833 Shares 2582 views

Gdzie są głowy państw świata: 20 zdjęcia rezydencje

Każdy wie o Białym Domu, ale w niektórych domach są liderami w skali światowej? Nic dziwnego, że możni tego świata mieszka w domach pełnych luksusy, odpowiednich pozycjach rankingowych. Te rezydencje wyposażone są we wszystkie terenów dla helikopterów do rzadkich dzieł sztuki.


Od Pałacu Cesarskiego w Tokio do pałacu w Paryżu, gdzie francuski prezydent … Zapraszamy do odwiedzenia miejsca, w którym znajdują się wspaniała rezydencja z 12 światowych liderów.

Alvorada Pałac w Brasilii

Brazylijska prezydenci są w tym budynku od 1956 roku. Modernistyczne badania pokazują odbijającą basen i rzeźby brazylijski artysta Alfredo Cheshiatti (główne zdjęcie).

Minimalistyczny dom ma prywatnych apartamentów, ogromny salon i piwnicę z publicznością, salę gier, magazyn i kuchnię.

Francuski prezydent Residence

Nie daleko od Pól Elizejskich w Paryżu jest rezydencją prezydenta Francji, który jest używany z 1840-tych.

Pałac, który został wzniesiony w 1722 roku, przepełnione złotem. Najbardziej uderzającym przykładem jest jego bogate wnętrza Salle des festynów lub Sali uroczystości. Jest również oficjalnym sala na konferencje i bankiety.

Urząd Przewodniczącego jest znany jako Salon Doré lub „pokoju Gold”. Taki znakomity imię otrzymała na cześć obfitości złota, które można zobaczyć prawie wszędzie: są urządzone ze ścian, drzwi i meble.

Pałac cesarski w Tokio

Imperial Palace położony jest w centrum Tokio, w środku ogromnego parku, który otoczony jest fosą i grube mury z kamienia. Jest domem dla cesarza Akihito Japonii i jego rodziny.

biały dom

Biały Dom w Waszyngtonie, jest prawdopodobnie najbardziej znany z prezydenckiej rezydencji na świecie, a Urząd Owalny jest przestrzeń robocza oficjalnej prezydenta. Jest to najbardziej popularny pokój. Tutaj szef Stanach Zjednoczonych, Donald Trump spotyka się z dyplomatów, dygnitarzy i głowy państw.

Biały Dom ma dwie jadalnie, z których jeden jest dla rodziny prezydenta, a drugi – na eleganckie kolacje są podane na cześć przywódców światowych.

Kreml

Kreml jest „Twierdza w mieście.” Została zbudowana między XIV i XVII wieku. Tutaj rezydencją prezydenta Rosji znajduje.

Senat budynku znajduje się wewnątrz kompleksu Kremla – oficjalnej rezydencji Władimira Putina.

Pałac Hanoi w Wietnamie

Pałac Prezydencki w Hanoi w Wietnamie, został podniesiony do gubernatora generalnego Indochin na początku XX wieku. Dziś budynek jest przeznaczony tylko do odbioru dygnitarzy na poziomie oficjalnym.

Karp staw otacza apartament prezydencki. On, podobnie jak wielu budynków w Indochinach należących do epoki francuskiej ekspansji został zaprojektowany przez architekta z Francji i urządzony w stylu europejskim.

Pałac Buckingham

Chociaż nie jest to prawnie głowy polityczny państwa, Koroleva Elizaveta II mieszka w Pałacu Buckingham w Londynie, który jest domem dla brytyjskiej rodziny królewskiej od 1837 roku.

Pałac składa się 775 pokoi, w tym 52 sypialni królewskiej, 188 pokoi dla personelu, 92 biur i 78 łazienek.

10 Downing Street – to adres brytyjskiego premiera.

Ak-Saray w Ankarze

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w Ankarze, mieszka w Ak-Saray. Budowa pałacu kosztować 615 milionów dolarów. Zawiera ponad 1100 pokoi, dzięki czemu budynek bardziej luksusowe niż w Białym Domu i Wersalu.

Bellevue Palace w Berlinie

Bellevue Palace mieści się w neoklasycystycznym stylu. Znajduje się on w centrum Berlina, jest oficjalną rezydencją prezydenta Niemiec od 1994 roku. Budynek został wzniesiony w 1785 roku przez brata Fridriha Velikogo. Później stała się szkoła pod Kaiser Wilhelm II, a było to muzeum pod rządami nazistów.

Kwirynale w Rzymie

Kwirynale w Rzymie 20 razy więcej niż w Białym Domu. Żył 30 papieży cztery włoski król i 12 prezydentów Włoch.

Prezydent Włoch Sergio Mattarello otwarty do publicznego dostępu do pałacu 1200 pokoi, ponieważ umieszczone są wystawy sztuki ruchomych i stałych.

Zamek Vaduz

Na zielonym wzgórzu w Vaduz, w Księstwie Liechtensteinu jest Vaduz Zamek, dom księcia Hans-Adam II.

15 sierpnia – Święto Narodowe Liechtensteinu. Na trawniku przed zamku są głównym ceremonia, a uczestnicy są proszeni o ogrodach zamku w recepcji.