690 Shares 6426 views

Floyd Mayweather (Jr) – Boks mistrz świata, niezależnie od kategorii wagowej

Powszechnie znany w kręgach sportowych na całym świecie amerykański Floyd Sinclair przydomek Dość Chłopiec urodził się w 1977 roku. Jego miejsce urodzenia – Michigan. Miłość i talent do boksu, on wchłaniany z mlekiem matki. Prawie wszyscy ludzie z jego rodziny byli znani bokserzy: wuj Roger dwukrotnie otrzymała tytuł mistrza świata w kategorii wagi średniej, wuj Jeff lubił także pudełko i była znana w wąskich kręgach, ojciec Floyd udział w nebezysvetnoy zwalczaniu Sugar Ray Leonard.


Floyd Mayweather jak stał się gwiazdą?

gwiazda status świecie boksu Floyd Mayweather Całkiem Boy, czy Floyd (Jr), otrzymał w październiku 1998 roku po jego XVIII walki zawodowej, w której pokonał mistrza świata mistrz wagi lekkiej Genaro „Chikanito” Hernandez (WBC).

Po walce, były mistrz był zakłopotany i zniechęcony, powiedział, że nigdy nie mógł pojąć takiej klęski. Zbyt szybko i nagle znalazł się technicznie rywala Floyd Mayweather (Jr).

Razem Kariera wielki bokser zdobył 84 czarujących zwycięstw i doznał tylko 6 porażek. Przez trzy lata (1993, 1994, 1995). On całkowicie posiadał tytuł mistrza turnieju „Złota Rękawica” (1993, 1994, 1996). 1995, z kolei, został oznaczony dla Floyd wygrywa w US Open Championship i Narodowej Policji.

Było to dla braku obrażeń podczas walki, okaleczoną twarz, otrzymał od swoich towarzyszy przydomek ślicznym chłopcem.

Olimpiada 1996: kontrowersyjna kwestia

W 1996 roku, Floyd Mayweather (jr) pierwszy zbliżył się do projektu: złoty medalista olimpijski. Jednak jego próba się uda, nawet wraz ze zwycięstwem w rundzie kwalifikacyjnej trzeba Augie Sanchez, nie miało być. Na kontrowersyjnej decyzji sędziów w wyniku trzeciej rundzie złota została podana do bułgarskiego boksera Serafim Todorov (ocena 11-12). Ale ten fakt nie zatrzymał przystojny, ale tylko stać się dodatkowym bodźcem w rozwoju dla niego.

Debiut w boksie zawodowym

11 października 1996 Floyd zadebiutował w walce z Roberto Apodaca, nosząca przydomek blachy ocynkowanej. W drugiej rundzie Roberto został wysłany Floyd do nokautu.

rok triumfu

W 1997 i 1998 roku, jesteśmy najlepsze walki Floyda Meyvezera (Jr). Były to lata nieustannej triumfu. W 1997 roku wygrał dziesięć walk z rzędu, z czego 9 – poprzez nokaut. Najbardziej pamiętne walki rozpoczął się Andzhelo Nunesom Toni Dyuranom i Luis Leija. 1998 Floyd nadal zadowolić swoich fanów na całym świecie. Zaczął zwycięstwo nad Ektorom Arroyo i kontynuowano szereg innych (w tym przegranych – SEM Dzherard Miguel Melo Gustavo Kelly, Tony PEP). W dniu 3 października najlepsi z poprzednich walk Boy – Całkiem walki z mistrzem tej chwili w kategorii wagowej Genaro Hernandez światła. Floyd Mayweather i (Jr) znowu nie trafił oblicze brud, nokautując przeciwnika w rundzie 8. W grudniu niepokonany nokaut Przystojny poddane Angelo Manfredi i został nazwany magazyny sportowe „knockout” i „pierścień” boksera roku do 1998 w sumie.

Największym sukcesem Floyda Meyvezera

w wieku 21 lat, sam bokser przyznaje swój największy i najbardziej znaczący sukces w karierze tytuł podboju światowego boksu. Zwycięstwo nad mistrzem świata w 2001 roku Diego Corrales, doświadczony, przebiegły, silny wojownik, był dla niego bardzo ważne. Ona nie tylko uczynił go mistrzem świata, ale co więcej, triumf osiągnięto w Floyd za nim walki z Hesusom Chavesom, pozwoliła mu przejść do następnej klasy wagowej. W nowej, cięższej kategorii wagowej Floyda Meyvezera czekał wiele więcej zwycięstw neoderzhannyh. I prawie wszystkie kolejne walki, stał się również zwycięzcą.

Ciąg dalszy marsz triumfalny (2002, 2003)

2002 również nie pechowy dla Floyd Mayweather. Spędził dwa napady z Jose Luisom Kastilo. Zwycięstwo w pierwszym (jak wielu wierzy), że „dał” sędzia. Ale zwycięstwo (zemsta) w drugim był tylko jego zasługą. W 2003 roku kontynuowano Beau zaskoczyć wszystkich swoich fanów i ludzi, którzy nie są bez pudełka procentowej. Floyd Mayweather pokonał przez wszystkich, bez wyjątku, rywalki w tym roku i ogłosił przejście do pierwszego lekkiego półśredniej.

Przez kolejne lata, aż do tego roku, Floyd Dość Chłopiec nigdy nie przestaje zadziwiać społeczności świata z ich talentem i nietykalność. Wiele zrobić uważają go za bohatera narodowego. zachwyt fanów nie zatrzymuje się nawet bardzo „biały” historia sportowca (przez trzy miesiące w roku 2012. Dość Boy Floyd odsiadywał karę więzienia), a to jest jeszcze większe zainteresowanie jego niezwykłej osobowości.

Najbardziej kasowym walki w historii boksu

W 2013 roku bokser legenda wzięła udział w bitwie, która stała się najbardziej kasowym w całej historii świata boksu. To była walka Floyd Mayweather Saulya Alvaresa. Niesamowite zwycięstwo Mayweather organizatorzy walka przyniosła ponad dwieście milionów dolarów. Spośród nich ponad dwadzieścia milionów zostały otrzymane za sprzedaż biletów, ponad dwa miliony dwieście tysięcy – w przypadku płatnych pokazach walka, reszta – dla różnych systemów, opłaty kawiarni sportowych, barów i restauracji w całych Stanach Zjednoczonych, sprzedaż audycji na kanałach zagranicznych telewizyjnych, merchandising, etc. , Poza tym, że walka odbyła Alvarez i Floyd Mayweather Jr. (photo Pretty Boy widać w tym artykule) był rekordowy dla Alvarez. Ponad 22 milionów meksykańskich fanów, w tym gospodynie, patrzył, jak ich rodak próbuje zdobyć legendarny amerykański. Kwota ta była rekordowa w historii boksu w Meksyku.