144 Shares 3484 views

Irlandia Północna: Fairyland

Odległe, owiana mgłą Wielka Brytania składa się z kilku części. Każdy z nich ma swoje własne cechy i zalety. Irlandia Północna – malowniczy obszar, położony zaledwie 20 mil od Szkocji. Jest to najmniejsza część Królestwa. To niesamowite i zróżnicowane. Tutaj, w każdym zakątku żyjących legend i baśni.


Irlandia Północna jest wspaniałe w całym. Są wspaniałe, gościnni i dobroduszny ludzi. Oni są zawsze mile widziane i bardzo lubi się bawić. Miejscowy tańce nie pozostawi nikogo obojętnym. Ponadto, jest to bardzo piękny charakter. Ze względu na mokro klimatu, cała roślinność ma intensywny zielony kolor i grube liście. Ogromna ilość kwiatów rosnących na polach, na łóżkach, w doniczkach na balkonach i tak dalej. I to nie jest cała lista piękna, które jest bogate w Irlandii Północnej.

Zabytki tutaj można znaleźć wszędzie. Starożytna historia kraju, liczne królowie i królowe, książęta i księżniczki Pozostawił bogatą spuściznę, godne uwagi.

Irlandia Północna ma dość mały rozmiar. Z tego powodu, turyści mają dużo czasu, aby zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca. Pierwszą rzeczą, którą chciałbym wspomnieć – kapitał Belfaście. Tutaj znajdziesz wspaniałe połączenie nowoczesnych budynków z unikalnych budowli z epoki wiktoriańskiej.

Te ostatnie obejmują Zamek Antrim Road, zbudowany w 1870 roku na stokach KEF Hill. Z jego okien roztacza się piękny widok. Są sklepy z antykami, muzeum, restauracji i wspaniałe ogrody. Bardzo blisko znajduje się Park Naturalny. Znaczna część jego terytorium jest rezerwatem przyrody. Oto neolitu jaskini. Niektóre z nich są dostępne dla publiczności.

Wiele atrakcji Irlandii Północnej są w Dublinie. To miasto jest jednym z najstarszych osiedli w całej Europie. Jest tutaj wszystko dla aktywnego wypoczynku: muzea, parki, restauracje, miejsca rozrywki. Dodatkowe punkty można wyróżnić Zamek w Dublinie. Oto zbiór najbardziej rzadkich i starych książek, jak również papirus starożytnego Wschodu. Gdy użytkownik odwiedza Tour zamek jest wystawiona na wycieczkę, podczas której mieli wyjątkową okazję do poznania historii i tajemnic nekotrye zamkowego.

Irlandia Północna posiada wiele tajemnic. Jednym z nich jest Grobla Olbrzyma. Znajduje się trzy kilometry od wybrzeża. Droga jest wyłożona bazaltowe kolumny osiągają wysokość 12 metrów. Pochodzenie zjawiska wulkaniczne. Jednak mieszkańcy wierzą inaczej. Co sprawia, że to miejsce jest owiana tajemnic i legend.

Kolejnym miejscem, które na pewno warto odwiedzić – majestatyczny zamek Inniskillen. Raz tam rządził Gaelic wodzów. Obecnie w zamku znajduje County Fermanagh Muzeum oraz Muzeum Królewskich Strzelców.

Największe jezioro w Wielkiej Brytanii jest w Irlandii Północnej. Nazywa się jezioro Lough Neagh. Jest to bardzo malownicze miejsce. Idąc wzdłuż brzegu, można zobaczyć, jak różnorodny i ciekawy lokalne flory i fauny.