podłożu. Potem wykopuje dziurę o głębokości 50 centymetrów, w której znajduje się dwieście jaj. Żółw na jednym wylocie do lądu potrafi wykonać kilka sprzęgieł, obejmujących piasek. W żółwie morskie, które są w niewoli, proces reprodukcji jest podobny. W ciągu siedemdziesięciu dni pojawiają się potomki. Młody żółw powinien być przeszczepiony do oddzielnego pojemnika i dbać o nich, utrzymując ciepło, światło i wilgotność. W ten sposób rozmnażają się żółwie.