238 Shares 3130 views

Choroba polega na "samodzielności". Selfi jest zły nawykiem lub chorobą?

Świat szybko rozwija się technicznie, a ten fakt pozostawia swój ślad na mieszkańcach. Ponieważ silniki postępu i inicjatorów to ludzie, aby im odpowiedzieć. Od czasów starożytnych naukowcy i geniusze przeszłości szukają sposobów na uchwycenie obrazu w bardziej prosty sposób niż rysowanie. Nie jest to zaskakujące, bo zawsze szukamy prostych sposobów rozwiązania naszych problemów. Jednym z konsekwencji było "Choroba Selfie".


Samodzielność różnych warstw populacji świata

Jeśli spojrzysz na powierzchnię na zdjęcie, to jego celem jest uchwycenie w określonym czasie obszaru przechwytywającego obiektyw. Dla osoby ten obraz może służyć jako klucz do wspomnień z przeszłości. Mianowicie, tworzą głębokie odczucia smutku i radości w ludziach, wywołują emocje, zdobywają ducha i bawią się wyobraźnią. Jeśli chodzi o rozwój fotografii jako całości dla sztuki i kultury, jest to ogromny krok naprzód w wielu dziedzinach nauki i techniki. Z zdjęcia można znaleźć osobę, miejsce, przedmioty, które znikły. W dzisiejszym świecie fotografia stała się integralną częścią życia ludzkiego. Sieci społecznościowe są wypełnione milionami zdjęć, w większości niezależnych. Zjawisko to ma już swoje imię – Selfie. Choroba XXI wieku zdobyła cały świat. Dotknął nie tylko studentów i młodzieży, jak opowiadał gazety i czasopisma, ale także bardziej dorosłą kategorię ludzi. Prezydenci, papież, angielska królowa, słynne aktorki i aktorzy, śpiewacy i śpiewacy – absolutnie każdy może być postrzegany w sieci społecznej na Selfie.

Najbardziej uderzające jest to, że nawet ci poważni ludzie o znacznym statusie społecznym robią samo. Na przykład autoportret Baracka Obamy na pogrzebie w wesołym nastroju spowodował wiele niezgody. Zdjęcie premiera Federacji Rosyjskiej Miedwiediew w windzie ogólnie zdobył w "Twitterze" ponad trzysta tysięcy tweetów. Chociaż większość osób podziwia takie otwarte działania ze strony rządu, naukowcy są poważnie zaskoczeni problemem XXI wieku, nazywanym już "chorobą".

Co to jest Selfie?

Selfie przekłada się z angielskiego na "sam" lub "on sam". To zdjęcie zrobione w aparacie telefonu komórkowego, tabletu. Obraz ma charakterystyczne cechy, na przykład odbicie znajduje odbicie w lustrze. Słowo "SELFI" stało się popularne po raz pierwszy na początku 2000 r., A następnie w 2010 r.

Historia Selfie

Pierwsze samoobsługi zostały zrobione na aparat Kodak Brownie firmy Kodak. Zrobili je przy użyciu statywu, stojącego przed lustrem lub na ramieniu. Druga opcja była bardziej skomplikowana. Wiadomo, że jedna z pierwszych selfies została wyprodukowana przez księżniczkę Romanova w trzynastu latach. Była pierwszą dziewczyną, która zrobiła takie zdjęcie dla swojego przyjaciela. Teraz robią wszystko i pojawia się pytanie: czy sikiel jest chorobą czy rozrywką? W końcu wiele osób robi zdjęcia każdego dnia i umieszcza je w sieci społecznościowej. Jeśli chodzi o powstanie słowa "SELFI", to przyszło do nas z Australii. W 2002 r. Kanał ABC został użyty po raz pierwszy w tym okresie.

Selfi – prosta niewinna rozrywka?

Pragnienie fotografowania w pewnym stopniu nie przynosi żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Jest to przejaw miłości do Twojego wyglądu, chęci zadowolenia innych, co jest typowe dla prawie wszystkich kobiet. Ale codzienne zdjęcia żywności, nóg, napojów alkoholowych i innych kameralnych momentów życia osobistego, narażonych na opinię publiczną – to niekontrolowane zachowanie, które nie pociąga za sobą żadnych niewinnych konsekwencji.

Szczególnie przerażające jest zachowanie ze strony 13 dzieciństwa. Nastolatki w sieciach społecznościowych jakby nie rodziły rodziców. Nota samodzielna może być niewinną rozrywką tylko wtedy, gdy zdjęcia są rzadko podejmowane i nie mają erotycznych tonów i innych odchyleń socjologicznych. Społeczeństwo, posiadające własną kulturę i wartości duchowe, spada z tak bezmyślnym zachowaniem. Ubierając ich narządy płciowe nastolatkowie zagłuszają w przyszłość naszego rodzaju wobec braku norm moralnych i etycznych w społeczeństwie.

Selfie – choroba psychiczna?

Amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że autoportrety z telefonów komórkowych, które są regularnie publikowane w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, VKontakte, Odnoklassniki i inne mniej znane zasoby, przyciągają uwagę i zaburzenia psychiczne. Choroba Selphi rozprzestrzeniła się na całym świecie i dotyczyła osób w różnych grupach wiekowych. Ludzie, którzy nieustannie poszukują jasnego obrazu, stopniowo szaleni, a niektórzy umierają ze względu na skrajne ramki. To prawdziwa choroba – codzienne robienie SELFI.

