483 Shares 3455 views

Białe krosty na twarzy noworodka. Leczenie i profilaktyka

Dziecko, pojawiła się tylko w rodzinie – jest to zarówno radość i nadmierny niepokój rodzicielski o nie. Odnosi się to przede wszystkim do zmian na zewnątrz małe dziecko, w szczególności skóry twarzy.


Często najmniejsze zmiany w skórze dziecka młodych matek pogrążyła szoku. Rzeczywiście, wysypka może być pierwotne objawy choroby, i ważne jest, aby uznać je w czasie i zobaczyć się ze specjalistą. Ale są też tacy, o która absolutnie nic się martwić – ich wygląd jest spowodowany fizjologicznie i nie przewiduje żadnego leczenia.


Aby nie złamać jego problemy głowie „gdzie noworodka miały na twarzy pryszcze” i „co robić”, trzeba zdawać sobie sprawę z najbardziej prawdopodobnych przyczyn ich pojawienia się, w zależności od tego, aby działać. Pryszcze na twarzy noworodka może mieć zupełnie inny pogląd – być białe, czerwone, krostkowa, wyboista, etc. W tym artykule przyjrzymy się zjawisku białych wyprysków na twarzy noworodka.

milii

Jeśli na twarzy dziecka w pierwszym miesiącu życia miał białe pryszcze wielkości głowy pin, przypominający perła, bez zaczerwienienia wokół lub inne objawy stanu zapalnego, nie ma potrzeby martwić się całkowicie. Przed – absolutnie normalne zjawisko fizjologiczne u niemowląt, zwany „Whitehead”, a te małe białe pryszcze są nazywane „milii”.

Pojawienie Mily powodu niedojrzałości gruczołów łojowych dziecka, co prowadzi do nagromadzenia tłuszczu podskórnego.

Pielęgnacja twarzy z miliyami

Pewnie już domyślacie, że białe krosty na twarzy u niemowląt zwanych „milii” są tymczasowe i nie wymagają żadnego specjalnego traktowania. Co więcej – nie są one pozostawiając na skórze noworodka ma żadnych konsekwencji. Dlatego, nawet jeśli chcesz, jak można szybko pozbyć się ulubionymi okruchy trądzik na twarzy, w każdym razie jest to niemożliwe, aby uciec się do metod tradycyjnych kosmetyków, takich jak:

  • pocieranie twarzy niemowlęcia z roztworem alkoholu lub balsamem;
  • wyciskanie;
  • parze etc.

Pamiętaj, że skóra dziecka jest bardzo delikatna, a takie działania mogą zranić tylko – przyczyną podrażnienia, wysuszenia się skóry, a więc nosić infekcji

Jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić, jeśli okaże się białe pryszcze na twarzy noworodka – jest zapewnienie mu odpowiedniej opieki dziennej, w tym:

  • Codziennie prania co najmniej dwa razy dziennie gotuje wodę;
  • kąpiel w wod nadmanganianem potasu bladoróżowy kolor, to wiadomo, że skóra wysusza;
  • kąpiel w wywarze z ziół, takich jak seria, drzewami lub rumianku, ale należy jednocześnie ściśle monitorować zachowanie i stan dziecka – u dzieci jest alergia na trawy.

Na tym polega cała leczenie dzieci z miliyami skóry.

trądzik noworodka

Jeśli zauważysz białe pryszcze na twarzy noworodka, przypominający businki- -gnoynichki, czasem z czerwonej ziemi wokół nich, to jest prawdopodobne, że dziecko ma wysypkę pojawiła hormon, nazwa naukowa, która – nowonarodzone trądzik. Tak, trądzik występuje nie tylko u młodzieży. Takie białe krosty na twarzy dziecka pierwszych miesiącach życia może pojawić się w związku z nadpodaży w organizmie hormonów matki. Zlokalizowane pryszcze na twarzy, szyi i głowy.

Pielęgnacja skóry dziecka trądzik

Jak również w Whitehead, skóra z trądzikiem nie wymaga specjalnego traktowania. Utrzymać go w czystości i sucho za pomocą standardowych procedur opieki dla dzieci – to wszystko, co jest wymagane od rodziców jak zapobiegania i leczenia. Jak można się domyślać z powodów, dlaczego na twarzy pojawiają się białe pryszcze, trądzik, zjawisko to nie wskazują na brak higieny i nie jest zaraźliwa.

zakażenie skóry

Jeśli białe krosty na twarzy dziecka są dużych rozmiarów, to znaczy, Wielkość białe kapelusze ropień przekracza wielkości główki zapałki, może to oznaczać infekcję skóry. Na przykład, u noworodków vezikulopustuleze przy którym zapalenie gruczoł ekrynowy, zwykle wynikające potnichki undertreated.

Przyczyna vezikulopustulez i Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus, w 80% przypadków, paciorkowców) i gram (Proteus, Klebsiella, Escherichia coli), bakterii i grzybów,.

objawy vezikulopustuleza

Początkowa manifestacja vezikulopustuleza jest czerwono-różowa wysypka, która jest bardzo podobna do potnichku.

Następnie w obszarze jamy ustnej, w których nie występują pęcherzyki gruczoły potowe z przezroczystej cieczy, która następnie staje się mętny, tworząc krosty (pryszcze). Po kilku dniach krosty wybuchnąć, albo sam, zmienia się w owrzodzenia lub wysychają, pokryte skorupą. Przy odpowiednim leczeniu choroby i powstania wrzodów skorupy nie prowadzi do powstawania blizn lub depigmentnym plam, a choroba sama w sobie jest utrzymywany przez 7-10 dni. Należy mieć na uwadze, że podczas przebiegu choroby może zwiększać temperaturę ciała na stan podgorączkowy wartości (37,2-37,3 ° C).

Diagnostyka, leczenie i profilaktyka vezikulopustuleza

Rozpoznanie stawia się vezikulopustuleza pediatry i nie jest szczególnie trudne. W celu określenia gatunków bakterii, które dały początek białych wyprysków na twarzy u noworodków, siania, jest prowadzony próbki materiałów biologicznych (zawartość pęcherzyków, mleko matki, etc.) jest określona przez czułość patogenu na antybiotyki. Leczenie jest podana na podstawie tych danych.

Leczenie obejmuje również:

  • Leczenie pęcherzyków, owrzodzenia aniliny barwników (błękit metylenowy lub zieleń brylantowa) i smarowania ich przeciwbakteryjne maści (geliomitsinovoy, linkomitsinovoy).
  • Odmowa pływać w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się infekcji na powierzchni zdrowej skóry.
  • Obszary, w których nie ma białych wypustki (na powierzchni noworodków) powinien obsługiwać słabą antyseptyczny roztwór, taki jak roztwór nadmanganianu potasu lub furatsillina.

Jak można się domyślić z przyczyny choroby, jej profilaktyki jest zapobieganie potnichki wyłaniania na skórę i higieny niemowlęcym.