Gatunki Selfie

Naukowcy zidentyfikowali trzy stopnie tego zaburzenia psychicznego:

 • Epizodyczne: charakteryzuje się obecnością nie więcej niż trzech zdjęć dziennie bez ponownego układania w sieciach społecznościowych. To zaburzenie może być nadal kontrolowane i podlega leczeniu z woli i świadomości swoich działań.
 • Ostra: osoba wykonuje więcej niż trzy obrazy dziennie i koniecznie dzieli je z zasobami internetowymi. Wysoki stopień zaburzenia psychicznego – fotografowanie się nie kontroluje ich działań.
 • Chroniczna: najbardziej skomplikowana sprawa, absolutnie nie kontrolowana przez człowieka. Każdego dnia ponad dziesięć zdjęć jest produkowanych z publikacją w sieciach społecznościowych. Osoba jest fotografowana gdziekolwiek! Jest to najczystszy dowód na istnienie choroby Selfie. Co ona nazywa medycyną? Właściwie to było na cześć samego zdjęcia, które zostało nazwane, chociaż sieci społeczne nie mają drugorzędnego znaczenia, które są również rodzajem uzależnienia.

Manifestacja Selfie w społeczeństwie

Już w dziesiątkach jest już dziesiątki osób, które sami fotografują, a teraz mają imię. Choroba Selphiego nadal rozprzestrzenia się w społeczeństwie, mimo wypowiedzi naukowców na temat niebezpieczeństwa i przeprowadzania telekonferencji na ten temat. Oto najbardziej modna forma siebie w roku 2015:

 1. Zdjęcie w windzie. Ulubiona opcja dla wielu znanych osobistości, w tym polityków. Jednym z najbardziej popularnych było zdjęcie Dmitrija Miedwiediewa w windzie Domu Zarządzania Federacji Rosyjskiej. Ten strzał strzelił około dwustu tysięcy znaków w Instagramie.
 2. Usta z protezą. Najczęstsze samopoczucie u kobiet. Zdjęcie siebie z ustami zgromadzonymi przy łuku, prawdopodobnie, liderem Selfie.
 3. Gruphy to fotografia grupowa, szybko zyskująca na popularności wśród młodych ludzi. Jednym z najbardziej popularnych jest amerykański pan młody na Oskarach. Zwłaszcza w przypadku takich zdjęć chińscy producenci zwiększyli możliwości kamer dla telefonów komórkowych i tabletów.

  1. Fitness Selfi. Zdjęcie zostało zrobione lustrem na siłowni. Bardzo popularne ja i dziewczęta i mężczyźni. Na wysokości fitness felipe Justin Bieber o smukłej sylwetce i słodkim uśmiechu.
  2. Relfi. Pół doomu z drugą połową: bardzo wzruszający, ale przygnębiający i pochlebny, powoduje negatywne dla większości. Istnieją jednak wyjątki, na przykład Rolfi Angelina Jolie z Bradem Pittem.
  3. Zdjęcie w toalecie. To bardzo popularne – dosłownie każda druga dziewczyna ma takie zdjęcie w swoim arsenale. A gwiazdy również robią sobie zdjęcia w toalecie.
  4. Belfi. Autoportret z wysuwaniem pośladków. Oczywiście, tylko dziewczęta robią takie nonsensy. Ale mężczyźni tego rodzaju Selfie wyznaczyli wysokie oceny.
  5. Felfy. Autoportrety z udziałem zwierząt.
  6. Zdjęcie stóp. Często zdjęcia dolnej części nóg w butach głównie.
  7. Autoportret w łazience.
  8. Extreme Selfie. To ten alarm. Pojechała na ekrany telewizyjne w sprawie choroby samozapłonu, w której przeprowadziła wywiady z najbardziej popularnym wydarzeniem w Selfie. Ten rodzaj wizerunku odbywa się w chwili zagrożenia i zagrożenia życia ludzkiego, na przykład gdy jesteś na wysokości, agresywnym zwierzętom, podczas katastrofy, w kosmosie, w locie itp.

  Extreme Selfi – najbardziej niebezpieczna manifestacja choroby

  Starając się zniechęcić publiczność, ekstra rozgrywają rekordy swoich rywali o niebezpieczeństwo i inne wskaźniki Selfie. W Rosji Kirill Oreshkin stał się najpopularniejszym selphistem. Ciągle zdobywa coraz to nowe szczyty, fotografując na dachach wysokich budynków. Ten rodzaj Selfie już ma swoje ofiary. Ekstremalny autoportret – straszny i zarazem niesamowity imponujący widok. Ale fakt, że kiedyś starał się robić zdjęcia w niezwykłych warunkach i położyć się w sieci społecznej, nie można już przestać – jest to fakt.

  Samozatrudnienie: badania naukowe

  Istnieje wiele niezgodności między naukowcami z krajów świata na temat tego, jak nieszkodliwe fotografowanie siebie. Ale najlepsze umysły zwróciły na nie uwagę nie tylko ze względu na popularność słowa i samego wizerunku w społeczeństwie, ale z powodu pojawienia się ofiar wśród nastolatków, którzy chcą robić skrajne zdjęcie. Badania doprowadziły do wniosku, że Selfie jest przejawem ekshibicyjności i egocentryzmu. Ludzie, którzy mają pasję do ciągłej fotografii siebie i po wystawieniu społeczeństwa, mają jednoznacznie zaburzenia psychiczne i niski poziom samooceny.

  Każdego dnia coraz bardziej stają się osoby cierpiące na uzależnienie od siebie .